Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha aerox a neler yapabilirim performance için yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

100cc yamaha aerox un performansını nasıl arttırırım nasıl modifiye edbilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thedentist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha cygnusX ve honda VFR 800
    o motor zaten yeteri kadar atak ve güçlüdür.daha neyini modifiye ediceksin ki?2 zamanlı olduğundan zaten benzini fazla harcar bide modifiye edince nolcak?petrol kuyun varsa bilemem tabi

ya motorda problem var galiba 100 ü gecmio ama 2. motorumda kanunide problem yasmıyorum aerox u yeni aldım ilk iki zamanlı motorum ne yapmam lazım bws gibi kalkmıoyo biraz sagır kalmıs nasıl acabilirim ne gibi modifikasyonlar yapabilirim yardımcı olursanız cok sevinirim 4 zamanlı olsa anlarımda 2 zamanlı

motorumda ne gibi işlemler yapmam lazım

ahmetkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava Fİlİtresİnİ SÖk Yada İnce Tak Sİlİndİrİ DeĞİŞtİr Ekzosu Temİzle
    MOTOR ZEVKSE YAMAHA RX KİNG TUTKUDUR KRAL SENSİN

motorda kanunide yaptıgım gibi performance içim sekman ve piston yenilesem motor ölür mü tavsiye etmiyolarda

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhaba;

Standart şartlarda benzinli veya diesel motorlarda, alınabilecek maksimum güçler için üreticiler hep bir %10 pay bırakırlar. Bu pay, kullanım şartları, motor yenileştirmeleri, yakıt ekonomisi, egzos normlarına bağlı olarak verilir. İstenildiğinde bu payı bir miktar kullanmak mümkündür ve motor ömrünü etkilemez. Bu değerlerin üzerinde alınacak güçlerde motor ömrü önemli ölçüde azalır.

Motorlarda %10'lu güç artırımı, hava filtresi ve egzos ile elde edilebilir. Hava alması rahatlayan motor, üst devirlerde ihtiyaç duyacağı hava miktarı artacak, böylece bir miktar güç artımı olacak. Egzos içinde aynı. Motor üst devirlerde rahat bir çıkış sağlayarak %10 gibi (oda 1 HP bile etmiyor) güç alabilirsin. Ancak egzos ve hava filtresinde oynama, alt devirlerde bir miktar tork kaybına yol açar.

bunun üzerinde, hacmi artırmak, egzantirik açıları ile oynamak (maksimum motor devrini artırmak), sıkıştırma oranıı artırmak gibi işlemler gelecektir. Bu işlemler pahalıdır ve yeni motora fiyatına mal olur. Ayrıca, sadece güç artırmak değil, güvenlik için fren ve lastiklerle de oynamak gereklidir.

Yanlış anlaşılması ama, motorlar insanlar gibi çok fazla koşarak kas yapmaz, yada bir süre beklediklerinde hamlayarak performans kaybetmez. Sadece, şehir içinde uzun bir süre düşük devirlerde kullanılan motorlarda kurum birikmesi olur ve buda güç kayıplarına yol açar. Bu motorun yeni yada eski olmasına bağlı değildir. Sadece yeni motorlarda alışıncaya kadar çok düşük devirde seyredilmemesi önerilir. Yeni motorlara yüklenmek suretiyle motorlarda güç artırımı sağlanamaz.

aerox için malossi ve polini'nin üretmiş olduğu modifikasyon parçalarını öneririm, ben polini kayış, malossi hava filtresi kullanıyorum, j.costa varyatör var, egzos gianelli kullanıyorum hepsini öneririm, aeroxlarda standard fabrika çıkışı paioli amörtisör ve brembo fren kaliperleri olduğundan bunlara müdehale etmeye gerek yok zaten fazlasıyla yeterli, italyanlar aerox modifikasyonunda çok üst seviyedeler, internetten takip edebilirsin, çift zamanlı olduğundan yağınıda ihmal etme,iyi sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)