Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

eksozlar hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

benim bir sorum var. Eksoz ses ölçümü nasıl ve nerede yaptırabilirim ? Ve bunu ruhsata kanuni olrak nasıl işletirim ? Bilen varmı bu yolu anlatırsanız sevinirim her kafadan ses çıkıyor ama icraat yok bu yüzden ceza yemekten bıktım. Benim motorda Akrapovic eksoz var avrupada standartlarda bizde malesf yardımcı olan varsa forumdada yazabilirsiniz isterseniz bu olayı cözmüş arkadaş varsa yilmaz_bilgin@mynet.com nasıl yaptığınıza dair tek tek yolları anlatın.....tesekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    ya arkadsım egzosun ıcını bosalmak cozum olsaydı tıger akrapovıc yoshı gıbı devler pıyasada olmazdı
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    arkadasım beni dinlersen ikinci el bit eksoz al hiç ugrasma deldırmeyle bosaltmayla altındaki mobilet degil 50cc lik boyle seylere kafa yorma 3 kurus kar yapacam derken daha fazla masraf edersın ferrariye adam lpg taktırmıs ferrari geri almıs adamdan arabayı sonra honda gelır alır 600 rr makıneni
    gül bahçesine girenler gül olmasalarda gül kokarlar ( SUZUKİ --- KATANA )

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Bence hiç riske girme orjinalliğinide bozma derimm benn biraz para yap git marka yapmıs belli testler yapıp en ıyı dizaynı gerceklestırmıs bu işin piri markalardan ses , dizayn zevkine gore istedigini sec hem ilerde satarken yanında orji egzozu var demen senın ııcın artı saglayacaktır....
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    as t1
    sakın egzostu bozayım deme berbat bir ses çıkıyor
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    HONDA CBR 125
    Alıntı ALİ DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadsım egzosun ıcını bosalmak cozum olsaydı tıger akrapovıc yoshı gıbı devler pıyasada olmazdı
    +yirmi bes karekter....

Motosikleti
    KROSS 250
    dogru sözlere nedenir ++++_1
    sadece sür ...... www.eskisehirenduro.com

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Alıntı patriote adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecu programlanamaz.
    Görkem'in söylediğine yakın bir şekilde Power Commander dediğimiz bir sistem ile hafıza yeniden yapılandırılır.
    Hafızayi yeniden yapılandırmak ne demek? Internetten vs. kulaktan dolma yarim yamalak birseyler duyup, buraya bilimkurgu dizilerinde duydugumuz 2-3 kelime ile yazmayalim. Power commander motosikletin ECU isimli kontrol biriminin yerini alir. Bunun yapilmasi icinde ECU sokulmez, power comander, ECU 'nun bagli oldugu birimlere ek yapilir. Bu bir.

Kozalak,
    CBR 600 RR bir minibüs değil.
    Minibüsün müşürü ile motosiklet arasında nasıl bir bağlantı kurdun?
    Kozalak'in bahsettigi, oksijen sensoru ve sadece minibuslerde bulunmaz. Bu iki.

Kozalak'in sormak istedigi, egsozu degistirdigimiz zaman, oksijen sensorunun hava dolasimindaki farkliligi algilayip algilamadigi ve ECU'nun kendini bu degime gore ayarlayip ayarlamadigi. Bu sorunun cevabi ise, ECU, oksijen sensorundeki degisikligi anlamakla beraber, oksijen sensoru ne derse sesin, yakit akisini motorun devrine gore verir. Dolayisiyla egsoz degisimi ile olusacak degisime gore uyum saglamaz. Bu uc.

Peki biz mi yapacağız bu işi?

Hayır...
    Bu amcalar yapacak..

eee?
    Sonuç??

Şöyle oluyor.

O amcalarin yapmasi sart degil. Hemen hemen her turlu bilinen motosiklet, egsoz, hava filtresi vs. kombinasyonu icin map denen yazilimlar var (hafizayi yeniden yapilandirmak gibi birsey diyim siz anlayin). Bu yazilimlar power comander'a evdeki bilgisayarinizdan bile yuklenebiliyor. Power commander'in takilmasi icin orjinal hicbir kablo vs. kesilmedigi icin de yazilimi yuklenmis power commanderi motora monte etmek o kadar da zor bir is degil. Ote yandan dikkatli yapilmasi gereken bir is. Bu dort.

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    ulem mesajın tarihine bir bakın yaf 2007 insaf yani bırakın egzostlarınız orjinal kalsın
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    yamaha jc100
    Alıntı kozalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yenı iken eksozun deliğinden içeri baktığımda susturucunun giriş borusunun önünde ses duvarı var.eksozcuya gosterdım onu ...eksozu sokmeden ses duvarını delerız ama ses kotu cıkabılır dedı .oyle diyince bende kalsın dedım.olmaz sa ses duvarını deldırcem nasıl cıkarsa artık bahtımıza ....
    Kardeşim bak eksozu sökmeden duvarı deldirirsen biraz cırtlak bi ses çıkıyo bide usta işin erbabı değilse mahfer eksozunu. Bak sana bi fikir olsun youtube de 1000rr eksozunu delip sport eksoza çeviren bi eleman videosunu çekip yollamış. youtube ye gir "cbr1000rr ekshaust" yaz yada cbr1000rr sound" yazıp çıkanları bi tara orada çıkıyo

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    valla bilmem tam yanlız ben hava filtresini cıkardım(çıkarmadım kazada koptu) hem motorun hızında bi yükselme oldu hemde sesi cok daha fazla cıkmaya başladı arkadan yavas yavas geliorum ve sesi duyan yanındaki cocugunu doğrı kaldırıma fırlatıo öyle bi denesen bence fena olmaz
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Valla ben daha önce içini boşaltmıştım... Yetmedi...
    Geçen hafta dışını da boşalttım... Acaip oldu valla...
    Motorumda hiç egzost yok artık, sadece deveboynu (manifold) var.
    Olağanüstü bir ses... Diğer araçların ve bilumum yayaların, "AMAN TANRIM, DÜŞMAN TAARRUZU BAŞLADI" şeklinde kaçışlarını görmelisiniz...
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    trex150
    Alıntı blck_chopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bilmem tam yanlız ben hava filtresini cıkardım(çıkarmadım kazada koptu) hem motorun hızında bi yükselme oldu hemde sesi cok daha fazla cıkmaya başladı arkadan yavas yavas geliorum ve sesi duyan yanındaki cocugunu doğrı kaldırıma fırlatıo öyle bi denesen bence fena olmaz
    hava filtresi çıkartılırmı hiç yahu?silindire toz toprak bilimum pislik taarruz eder bence hava filtresi taktırmalısın motoru eline almamak için
    Alıntı cumoni adlı üyeden alıntı
    Valla ben daha önce içini boşaltmıştım... Yetmedi...
    Geçen hafta dışını da boşalttım... Acaip oldu valla...
    Motorumda hiç egzost yok artık, sadece deveboynu (manifold) var.
    Olağanüstü bir ses... Diğer araçların ve bilumum yayaların, "AMAN TANRIM, DÜŞMAN TAARRUZU BAŞLADI" şeklinde kaçışlarını görmelisiniz...
    koptum yaa düşman taarruzu başlıdı haa
    10PY253

kozalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    arkadaşlar yorumlarınız için çokçok tşk ederim.
    zaten bir kaç kişinin söylediklerinden sonra orjınal eksozla oynamaktan vaz geçtim..artık bu konu silinebilir bence
    Başkalarının kusurlarından bahsetmek istediğin vakit, kendi kusurlarını hatırla. O zaman başkalarının kusurlarıyla alakadar olmaya hakkın olmadığını hatırlarsın.

silinmesin yararlı bilgiler var okunmaya değer

Motosikleti
    mondial 100 kh
    arkadaşım bnm makina 100 kh mondi ben egzozdan 1 petek aldırdım egzoz agzınada vana yaptırdım istedigimde acıyorum inliyor ortalık istedigimde kapıyorum tık ses yok... ;)
    tok sesi var...resim yukleyemıyorum yukleyebılsem gorursunuzde olmuo...

Motosikleti
    gilera nexus 500ie
    Benım makınanın 2 eksozununda ıcındekı susuturucusunu(petek seklındekı sılındır olan parca)delıklerını buyutturdum+ uc tarafındanda 30 cm lık uzunluk ve 1cm kalınlıktakı matkap ıle deldırttırdım. gayet memnunum vermıs oldugu sesten.sımdı ıcerdekı susturucuyu komple cıkarttırmayı dusunuyorum. Eksoz yaptırayım dedım 600-700 lıradan kapı acıyorlar. bende cozumu bu sekılde buldum bu konuda fıkrı olan yada ucuza bos boru ezsoz yaptırabılecegım bır yer bılen varmı. zeytınburnundayım. topkapıda 1-2 eksozcuyla konusmuslugum var 600-700 ıstıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)