Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

El yapımı motosıklete ruhsat alabılırmıyız???

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    T.C. Sanayi Bakanlığı bu işin bütün prosedürünü size söyleyecek kurumdur. Eğer istekliyseniz gider Ankarada sorar öğrenirsiniz. Ön bilgi için arayacağınız telefon aşağıdadır. El yapımı motosiklet yaparken ben hazır motor alıp şasi yapacağınızı varsayıyorum. Motor ve şanzıman yapmak çpk komlike bir konudur. Bu durumda hazır aldığınız faturalı motora şasiyapıp şasi numarası alacaksınız. Sanırım bu tür bir imalat için aşağıdaki numaradan bilgi alınabilir.
    Otomotiv ve araç-proje hakkında bilgi tel :0 312-219 65 00 / 2525
    YUkarıda yer alan olurdu olmazdı, yapardın yapamazdın tartışmalarını gereksiz buluyorum. Kesinlikle yapabilirsiniz ama kolay olmayabilir. Sanayi malı üretip piyasaya hatta trafiğe çıkarmak elbette kolay olmayacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bazen bu konu niye lastikk gibi oluyor hakikaten merak ediyorum,
    Şu motor yapmaya niyetlenen arkadaşlar kuyuya taş atıp gitti sanki.
    Kuyunun başındakiler hala didişiyor boş yere.
    Yerim sizin motorunuzu beeeeee

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulem biz bu konuyu "aydınlık bir gelecek" diplomasıyla ödüllendirmemiş miydik.?.
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Aslında birkaç kişi toplanıp kendi markanı yapıcaksın olayı bitiriceksin

Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 A DRAGSTAR
    BNenim hayalim 54 model bir BMW alıp deposundan motoruna kadar değitirmek, bi tek şasisi işe koltuğu hoşuma gidiyor

tdi0m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6 R 636 2008 , Mondial 125 KT
    süper görünüyor beah sen mi yazdın
    l-layat 1 Sınavsa ; Ben adımı yazar cıkarım !!!

Merhaba Arkadaslar Siteye Yeni uye oldum size ilk sorumu soracagim
    Benim Kanuni Trex 150cc scooter um var.Bu yaz motorumu parcalayip buggy ye cevirmek istiyorum.Normalde kanuni buffalo 150cc 7-8 bin ytl civarindayken ben aynisini yaklasik 1 veya 2 bin ytlye yapacagim.Motorumun ruhsati var ve tum evraklari var.Ben scooter daki sasi ve motor numarasini kullanarak bir buffalo yapsam plakayi nasil alabilirim ??

en kolayı gitip emniyete soracan

Alıntı barisan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en kolayı gitip emniyete soracan
    yurtdisindayim emniyete gitmem imkansiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selamun aleyküm
    Evvela herkesin bildiği ve gördüğü bir takım olylar bilgiler vardır.Ancak kanunlardaki kurallardaki yanlışlık mantıksızlığa hep karşı durmak kannları yeniden düzenlemek ve el atmak lazım. Düzenlemelr belki hem küçük çaplı üretimlere uymayabilir hem yanlış olabilir. Seri üretim gibi bir durum için önce güç oturaklılık diğer memleketlere hakimiyet önemlidir. Kendinize bu konularda güven sağlayabilirseniz belgeleri daha güvenli ve etkin bir şekilde araştırabilirsiniz. Tek bir motor için de belki kanunların dışında uygun bir durum oluşturulabilir veya oluşturulmalıdır. Belki çok formalite olan bir durum varsa bir şekilde mahkeme ile veya başka başvurular ile aşılabilir.
    Yalnız milletimize cahil Alicengiz oyunu gibi sözlerin yakıştırılması asılsızdır. Kendisi birşeyler yapmak isteyen varsa milletimize yakıştırmalar ve hakaretler doğru değildir.
    Bu mevzu kuyuya atılış taş olması da doğru değildir. Arkadaşlar mevzuyu ortaya atmış. Eğer konu gerektiğinden fazla uzarsa bu diğer kouşanların yaptığı bir hatadır. Ortamdaki bir dengesizliktir. Ayrıca konunun uzaması hep tartışmalara ve araştırmacı tavırlara neden omuştur ki çok güzel bir durumdur.
    Arka amoritsorun olup olmaması da güvenliği çok etkiler mi araştırmak lazım . Büyük bir düşme yaya tehlikesi oluşturmayacaktır. Yalnız gene de etkisi vardır. Bu başlığı kanunlarda varsa anlamı vardır diye değil nedendir diye araştırmak lazım Ve de ggerekli teknik araştırmanın ardından kanunlarda yanlış varsa bunu kanunlara atfemek gerekir. Ve de gerekirse düzeltme taraftarı olmak lzaım.
    Hayırlı günler dilerim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Verilen adresten Bilgi edinme formunda özel yapım motor olabilir mi diye açıkca yazdım, bakalım bakanlıktan ne cevap gelecek...

Motosikleti
    honda baet
    abilerim benim şu anda toplamaya çalıştığım honda beat motorum var onun şase numarası ruhsat plaka yok ona ben en baştan şase numarası plaka ruhsat çıkartabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    çıkartamazsın
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    honda baet
    peki ruhsatlı felan gövde alsam alt motoru ona taksam olur demi abi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)