Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ Azalması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Slm arkadaşlar morotumda sanırım bir problem var onu sormak istedim sizlere.
    Cuma günü sabah otoparktan motorumu almaya gittiğimde çalışırmadan yağına bakim dedim ve yağ cubugunun yarısında olması gereken yağ cubuğa hiç deymiyordu. Elimde aynı yağdan vardı ve cumartesi günü 10ml. lık şırınga ile 1 kez doldurdum ve yeterli geldi.

Pazar günü gidiş geliş 75km relik bir gezi yaptım artcımda vardı yanlız yolun yarısı patika geri kalan yarısı bozuk asvaltta geçti o yuzden hızım düşüktü gidiş geliş süreleri uzundu ve öğlen sıcagında oldu bu gezi. Bu sabah tekrar baktım yağ yine eksilmişti şırınga ile doldurmak istedim ama 10/12 sırınga yani 100/120gr yağ eklememe ramen hala çubuğa yağ deymiyordu işe gec kalmamak icin o şekilde gittim. 5km zaten yol simdi iş çıkısı eklicem yine.

Egsoz çıkısınada bakıyorum dumanda atmıyor motor hava soğutmalı havalarda cok sıcak o yuzden eksilmiş olabilirmi ? teşekkürler.

Öğlen paydosunda gittim yanına actım yağ tıpasınını baktım azına akdar yağ var hayret bişi ya sabah o kadar yağ koydum ama yinede cubuğa kadar yukselmemişti.Şimdi 2 şırınga bosalttım seviye yine aynı sapıtı iyicene ben anlaamdım bişey

Ölçümlerin hepsını orta sehpa da ve en az 5 saat motor dinlenmis soğumuş haldeyken yaptım yinede bir dengesizlik var pff

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı SPEC0PS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar morotumda sanırım bir problem var onu sormak istedim sizlere.
    Cuma günü sabah otoparktan motorumu almaya gittiğimde çalışırmadan yağına bakim dedim ve yağ cubugunun yarısında olması gereken yağ cubuğa hiç deymiyordu. Elimde aynı yağdan vardı ve cumartesi günü 10ml. lık şırınga ile 1 kez doldurdum ve yeterli geldi.

Pazar günü gidiş geliş 75km relik bir gezi yaptım artcımda vardı yanlız yolun yarısı patika geri kalan yarısı bozuk asvaltta geçti o yuzden hızım düşüktü gidiş geliş süreleri uzundu ve öğlen sıcagında oldu bu gezi. Bu sabah tekrar baktım yağ yine eksilmişti şırınga ile doldurmak istedim ama 10/12 sırınga yani 100/120gr yağ eklememe ramen hala çubuğa yağ deymiyordu işe gec kalmamak icin o şekilde gittim. 5km zaten yol simdi iş çıkısı eklicem yine.

Egsoz çıkısınada bakıyorum dumanda atmıyor motor hava soğutmalı havalarda cok sıcak o yuzden eksilmiş olabilirmi ? teşekkürler.

Öğlen paydosunda gittim yanına actım yağ tıpasınını baktım azına akdar yağ var hayret bişi ya sabah o kadar yağ koydum ama yinede cubuğa kadar yukselmemişti.Şimdi 2 şırınga bosalttım seviye yine aynı sapıtı iyicene ben anlaamdım bişey

Ölçümlerin hepsını orta sehpa da ve en az 5 saat motor dinlenmis soğumuş haldeyken yaptım yinede bir dengesizlik var pff

Var Var bendede var o dengesızlık gecende yolda kaldık sısdı falan dedık ama karburatordenmıs temızledıler duzeldı ama yag ısınde bendede eksılme var bendede duman v.s. bısı yok ama

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Ölçerken motorun düz zeminde durduğuna emin misin? Çok farkediyor.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçerken motorun düz zeminde durduğuna emin misin? Çok farkediyor.
    Hersey bi yana on lastık mı yere basıcakk arka lastık mı duz zemın ısını hallederız de bu orta sehpa acıkken hangı lastıgın yere basması kafa kurcalıyo

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    Düz zeminde ölçüyorum zemin duz ise orta sehbada iken önteker herzman yere deyiyor zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)