Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

hangi GPS CİHAZİ ve nereden kaça bulunur

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Bu aylık ya da yıllık güncelleme olayı kafama takıldı; atıyorum haritayı güncellemedik, parayıda ödemedik, uydu ile bağlantı kuramıyor muyuz; lisanslı yazılım kullanıpta aylık veya yıllık ödeme yapan arkadaşlar bu durum hakkında yorum yaparlarsa seviniriz, birde ödenen mebla nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aylık ya da yıllık güncelleme olayı kafama takıldı; atıyorum haritayı güncellemedik, parayıda ödemedik, uydu ile bağlantı kuramıyor muyuz; lisanslı yazılım kullanıpta aylık veya yıllık ödeme yapan arkadaşlar bu durum hakkında yorum yaparlarsa seviniriz, birde ödenen mebla nedir
    haritayı güncellemek size kalmış bişey, belirli süresi yok, uydu yayını dünyanın her yerie ücretsiz yapılır almak için bi bedel ödemezsiniz, bağlantınızda dolayısıyla hiçbir zaman kesilmez. harita güncelleme garminde ilk 2 güncelleme ücretsiz daha sonraki güncellemeler 55 euro gibi bişeydi, ayrıca haritayı bilgisayarınızda görmek isterseniz 125 euro +kdv ile ayrı bir harita yazılımı almak durumundasınız.. başlığın sahibi ara yolların kullanımından bahsetmiş, bunun için alıcısı güçlü bir model tercih etmelisiniz, ona rağmen dar sokaklar ve yüksek bina aralarında hassasiyet 7-10 metreye düşebilir ve sizi yanlış yönlendirebilir, tam anlamıyla güvenilir sistemler değildirler ama bilmediğiniz yerde adres bulmanızı yada kaybolmamanızı sağlar. motosiklette kullanmak için su geçirmez bir model almanız gerekiyor (garminde araba için olan modeller dışında bütün modeller suya dayanıklıdır). aynı zamanda trip computer yani yol bilgisayarı olarakta kullanabiliyorsunuz. başka sorusu olan?

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    barisozcetin , teşekkürler; peki neden haritayı güncelleme ihtiyacı duyarız; atıyorum x sokakta y pastanesi var ve ilk güncellemeden sonra bu y pastanesi x sokağından z sokağına taşındı ve biz haritayı güncellemedik, hala x sokağında mı göreceğiz ya da ben daha çok şehirlerarası ve binaların az olduğu yerlerde kullanacağım buralarda haritayı güncellesem ne işime yarıyacak ki; biraz kafam karıştı

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    bildiğim kadarıyla en uygun fiyatlı marka piranha ama daha uygunu da olabilir. genellikle elektronik bir ürün farklı yerlerde farklı fiyatlara satılıyor. www.akakce.com adresinde en ucuz siteleri bulabilirsiniz ama oradaki kayıtlı sitelerin hepsi de güvenilir midir bilmiyorum.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Güncelemeler dediğiniz mekanların yerlerinin yanında bazı ek şeyleride kapsar mesela. .

Uyduya bağlanma hızı , hız yükseklik gibi verilerin doğruluğundaki iyileştirmeler , menü değişimleri olabilir yani kullanıcıya daha kolay ve etklili ürün haline getirmeyi çabalarlar.

Tabi yeni yollar güzerdahlar da eklenecektir.

Pirhanaya bende baktım bazı sitelerde 650 falan denilmiş hepsiburadada 309 ytl 250 ytl olanlarda var . hepsiburada güvenilir oradan almak mantıklı olur.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Benim işime yaramadı.
    çözemedim mantığını.
    istersen aldığım fiyata sana vereyim.

magellan 500LE + batarya (bu modelde batarya yok. ebay'dan aldım)
    motora bağlantı aparatı da var. cd'leri, kutusu, kablosu falan her bişeyi tam.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Neden işinize yaramadı ? ürünü beğenmediniz mi yoksa gerek mi yok ?

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden işinize yaramadı ? ürünü beğenmediniz mi yoksa gerek mi yok ?
    mantığını çözemedim.
    basit bir navigasyon arıyordum, bu bayağı çetrefilli çıktı.
    oysa şakır şakır kullanıyor millet.
    yaşlandık galiba

daha basit birşey almak istiyorum. mesela tomtom.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barisozcetin , teşekkürler; peki neden haritayı güncelleme ihtiyacı duyarız; atıyorum x sokakta y pastanesi var ve ilk güncellemeden sonra bu y pastanesi x sokağından z sokağına taşındı ve biz haritayı güncellemedik, hala x sokağında mı göreceğiz ya da ben daha çok şehirlerarası ve binaların az olduğu yerlerde kullanacağım buralarda haritayı güncellesem ne işime yarıyacak ki; biraz kafam karıştı
    Arkadaşlar güncelleme işinin bu kadar hassas yapıldığını düşünmeyin. Firma güncelledik diyor ama siz hala birçok şeyi bulamıyorsunuz. Örneğin bu yılın ilk aylarında hepsiburada'dan piranha gps aldım. Adanada oturuyorum. Gps 40 yıllık Çukurova üniversitesinin yerini sadece yol olarak gösteriyor. Universite yazınca Mersin üniversitesine götürüyor. Daha buna benzer birçok hata... Adana ile ilgili birkaç şey denedikten sonra yetersiz olduğunu düşünüp iade ettim. Birkaç ay önce garmin nuvi 200 aldım. Ağustosta yayınlanan en son güncellemeyi indirdim, ama bizim evin yakınındaki en az 3 yıl önceden beri faaliyet gösteren koskoca benzin istasyonuna girince, orayı tarla olarak gösterdi. Değilki bir sokaktan diğerine taşınan pastaneyi bilecek... Ayrıca yıllardır kullanılan Mersin-Gözne yolunda bile sık sık yoldan çıkılmış gibi gösteriyor. Yani kısaca işe yarayan ama belli büyük şehirlerin dışında genel amaçlı kullanılabilecek cihazlar bunlar, en azından şimdilik. Şehirler arası ana arterlerde pek sorun yaşayacağınızı ise zannetmiyorum. Fiyatlar da 260 YTL'den başlıyor. Ama şunu da unutmayın, bir çok yazılım firması, 81 ili kapsadıklarından bahsettikleri halde bu sizin beklentilerinizi tam olarak karşılamayacaktır. Selamlar.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Karışık geldi yani. Kullanım kılavuzu falan yetersizmi ? Bu arada hangi cihaza sahiptiniz ?

Motosikleti
    BMW F650FB
    Karışık geldi yani. Kullanım kılavuzu falan yetersizmi ? Bu arada hangi cihaza sahiptiniz ?
    http://www.gpsturk.net/index.php?pid...t&cat=12&id=71

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Peki . Motosiklet üzerinde kullanmak zor oluyormu ? Yani sağlam bir bağlantı ve enerji yeterliliği ?

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Bunada bir bak derim kardeş Hem araç hemde motorda kullanılabilinir...

BLAUPUNKT Taşınabillir Navigasyon TravelPilot Lucca 3.3

http://www.blaupunkt.com/tr/7612201300_main.asp

Arkadaşım bunu 199 ytl aldı ve çok memnun normal fiyatı 690.00 ytl marka belli zaten alman malı şuan fiyatı 260 ytl yapmışlar sanada alayım dedi maddi yönden müsait olmadığım için ben alamadım. Beylikdüzü Media Market kampanya yapmıştı bu cihaz için şuanda ellerinde varsa 260 ytl den satılıyormuş bilgine...

Bir Bosch kuruluşu olan ve Avrupa’da araç navigasyonu konusunda lider olan Blaupunkt, bu konudaki uzmanlığını taşınabilir cihazlar alanına taşıyor ve yeni navigasyon ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor. Yeni Lucca 3.3’te Türkiye genelinde 42 yerleşim biriminin ayrıntılı haritaları ve tüm şehirlerarası karayolları, 20 Doğu Avrupa ülkesinin ayrıntılı haritaları ve Batı Avrupa’daki ana karayolları cihaz hafızasına yüklüdür.

Lucca 3.3, üzerinde bulunan GPS (Global Positioning System) alıcısı ve yüklenmiş olan harita sayesinde herhangi bir ön ayar veya programlama gerektirmeksizin kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Taşınabilir olması sayesinde bir araçtan diğerine anında geçirilebilir, yaya modu sayesinde kullanıcısını araç dışındayken de yönlendirmeye devam edebilir. 3,5 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli LCD ekranı üzerinden rahatlıkla kontrol edilebilen Lucca 3.3, yol tarifi sırasında isteğe gore 2 ya da 3 boyutlu grafiklerle olduğu gibi, kolay anlaşılır Türkçe sesli yönlendirmeleriyle Blaupunkt’un navigasyon konusundaki becerilerini kullanıcısına sunuyor.

TravelPilot Lucca 3.3 sayesinde rota yönlendirme açık olsa bile, hafıza kartı üzerine yüklemiş olduğunuz MP3/WMA/OGG formatındaki sevdiğiniz müzikleri dinleyebilir veya JPEG/BMP/GIF formatındaki resimlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Lucca 3.3’ü kullanarak isteğe bağlı olarak paralı yollar, otoyollar, feribotlar, tercih edilebileceği gibi bunlardan kaçınılması da istenebilir; Türkiye genelinde 140.000’den fazla özel hedef noktası (sağlık kuruluşları, benzin istasyonları, restaurantlar, oteller, alışveriş merkezleri, havaalanları vb.) ekran üzerinde görülebilir, özel hedefler menüsünden en yakın çevredeki veya herhangi bir yerdeki hedeflere yönlendirme istenebilir; önceden girilmiş olan bir adrese, “eve götür” fonksiyonu sayesinde tek tuş ile rota belirleyebilir; isterseniz tanımlayacağınız ara hedeflerle gideceğiniz yere bir kaç adımda gidebilirsiniz. Aracınızın çakmak soketinden şarj edebileceğiniz Lucca 3.3’ü 3 saatlik pil ömrü sayesinde sık sık şarj etmek zorunda kalmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikler

Parlamayan, yüksek çözünürlüklü, 3.5'' büyüklüğünde dokunmatik renkli LCD ekran
    Türkiye'nin tüm karayolları ve 42 yerleşim biriminin haritaları, 21 Doğu Avrupa ülkesi ve tüm Avrupa'daki ana karayolları haritası
    Microsoft Win CE 5.0 işletim sistemi
    Atlas II Çift Çekirdekli 300 MHz işlemci
    512 MB dahili hafıza
    64 MB DRAM
    2 GB SD/MMC Hafıza Kartı desteği
    Centrality Atlas 2 çekirdek teknolojisi (Sirf III Class) sayesinde GPS QuickFinder ile hızlı rota hesaplama.
    20 kanallı uydu alıcısı sayesinde çok hızlı GPS bağlantısı kurabilme
    MP3-/WMA dosyalarını çalabilme
    JPEG resim dosyalarını görüntüleyebilme
    USB 2.0 bağlantı desteği
    Şarj edilebilir Li-Ion pil (1230mA)
    3 saate kadar navigasyon kullanımı.
    2 ve 3 boyutlu harita görüntüleyebilme.
    Entegre GPS anteni ve hoparlör.
    Sabit hız limiti uyarısı.
    Çoklu durak içeren rota belirleme.
    Cama vantuzlu tutacak ve çakmak şarjı.
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM

Bunu kullanın, pil derdi de yok

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bir arkadaşımda Garmin Nuvi 310 modei var, 300 Eurol ya satmayı düşünüyor. Haberiniz olsun, sıfırı 450 Euro.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    BMW F650FB
    Peki . Motosiklet üzerinde kullanmak zor oluyormu ? Yani sağlam bir bağlantı ve enerji yeterliliği ?
    Motosiklet bağlantı aparatı var (orjinal)
    ben bu aparatı da bağlamak için basit bir düzenek yaptım, böylece orjinal aparatı motor üzerinde bırakmıyorum. söküp eve alıyorum.

bağlantıları son derece güçlü. sorun teşkil etmiyor.

3 adet ince kumanda piliyle çalışabiliyor.
    pillerle uğraşmamak için, yurtdışından yan sanayi bataryasını aldım.
    orjinal kablosuyla, Pc'nin usb çıkışından şarj ediliyor.
    otomobilin çakmak soketinden şarj aparatı da var. (orjinal)
    motorunuza çakmak soketi bağlatırsanız, yoldayken de şarj edebilirsiniz.

cihazınızda detaylı sokak haritası mevcut mu? dili türkçe mi?

Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı cakkoyun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihazınızda detaylı sokak haritası mevcut mu? dili türkçe mi?
    1- Mevcut
    2- Türkçe
    3- Geomatics Ltd. (Tr. distribütörü) garantili. (16/08/2009 tarihine kadar)

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pranha cizahının kullanım süresi şarj cihazına bağlı kalmaksızın kendi tümleşik piliyle 1 saat civarıdır.( navizgasyon cihazlarına özel pil üretilmedikçe durum bu )

Navtürk sistemini bilgisayarının işletim sistemi gibi düşünün. bir kere bedelini ödediğiniz zaman ömür boyu sizin oluyor. pranha cihazı bizli bir anten ve bir cep bilgisayarından oluşan bir cihaz. bu yüzde gsm şirketlerinin hizmeti gibi kullanım başına bir bedel ödemenize gerek yok , navigasyonu cep telefonunuzdan ve gsm operatörünün hizmeti olarak kullanıyorsanız elbette bir bedel ödemek durumundasınız

Güncelleme yapmak gereklimidir ? soruna şöyle bir cevap vereyim ,Sırf İstanbula her ay 125 yeni sokak ilave ediliyor.bu durumda çok gezen bir kişi iseniz güncellem yaptırmakta fayda var. aslında güncelleme yapıp yapmamanız birazda yaşadığınız çevreyle ve bu cihazı kullanım sıklığınızla alakalı bir konu. bir önceki yazımda yaptığım açıklamalardan dolayı bu tür bir cihaz alırken boyutuna, fiyatına değil "Hata payının" küçük olmasına dikkat edin.bu tür cihazlara ait harici anten kullanmak hata payını daha da düşürüyor.

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bildiğiniz cbf farları dinamodan alıyor. Çakmak soketi aküye bağlansa aküyü bitirme gibi bir durum olabilir mi ? Ben pilli veya şarjlı yerine direk enerjiyi aküden veya olabiliyorsa dinamodan almasını tercih ederim.

Tvs apache'ye bağlatan birine görmüştüm. Su geçirmemesi de önemli . Bunun için plasttik şeffaf bir kılıf işe yarar diye düşünüyorum. ama sesli ikazı önemli olduğundan bluetooth kulaklık gerekicek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler