Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım Ederseniz Sevinirim .

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar Bundan Yaklasık 1 Yıl kadar Once 50cc lik bir motor almistim ruhsati benim üzerimeydi ve iş sebebinle yurt disina cikmam gerekti motoru kardeşime vermiştim oda motor bozulunca bir motorcuya satmis devir vs yapmadan bu benim basima ne gibi belalar acabilir motoru satigi motorcuda kapatmis dükkanı neler yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    speed 150 naked
    bir yayaya çarpıp kaçmaları veya kapkaç olayına karışmaları durumunda plaka numarasını alırlarsa direkt ruhsat sahibine ulaşırlar.satın alan şahsın ismini soyadını biliyorsanız 11811 den telefon numarasını alıp kendisine ulaşabilirsiniz yada turkcell 132 den falan cep numarasına ulaşabilirsiniz ulaştıktan sonra devrini almasını isteyip aksi halde 1 ay içinde çalıntı ihbarında bulunup motoru bağlatırım dersiniz...
    ::evil:: [COLOR="DarkSlateGray"]Sürat felaket değil galibiyettir[/COLOR]

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Motorcuya ulaşmaya calış ve kime sattıysa devri almasına ikna et derim.Eradnan ında dediği gibi başına bela acabilir.Eger motoru parcalayıp parça niyetine kullandıysa bile aracı hurdaya cıkarman gerek yoksa vergi borcu falan yine başına iş acar.
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Merhaba , 50 cc olduğu için vergi borcu vb. bi şeyler çıkmaz ..Ama kaza , trafik kuralı ihlali , ve yasadışı kullanım kapkaç ve benzeri durumlar da başın ağrır....

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bide şu varki sattığı kişide motorun duruyormu? bi arkadaş devirsiz verdi. mersindeki araç 2-3 el sonra istanbulda çıktı. ulaşana kadar kafayı yedi. yapacağı her yanlış hareketin ( ceza,kaza vb. ) faturası sana çıkacaktır. ki bu ceza ehliyetsiz bi kişiye kullandırma olursa yaklaşık 800 ytl yi bulur. accilen adama ulaş ve devir işlerini yaptır. geç kalırsan çok uğraşırsın...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    ben ce bir an önce o sattınız arkadaşi bulun
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Motoru Satın Alan Arkadaştan Hiçbir Haber Cep Tel Vs. Bulamadım Çalıntı İhbarı Ypamak IStemiyorum Kimseyi Küçük Düşürmekte İstemiyorum Kafam Cok Karisik

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı cakobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru Satın Alan Arkadaştan Hiçbir Haber Cep Tel Vs. Bulamadım Çalıntı İhbarı Ypamak IStemiyorum Kimseyi Küçük Düşürmekte İstemiyorum Kafam Cok Karisik
    Başka çare gözükmüyor. Çalıntı ihbarı yapmakdan baska.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Alt tarafı mobilet... Her halde üst tarafı da mobilettir...
    Nasıl olsa vergisi yok! Yani adına vergi borcu veya haciz falan çıkmaz.
    Şu anki sahibini arıyor ve bulamıyorsan, beklemekten başka çaren yok!

Ancak, motorun kayıtlı bulunduğu trafik tesçil bürosuna bir dilekçe ile durumu anlatman ve motorun herhangi bir vukuata karışması halinde sorumlu olamayacağını bildirmen gerekir. Bunu yaptıktan sonra rahat ol. Eğer bir sebeple bu motorla kaza yapılır veya kontroller esnasında muayenesiz olduğu için yakalanıp bağlanırsa mutlaka sana haber gelecektir. Tabi ruhsattaki adresin doğru ise.

Ruhsattaki adresin değişmiş ise eski ardesinde şu an ikamet eden kişilere git, bu durumu anlat ve onlara şu anki adresini ve telefonunu ver ki eski adresine tebligat gelmesi veya eski adresinden aranman halinde sana ulaşabilsinler!

Geçmiş olsun... Fazla kafanı takmaya değmez... Nasılsa vergi borcu çıkmayacak bir alettir. Ama inan ki eninde sonunda ortaya çıkacaktır. Tabi sökülüpte diğer mobiletlere parça olmadı ise!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)