Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

eksozlar hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    eksoz konusunda bi fikrim geldı ama sızlerlede paylaşmak,,fikirlerinizi almak istedim...şimdi malum ss kullanıcıları genelde eksoz sesı cıksın dıye veya performans artsın diye eksozlarını değiştiriyorlar.tabi bendeee inş...ama alıcamız eksoz malum orjınalıne gore içi biraz daha boş.acaba eksoz almasakta kendı eksozumuzu bosalttırsak olmazmı ..hem orjınal eksoz olur hemde ses ve performans artmazmı..bu eksozlar konusunda bılgısı olan varsa paylasalım lutfen.eksozların içinde değişik bir sistem varmı ...yanı ses duvarı sarmal boru gıbi felan
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    haklısın kardeş.benim arkadaş çelik 110 cup un egzostunu boşalttı sesi manyak veriyor içindeki susturucuları filtreleri filan sök olur
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    600RR
    motor yenı iken eksozun deliğinden içeri baktığımda susturucunun giriş borusunun önünde ses duvarı var.eksozcuya gosterdım onu ...eksozu sokmeden ses duvarını delerız ama ses kotu cıkabılır dedı .oyle diyince bende kalsın dedım.olmaz sa ses duvarını deldırcem nasıl cıkarsa artık bahtımıza ....
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

bende rialli 150 cc scoter vardı

onların eksozunda 3 bölüm susturucuvar en sondakini tamamen açmıştım ve çıkış borusunu kesmiştim

anlatılamayacak güzelliklte ses veriyor vede hız artıyor

tabi otomatik olarak yakıtta artıyor

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    racing ile scooter bir değil arkadaşlar yapmayın

600 RR'ın egzozuna dokunmayın bence,biraz daha masrafla güzel bir egzoz alabilirsiniz

satarkende orj.ine ellemek sıkıntı olabilir,kaldı nasıl ses çıkardığıda şansa kalmış

kötü bir ses çıkarsa geri dönüşü de olmayabilir

Motosikleti
    600RR
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racibg ile scooter bir değil arkadaşlar yapmayın

600 RR'ın egzozuna dokunmayın bence,biraz daha masrafla güzel bir egzoz alabilirsiniz

satarkende orj.ine ellemek sıkıntı olabilir,kaldı nasıl ses çıkardığıda şansa kalmış

kötü bir ses çıkarsa geri dönüşü de olmayabilir
    evet orjınal eksozla oynayıp bıde kotu ses cıkarsa malum yenı eksoz alıcaz...acaba deneyen varmı boyle bişey

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum 600rr ın eksozuyla oynama bence, biraz para biriktir akrapovic, yoshimura, devil, arrow gibi isim yapmış markalardan motorunun modeline uygun olan eksozu al. Ben akrapovic titanyum kullanıyorum çok memnunum. İçini boşaltmakla veya delik açmakla motorunu riske atma bence.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

Motosikleti
    600RR
    Alıntı Arthas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 600rr ın eksozuyla oynama bence, biraz para biriktir akrapovic, yoshimura, devil, arrow gibi isim yapmış markalardan motorunun modeline uygun olan eksozu al. Ben akrapovic titanyum kullanıyorum çok memnunum. İçini boşaltmakla veya delik açmakla motorunu riske atma bence.
    600 RR ın eksozu komple yanı susturucu sökülmüyo kaynaklı ..alıcamız eksozlar komplemı yoksa tup mu ..
    bırde eksozun ses duvarını delmenın zararı olmaz bence en fazla yakıt artabılır.
    ben genelde motor ustunde olduğum için yuksek devırlerde ruzgar sesınden eksoz sesını duyamıyorum.acaba motorun sesı cıkıyoda benmı duyamıyorum.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Söylediğin şekilde bir işlem mopet türleri için ses verme açısından işe yarayabilir.

600 RR hava yakıt karışımını üzerindeki orjinal ekipmana göre ayarlar.
    Yani orjinal ekipmanda yapacağınız herhangi bir değişiklik, daha önce üzerindeki cihazlara göre programlanmış olan hafızayı şaşırtacak,
    bunun sonucunda ya fazla yakıt- az hava karışımı,
    ya da fazla hava, az yakıt karışımı şeklinde bir düzenleme oluşacaktır.
    Bu durum motosikletin bazı devirlerde boğulmasına bile neden olabilir.

Bu durum, sonradan takılan performans egzosları için de geçerlidir.

Yani tek başına takılan performans egzosları, ya da egzos üzerinde yapılan değişiklikler, motosikletinizde bir takım problemleri de beraberinde getirir.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    ecu'nun da proglanması gerekiyor yani

Motosikleti
    600RR

eksoz dediğin boyle olmalı yada hiç olmamalı

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ecu'nun da proglanması gerekiyor yani
    ecu derken sıstem bılgısımı yenılenmesı gerekıyo

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    valla arkadaşlar bende ekzozumla oynayacaktım ustam sakın oynama ses belki güzel cıkabilir ama motor peformans tan düşer dedi... sonuçta o kadar mühendis abiler ugraşmış o motora o ekzoztu takmış demekki adamların bir bildigi var deeeeeeemmmmiiiiiii
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ecu derken sıstem bılgısımı yenılenmesı gerekıyo
    gerçi orj. ecu proglanabiliyor mu bilmiyorum(hemende atladık)

sistem bilgisi diyebiliriz evet

motorlarda da ecu(beyin) işi nasıl oluyor bilmiyorum,arabalar aklıma geldi öyle konuştum (gerçi motor motordur ha araba ha motosiklet)

Motosikleti
    600RR
    bence pek etkılemez ..neden dersen bızım minibüs vardı onun katalizörü boşalttırmıstım .eğer katalizörün üstünde müşür varsa olmaz demişlerdi.yani bizim eksozlarda müşür varsa olmaz ama yoksa zannetmem bi sorun olcanı .belkı yakıt tuketımı artabılır

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    patriote
    Katılıyorum...

Zaten yoshimura-leovince-akra gibi bir egzos aldığında yanında egzosun cd'si gelir... Bu cd yardımıyla bir dyno cihazına girip egzos için en iyi hava-yakıt karışımını ayarlatırsın... en sağlıklı seçim budur.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

muammerakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar bazı yazıları okuyunca hayretler içinde kalıyoırumya tamam belki bilginiz yok..buna ok derim..bu normal.ama bilmeden egzoz içi sökülecekmiş bilmem ne bilmem ne....ya siz hiç mi web sitelerine bakmıyorsunuz.sadece egzoz üzerine çalışan..bu uğurda yıllarca bilgi birikim edinen insanlar var.mühendisler var.ses motor uyumu performansı denklemini getiren kişiler..ki her model cc hacim farklıdır.ki 600 lük veya 1000lik race makinaların bile farklı model ezgozlar vardır..bir r1 rin akropoviç egzozu kawasakinin akrapoviçi faklıdır.bemim ARTÇI olarak bindiğim r1 rin egzozu DEVİL...sesi muhteşem.kısaca orjinaller asla ezgoz üreticilerini tutmaz.AKRAPOVİÇ.DEVİL.ARROW.TERMİGNONİ.YOSHİ MURA.TWO BROTHER RACİNG...BUNLAR ÖNCÜ MARKALAR...VE EGZOZ İÇİ BOŞALTMA FİKRİ SAÇMALIK...ÇÜNKÜ BU PERFORMANSINIZI DA ETKİLER.

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ecu programlanamaz.
    Görkem'in söylediğine yakın bir şekilde Power Commander dediğimiz bir sistem ile hafıza yeniden yapılandırılır.
    Böylece sağlam bir veri akışı sağlanır.

Sizler altınızdaki motosikleti Java'larla karıştırıyorsunuz.
    Neymiş o müşür falan?

Kozalak,
    CBR 600 RR bir minibüs değil.
    Minibüsün müşürü ile motosiklet arasında nasıl bir bağlantı kurdun?

Şimdi internetten arayıp resim koymak aklıma geldi.
    Buyrun efendim.

İyi de CBR'nin neresine takıcaz bunu?
    Buyrun efendim.

Peki biz mi yapacağız bu işi?

Hayır...
    Bu amcalar yapacak..

eee?
    Sonuç??

Şöyle oluyor.

Peki bu işin maliyeti?
    Aletin hediyesi, yanında bir tarak ve ayakkabı çekeceği ile birlikte 450 euro.
    CBR 600 RR gibi bir motosiklete sahipsen, bir de Arrow egzos alacaksın.
    Onun da hediyesi sanırım 600 euro civarında.(Fiyatlar Türkiye piyasasına uygun değildir)

Totalde 1200 euro civarında harcayıp performans neymiş gösterecek ve ses neymiş cümle aleme dinleteceksin.

Arrow egzos da koyalım..

Bunun diğer bir yolu da hiç para harcamadan, minibüsün teybini sonuna kadar açıp Mezdeke çalmaktır.
    Fakat aynı etkiyi yaratır mı?
    Bilemem...

Motosikleti
    600RR
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecu programlanamaz.
    Görkem'in söylediğine yakın bir şekilde Power Commander dediğimiz bir sistem ile hafıza yeniden yapılandırılır.
    Böylece sağlam bir veri akışı sağlanır.

Sizler altınızdaki motosikleti Java'larla karıştırıyorsunuz.
    Neymiş o müşür falan?

Kozalak,
    CBR 600 RR bir minibüs değil.
    Minibüsün müşürü ile motosiklet arasında nasıl bir bağlantı kurdun?

Şimdi internetten arayıp resim koymak aklıma geldi.
    Buyrun efendim.

İyi de CBR'nin neresine takıcaz bunu?
    Buyrun efendim.

Peki biz mi yapacağız bu işi?

Hayır...
    Bu amcalar yapacak..

eee?
    Sonuç??

Şöyle oluyor.

Peki bu işin maliyeti?
    Aletin hediyesi, yanında bir tarak ve ayakkabı çekeceği ile birlikte 450 euro.
    CBR 600 RR gibi bir motosiklete sahipsen, bir de Arrow egzos alacaksın.
    Onun da hediyesi sanırım 600 euro civarında.(Fiyatlar Türkiye piyasasına uygun değildir)

Totalde 1200 euro civarında harcayıp performans neymiş gösterecek ve ses neymiş cümle aleme dinleteceksin.

Arrow egzos da koyalım..

Bunun diğer bir yolu da hiç para harcamadan, minibüsün teybini sonuna kadar açıp Mezdeke çalmaktır.
    Fakat aynı etkiyi yaratır mı?
    Bilemem...
    abi minübüsün müşürü derken şunu anlatmak istedim.yeni sistem araçların eksozunda oksijen müşürü var.çıkan gazın değerini ölçüyo.benım demek istediğim eğer bu sistem motorda da varsa ve bız susturucuyu boşaltırsak veya basıt bır ses eksozu takarsak motordakı müşür yanlış ölçüm algılayıp çalısma sıstemıne zararı olurmu gıbısınden anlatmak istedim.arabada denedık bı sorun olmadı ama bilgilerin için çok tşk ederim ayrıca mezdeke pek sevmem slow olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    Valla En iyi Ses Eski Motorların Yamaha rx115 Jawa Bunlar Efsane Motordur
    Arkadasın Motorunda 4 susturucu war Hepsini boşalttık yolda giderken kaldırımda yürüyen insanlardan küfür yiyor değmez bence sessiz sedasız git en iyisi

Motosikleti
    600RR
    Alıntı İNFERNO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla En iyi Ses Eski Motorların Yamaha rx115 Jawa Bunlar Efsane Motordur
    Arkadasın Motorunda 4 susturucu war Hepsini boşalttık yolda giderken kaldırımda yürüyen insanlardan küfür yiyor değmez bence sessiz sedasız git en iyisi
    ya mıllet kufur edecek kadar da eksoz acılmaz .actırmamda zaten ..çünki uzun yolda felan mutlaka benıde rahatsız edecektır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)