Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Çin motorlarının km saati

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    çin mallarının en son keşfettiğim numarası kilometre olayı arkadaşlar

motorlar normalden fazla hız gösterıyor gittiğiniz hıza göre değişiyor

siz 100 km görüyorsunuz ama o 70 le gidiyor

bu marka ve modellere göre değişiyor ama asıl sorun şu

katettiğimiz mesafe

evet katettiğimiz mesafede bu oranda uzun hesaplanmış oluyor yani yaptığımızı sandığımız 100 km yol aslında 70 km

bunun gerçek anlamıda yakıt hesabında ortaya çıkıyor

marka motorlar gerçek yakıt tuketımlerı ıle çinmallarından daha az yakıyorken onların bu halde bile biraz fazla görünmeleri ne kadar buyuk bir fark olduğunu gösteriyor

kısaca çin malı piyasa motorları gerçek birer yakıt canavarı

kısaca farklı motorlarla aynı yolu giderek bunu öğrenebiliriz inanmayan denemsını yapsın

sonuçları burada paylaşalım ki gerçek anlamda maliyet performans işletme rakmlarını ortaya çıkararak ucuza aldığımızı sandığımız motorların bize gerçek malıyetı ortaya çıksın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

nelerı dogru calısıyokı km sayacları dogru calıssın ulan motor 2 mılyar ama kardesım ne gıdıyo yaa ybr de 110 120 yapıyo buda ee nıye vereyımkı okadar para dıyo adam ama bılmıyokı 3000 -5000 km sonra hem o hızda gıdemedıgını anlayacak hemde heryerı bozulunca ybr ve cbf 150 gıbı degılmıs dıcek.ben sahsen her gordugume kotuluyorum sakın cınlı almayın dıyorum anlatıyorumda mantıgını ucuz motor alacak kadar zengin olmayın dıyorum ama nafıle neyse satmaya calıstıkları zaman gorecem ben onları

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    argat haklı olabilirsin bir denemek lazım.

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı asome_67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nelerı dogru calısıyokı km sayacları dogru calıssın ulan motor 2 mılyar ama kardesım ne gıdıyo yaa ybr de 110 120 yapıyo buda ee nıye vereyımkı okadar para dıyo adam ama bılmıyokı 3000 -5000 km sonra hem o hızda gıdemedıgını anlayacak hemde heryerı bozulunca ybr ve cbf 150 gıbı degılmıs dıcek.ben sahsen her gordugume kotuluyorum sakın cınlı almayın dıyorum anlatıyorumda mantıgını ucuz motor alacak kadar zengin olmayın dıyorum ama nafıle neyse satmaya calıstıkları zaman gorecem ben onları
    bu sözlerden sonra başka birşey söylenmez
    Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış ...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her motorun km saatinde ufak tefek sapmalar vardır... 1000RR da bile Gps ile ölçüldüğünde yaklaşık 3 kmlik bir sapma vardır...

Fakat bu sapma çin malı motorlarda çok fazla olabiliyor... Misal olarak cbr125 ile asya motor arasında ölçüm yaptığımızda fark yaklaşık olarak 20-30 km kadar çıkmıştı... Asya ile 120 gidip sevinilirken aynı hızda cbr'ın 90 görmesi biraz şaşırtıcı değil mi?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin mallarının en son keşfettiğim numarası kilometre olayı arkadaşlar

motorlar normalden fazla hız gösterıyor gittiğiniz hıza göre değişiyor

siz 100 km görüyorsunuz ama o 70 le gidiyor

bu marka ve modellere göre değişiyor ama asıl sorun şu

katettiğimiz mesafe

evet katettiğimiz mesafede bu oranda uzun hesaplanmış oluyor yani yaptığımızı sandığımız 100 km yol aslında 70 km

bunun gerçek anlamıda yakıt hesabında ortaya çıkıyor

marka motorlar gerçek yakıt tuketımlerı ıle çinmallarından daha az yakıyorken onların bu halde bile biraz fazla görünmeleri ne kadar buyuk bir fark olduğunu gösteriyor

kısaca çin malı piyasa motorları gerçek birer yakıt canavarı

kısaca farklı motorlarla aynı yolu giderek bunu öğrenebiliriz inanmayan denemsını yapsın

sonuçları burada paylaşalım ki gerçek anlamda maliyet performans işletme rakmlarını ortaya çıkararak ucuza aldığımızı sandığımız motorların bize gerçek malıyetı ortaya çıksın
    Bilgi için teşekkürler.
    Ancak verdiğin bilgiyi neye göre doğrulayacaksın ?
    Bendeki motor böyle mi diyeceksin ? Çünkü çin malları böyle dediğin zaman bütün çin motorlarını töhmet altına almış oluyorsun.
    Bunu tescillendirebilir misin yoksa bu senin fikrin mi ?
    Mesela bu konuyu senden başka bilen var mı ? Senin keşfin mi ? Varsa başka kimlerden bilgi alabiliriz ? (Yamaha,Suzuki,Honda bayileri dışında ?)

senden az once gorkem yazmıs gormedın galıba asya motorla cbr yı karsılastırmıslar ve yanlıs oldugunu gormusler ve gorkem gıbı kıyaslayan bı dunya ınsanda vardır bence. cunku yanlıs gosterıyo bende bılıyorum dobloyla 90 ıle gıderken cın motorunda 100 kusur gosterıyodu arkadasımın. her motorda sapma var ama cın motorlarında daha fazla bu gercek

Motosikleti
    HONDA CGL 125
    Başka bir arkadaşımızda bu konuda şikayetçiydi.
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...farkli-mi.html

Tekrardan tartışıpta kendinizi yormayın

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Walla benimki 70 gösterirken 90 la qidio biri dierini tutmuyoki bu çinlerin
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Honda vfr800
    benimkinde sapma mapma yok cok denedim olctumde allahtan oyle 10 -15km gibi buyuk bi sapma yok 4-5 km oynuo o da yuksek hizda e tabi buda cinlilerin cok ii oldugu anlamania gelmez hani , benim sansima ole denk gelmis motor...

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    Arkadaslar Benim Gostergem /99 Dogru Calisiyor Arabayla Yaptigim Kontrollerde Ayni Hizlarda Gittigimiz Apacik Ortada Bilip Bilmeden Cin Mali Motorlari Kotulemeyelim Insanlarin Alim Gucu Buna Yetiyorsa Aldigi Cooper Sekilli Olup Ybr Cbf Den Daha Heybetli Gosterisli Gorunuyorsa Kimsenin Zoruna Gitmesin Alan Motoruna Gozu Gibi Bakarsa Uzun Yillar Kullanir Ben Bakiyorum Bakin Bakalim Motor 1 Seneden Fazala Oldu Nasil Gorunuyor

İŞTE BUYRUN
    http://img459.imageshack.us/my.php?i...5000044kj1.jpg

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Doğru söze ne denir ki?
    Aynen katılıyorum sana.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    bence bu "aceba dogru gösteriyor mu?" meraki cok anlamsiz zaten. ne kadar yaktigini hesaplamanin da cok bir anlami yok. ne fark edecek ki? diger bir motordan 5 kurus fazla yakiyor diye degistirecek olan var mi?

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Tabi ki değiştirmez kimse ama evden işe ne yaktığını veya gittiği bir yerin gerçekten kaç km. olduğunu bilmeyi herkes ister diye düşünüyorum.

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    valla benim ki de yanlış gösteriyorsa bir yandan sevinir bir yandan üzülürüm neden?
    1) yüksek hızda gittiğimi sanarak yavaşlama ihtiyacı hissetmemden dolayı güvenli alçak hızda sürüş.

üzüldüğümde?
    hesaplarken 100 km' de 3,8 diye hesapladım eğer yanlışsa 70 km'de falan 3,8 dir ki buda benim batmam demek. çünkü o kadar zengin değilim.

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Benim Gostergem /99 Dogru Calisiyor Arabayla Yaptigim Kontrollerde Ayni Hizlarda Gittigimiz Apacik Ortada Bilip Bilmeden Cin Mali Motorlari Kotulemeyelim Insanlarin Alim Gucu Buna Yetiyorsa Aldigi Cooper Sekilli Olup Ybr Cbf Den Daha Heybetli Gosterisli Gorunuyorsa Kimsenin Zoruna Gitmesin Alan Motoruna Gozu Gibi Bakarsa Uzun Yillar Kullanir Ben Bakiyorum Bakin Bakalim Motor 1 Seneden Fazala Oldu Nasil Gorunuyor

İŞTE BUYRUN
    http://img459.imageshack.us/my.php?i...5000044kj1.jpg

motoruna bakayım dedim ama açılmıyor yavfs

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    O Bir ÇiN Li
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    3-5 fazla yakıyor olabilir.Ama ben hiç benim motor araba gibi yakıyor diyenide görmedim.Ha diyende olursa servislerde onunda çaresini buluyorlar.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 fazla yakıyor olabilir.Ama ben hiç benim motor araba gibi yakıyor diyenide görmedim.Ha diyende olursa servislerde onunda çaresini buluyorlar.
    cc, kg veya tasinan kisi sayisi bazinda hesaplarsan motosiklet daha cok yakiyor zaten ...

Motosikleti
    YZF-M1(el emegi maketi)
    cinlilerin para kazanmak için yapmıcakları şey yok analarını bile satarlar (bu fazlamı oldu acaba)
    Söz Konusu [B][COLOR="Red"]GALATASARAY[/COLOR][/B]'sa Gerisi Teferruattır...

mehmetcalli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RS 125 & Mz 301 Fun & Presto 150t
    Arkadaşlar her marka aynımıdır bilmiyorum.Ama ben denizli yolculuğumda bir ölçüm yaptım.Yol kenarlarında km konrolü için levhalar vardır uzun yollarda.Ölçtüm ve km sayacı doğru çalışıyor.Hızımıda farklı bir motorla denedim 50 km/s ye kadar aynı.ama daha üstünü denemedik.yüksek hızlardada 10 km'den fazla şaşma yapçağını sanmam.Çin malı motorları bu kadar kötülemeye gerek yok bence.Tamam ne kadar kullanılan malzeme dandikte olsa çin malı motorların uzun km'lerce dayandığının canlı örnekleri var.Başlıca örnek Ümmet Abi.Ve daha birçok motor gördüm uzun km'ler yapmış.Her ne kadar bir honda yada bir suzuki gibi olmasada bütçesi kısıtlı olanlar için ideal motorlar bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)