Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

şarj problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 2
    Merhabalar,
    Şöyle bir sorunum var. 2002 model speedfight 2 motosikletim var. 1 hafta önce aldım. Aldıktan bir iki gün sonra artık motoru sadece ayakla(kick start mı idi neydi) çalıştırmak zorunda kaldım. Aküde sorun olduğunu sanıyordum. Aldığım arkadaş akünün daha yeni olduğunu söyleyince aküyü söküm bir adaptör yardımıyla şarj ettim ve baktım motor çalışıyor fakat bir kaç kullanımdan sonra tekrar akü boşalıyor. motoru çalışırtırıp aküyü söktüm ve aküye gelen kablolara 12 voltluk bir lamba taktım fakat yanmıyordu yani aküye şarj olması için elektrik gelmiyor. akünün yanında bir sigorta var ve sağlam(2 tane dikdörtgen kutucuk var tabi ama ne olduklarını bilmiyorum biri beyaz 1,5 cmlik ve biri siyah 3-4 cm lik). Bide motor çalışırken far yanıyor ve hız arttıkça far daha da aydınlatıyor. Şuan 2 günde bir aküyü evde şarj ediyorum sizce sorun nedir. Motoru zar zor aldığım için yüksek teknik servis parası verecek durumum yok. o yüzden kendim halledebileceğim bir şeyse nolur yardım edin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    konjektör arızalı olunca buna benzer sorun olur.
    konjektörü kontrol ettir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

kerem-merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede konjektörüne baktır tabi buna baglı olarak elektrik üreten parça olan sargı da yanmış yada bozulmuş olabilir senin akünün dolmamasının sebebi bunlar olabilir

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    konjektör : (regulator-rectifier) motosikletin dinamosu farklı devirlerde farklı voltajlar üretir. Konjektör bu akımı 12 voltta sabit tutmaya yarayan elektronik devredir. Konjektör arızalandığı zaman dinamo akım üretmeye devam eder ancak bu akımı sabit bir voltajda tutamaz bu nedenle farlar yüksek devirde parlak yanmaya başlar. Konjektörün genellikle tamiri mümkün değildir. Yerine yenisi alınacak.

Motosikleti
    peugeot speedfight 2

şarj sorunu

Merhaba

İsimden anlaşıldığı gibi benimde speedfight2 motorum var ..
    Sana çok aradınmı dicem ama artık çok geç sanırım..
    Şaka şaka biraz dertli bi makina ama çok yakışıklıdır. (her pizzacının rüyası )
    neyse once farlar sana kısaca bi açıklama yaiim bu modeller bole yani farlar dinamoya bağli eğer akün bittiği halde yanıyorsa demekki dinamo sağlam şarj olayına gelince benim arkadaşimın tamir dukkani var üsküdarda valide i atik parkının tam karşısında volkan ..

En uygun şekilde butun sorunlarını çozer onceden fiyatlarınıda vermeye çalışır
    öööle korkulacak bi parada tutmaz sanırım arka kaliperindede ne sorun var bilemiyorum ama bozulacağını hiç sanmıyorum benimkide bi ara bomboş birakıodu kendini hiç tutmuodu yaptık oldu bi sorunun olursa volkana birak merak etme..

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bin ..

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    senin sargı yalan olmuş
    yeni yada çıkma bi sargı al, montajı çok zor deil
    gerekirse bi servisede taktırabilirsin basit bi uygulamadır
    hee bütçeyi aştı diyosan bobincilere götürüp yeniden sardırabilirsin..
    GKN MOTORS

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    ama sırf konjektör olsa akünün de şarj olması gerekmezmiydi?

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Beyler gülmeyinde ben aküden cıckan kablolara baktim aküden cıckan 2 kablodan biri heralde mars motoruyda ona gidiyor Dieride motorun iskelet demirine kaynaklanımıs sanki baska bisey bulamadım bu sarj dinomosu fln motor asya 150 T

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)