Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha 2 çeşit mi BW's üretiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Şöyle bi forumu dolaştım be şöyle bi kanıya vardım:Kimi arkadaşlar bws lerinin son hızlarını söylerken ve çevremde bws kullananlara sorduğumda, kimi si düz yolda 95 civarı maksimum hız derken;forumlarda ve yine çevremde kimi bws kullanıcılarıda motorlarının düz yolda 110 bastığını söylüyolar.Ayrıyeten 110 basan arkadaşlar motorlarının çok yaktığını söylerken , 90-95 civarı basanlar az yani öyle çokta yakmadığını söylüyorlar.Kendimden örnek verirsem benim bws de 95 i geçmiyor ama yakış olarakta 3 litre civarı yakıyor yani az yakıyor.Birde benim ruhsatta motorun beygir gücü 5.8 HP 100 cc olarak görünüyor.Gerçi alırken alan arkadaşa sormuştum 5.8 HP olmasını ama yok dedi bunlar 7 HP, yanlış yazdırılmış heralde dedi.Demek istediğim 110 yapan arkadaşların ki 7.9 HP , benim gibi 90 ı geçemeyen arkadaşlarınkide 5.8 HP olabilme ihtimali var mı(Motoru ilk sahibinden aldım ve motorunun maksimum 95 km/h bastığını söylemişti)Yani hadi diycem 18 000 km lik motor motor istiyo falan ondan basmıyo diycem ama alındığından beri böyleymiş.Gerçi 95 de yeter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Ybr125
    Yorum yapacak kimse yok mu.Bws kullanıcıları duyunn sesimiii.Az gezinn birazzzzzzzzzzzzzzz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bws devirli motordur....2 zamanlı güzel sağlam motordur.... Dediklerinin olması imkansız.... bws tek motor çeşidi ile üretilmiştir....110 yapması çok normal.... Senin motorun karbüratör ayarları bozulmuş veya ayarlanmamış olabilir....

İyi bir ustanın elden geçirmesi ile seninkide 110 u yapacaktır....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ybr125
    Aslında ustaya söyledim ;fazla motordan anlamam ama dedim ki:bws ler e gaz ayarı karbüratör ayarı gibi şeyler yapılarak motorun gücü arttırılabiliyormuş dedim. O da dediki bu motor 1 - 2 sefer şişirilmiş kompresör gücü zayıf gücünün yarısını boşa atıyo zaten dedi.Olaya tam vakıf olmadığım için bişey diyemedim.Bir de 20 gün önce egzost ve karbüratör ü temizlediler.İlk kalkışlarımda motor ısındıktan sonra titreme oluyordu bu yüzden temizlettim ama titreme devam ediyor;sanki ilk kalkışda bişey gazı tutyor ve sonra veriyor gibi.Ayrıca bende o Bws seriliğide kalmadı Activa ile trafik lambasında beraber kalksak kapışırız, o derece düştü kalkıştaki seriliğim;60 km/h a 9 sn de çıkıyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kalkışta aktivaya fark atman lazım.... Uzunda zaten dumanına yetişemez....

Motorun durumuyla alakalı bişey.... Başka ustaya baktır istersen birde...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Ybr125
    Evet birde başka usta deniycem, kafamı bozan varyatör kayışını değiştirdikten sonra bunlar oluyor yani bundan önceki activam da da kayışı değiştirdikten sonra titremeler başlamıştı yakamı bırakmıyor bi türlü.Bws kullanan arkadaşlar size sesleniyorum İstanbul da işinin ehli, ilgilenebilecek bi Bws tamircisi biliyorsanız lütfen banada söyleyin

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    dostum eğer kayışı deiştirirken tıkırtı bilysı dedikleri o 5 parça bilyaları deiştirdiyseler ve sen orjinaleri almadıysan bil ki hep titrer artık ve kayışında randıman vermes.orjinal kayış ve tıkırtı bilyası yani kavramayı yapan bilyaları mutlaka orjinal al yoksam hem çok masraf eder hem performans namına bişeyın kalmassenin gittiğin usta biraz traş biri galiba çünkü iki zamanlı motorlarda dört zamanlı gibi sıkıştırma olmaz ama çok daha seri olurlar ve bu demekki aktiva seni ne kalkışta nede uzunda yetişemez normalde.

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    birader senın altde bi sorun war yada sen bilmiyosun diyim kaldırmayı yada bakım zamanın gelmiş yaptırmada gecikdirmişsin ben ki bws100 tıkır tıkır 110da tak wuruyor düzyolda kalkışımda 3saniyede 60gryr nediyimki ben çk memnum bakımlarını doğru zmanda yaptırırsan sorunlarla kalkışmazsın hadi hayırlı sürüşler

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı ucanteneke5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum eğer kayışı deiştirirken tıkırtı bilysı dedikleri o 5 parça bilyaları deiştirdiyseler ve sen orjinaleri almadıysan bil ki hep titrer artık ve kayışında randıman vermes.orjinal kayış ve tıkırtı bilyası yani kavramayı yapan bilyaları mutlaka orjinal al yoksam hem çok masraf eder hem performans namına bişeyın kalmassenin gittiğin usta biraz traş biri galiba çünkü iki zamanlı motorlarda dört zamanlı gibi sıkıştırma olmaz ama çok daha seri olurlar ve bu demekki aktiva seni ne kalkışta nede uzunda yetişemez normalde.
    Öncelikle sağolun Dostum bilye dediklerin 5 adet ufak debriyaj ağırlıkları mı,eğer onlarsa orjinal yamaha taktırdım zaten yamaha servisinde taktılar ve 5 i için 15 euro fiyat dediler ama bilemiyorum tabi, gördüğüm kadarı ile sende de yamaha var hangi ustaya nereye gidiyorsun söyleye bilir misin

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ustaya söyledim ;fazla motordan anlamam ama dedim ki:bws ler e gaz ayarı karbüratör ayarı gibi şeyler yapılarak motorun gücü arttırılabiliyormuş dedim. O da dediki bu motor 1 - 2 sefer şişirilmiş kompresör gücü zayıf gücünün yarısını boşa atıyo zaten dedi.Olaya tam vakıf olmadığım için bişey diyemedim.Bir de 20 gün önce egzost ve karbüratör ü temizlediler.İlk kalkışlarımda motor ısındıktan sonra titreme oluyordu bu yüzden temizlettim ama titreme devam ediyor;sanki ilk kalkışda bişey gazı tutyor ve sonra veriyor gibi.Ayrıca bende o Bws seriliğide kalmadı Activa ile trafik lambasında beraber kalksak kapışırız, o derece düştü kalkıştaki seriliğim;60 km/h a 9 sn de çıkıyorum
    mutlaka bi servise git activanın seni görememesi gerekir.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Sanırım avatarında ki motor Bws değil
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım avatarında ki motor Bws değil
    Evet Bws değil ama onun karakteristik özelliklerini taşıyan başka bi motor
    Peugeot Speedyfight...

Motosikleti
    Yamoto 150T
    Motorun açılışına bağlı bence bu aldığın gün yüklenirsen 60 yaparsın ama servisin deiklerine uyarsan(açıklamak uzun sürer şimdi ama alığında servis söylüyor) motorun rahatlıkla 110 görür bende bws yok ama 150 var as tipi birde arkadaşta var o aldığında abandı ben servisin dediklerine uydum şimdi benimki 110 yapıo onunki 90 anlatabildim mi?
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

Motosikleti
    Ybr125
    Alıntı UsTuRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun açılışına bağlı bence bu aldığın gün yüklenirsen 60 yaparsın ama servisin deiklerine uyarsan(açıklamak uzun sürer şimdi ama alığında servis söylüyor) motorun rahatlıkla 110 görür bende bws yok ama 150 var as tipi birde arkadaşta var o aldığında abandı ben servisin dediklerine uydum şimdi benimki 110 yapıo onunki 90 anlatabildim mi?
    Dediğini tam olarak anlayamadım.Şunu mu demek istiyorsun motor rodajda iken gereğince kullanılmamış mı; yoksa kayış değiştirdikten sonra ki süreçten mi bahsediyorsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YamahaRx115
    bws güzel motor 2 zamanlı tipki rx gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)