Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

benzıne ne kadar yağ koymalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    daha önceden böyle bi konu açıldımı bimiyorum ama duyduğum kadarıyla benzine belli bir miktar yağ karıstırmak faydalı olabileceği söyleniyor. Bu doğrumudur doğruuysa ne kadar hangi tür yağdan koymalıyız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende ilk defa senden duyuyorum.bende merak ettim şimdi bilen biri çıksada bizde öğrensek
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250
    2 zamanlı motorlar için olmasın o soylediğiniz ?

Motosikleti
    Honda CBR 1100XX
    evet evet hakiki zeytinyağı koyucaksın her sabah 1 tatlı kaşığı bağırsakları çalıştırır, cildi parlatır..

ati_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlı motorlara 10 litreye 200 gr. koyuluyor o yağ..fazla koyunca duman yapar az koyuncada motorun devirini düşürüyor sanırım.....4 zamanlılara gerekmiyor diye biliyorum...

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 2
    Bende speedfight 2 var 2 zamanlı. benzin aldıktan sonra yağ bidonunun kapağına 2-3 milim kadar koyup depoya koyuyorum. satın aldığım arkadaş öğretti. markasıda petrol ofisi 2T miydi neydi. 6 ay içinde tüketilmesi gerekiyor sanırsam.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    benzin-yag karisimi sadece 2 zamanli motorlar icin kullanilir cünkü bu tür motorlarin ayri bir yaglama sistemi yoktur. benzinin icine karistirilan yag pistonu icden yagliyor...

karisim orani normalde 1:25, yani 25 litre benzine 1 litre yag. 2 zamanli motorlar icin özel yaglar var, onlardan kullanmakta COK CIDDI fayda var!!! ucuz motor yaglari pistonun icinde yanmak icin üretilmediklerinde yaglama isini gördükten sonra iyi yanmazlar, yani zaman icinde pistonlardan baslayip taaa egsozun en son parcasina kadar hersey kirletir ve bozarlar.

kaliteli 2 zamanli motor yaglarinda karisim orani 1:25'den daha az bile olabilir, etiketinde en uygun karisim orani yaziyordur.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben görüyorum petrol de yağ alıyorlar, yardımcı olurlar sanırım
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Bujimi ve karburatörümü çok seviyorum Bu nedenle, benzine yağ karıştırmak beni bozar
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    Ducati
    Selam,

ilk önce hangitür bir mopedin var! sordugun ve aldigin cevaplar yag otamatigi olmayan makineler icin! yaglama otamatigine saib olan makinelerde benzine yag kuymana gerek yok...

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    4 zamanlı motorum zaten 250 cc oldugu ıcınde gerek yok koymama yazdıklarınızdan yola cıkarak cwplarınız ıcın tesekkurler

Motosikleti
    Ducati
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 zamanlı motorum zaten 250 cc oldugu ıcınde gerek yok koymama yazdıklarınızdan yola cıkarak cwplarınız ıcın tesekkurler
    Selam,
    simdi durum degisti! hala benzine yag koyabilirsim!!! Eger kullanacagin yakiti kendin karistirmak istiyorsan!!!!
    Oktanimi kendim yükselteyimdersen..... budurumlarda 1% yag katilmakta.
    Ama senin mopedin ve kullanim sartlarinda gerekli degil ve tehlikeli!!!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 zamanlı motorlarda yağlama zaten karterden yapıldığı için benzine yağ koymak motoru korumayacak tam tersine motora zarar verecektir

2 zamanlı motorlar ise yağlamayı benzine katılan yağ ile içten yapmaktadır. %5 olarak zaten kullanım kitapçıklarında yazar..

zaten motorunuza en uygun benzin kullanma klavuzunda yazar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)