Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 125lik scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 zone
    meraba arkadaslar bende mondial marka 125 cclik bir scooter var bu notor 85 km/h lik hızı geçemiyor ve bana çekiş olarak çok güçsüz gibi geliyor fiyat olarak piyasada ki eşlerinin cogundan pahalı olmasına karsın onlardan yavas gidiyor bunun sebebi nedir ve nasıl motorumu hızlandırabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 zone
    arkadaşlar cevap veren yokmu ?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı akinal33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cevap veren yokmu ?
    dostum motorun kaç km de ve kaç model
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    kymco grand dink/mondial 151 rs
    125 mt ise rodajda 85 anca yapıyo ama rodajdan sonra 110 falan oluyo.

Motosikleti
    Honda vfr800
    motorun hakknda cok az bilgi vermissin , kac km de, motoru ilk aldiginda rodaj suresi boyunca kullanim tarzin nasildi vs... anlat bize bi bakalim...

Motosikleti
    Asya 125 T
    Arkadaşım Merhaba 125 T Asya scooter a Sahibim Mondiler için Bu Scooterların zaten Max Speed : 90 kmh ama illa 15 kmh fazla olsun benim olsun dersen Hava Yakıt karışımınla Oynayacaksın Daha atak olur ama benzinde bir o kadar fazla yersin birde modifikasyon amaçlı abart egsozlar scooter ların önünü keser .. bir diğer seçenek Sekman attırıp 500 km le 30 u gecmezsen sabırlı olursan 110 larda gene gezebilirsin

Mesela Benimde anlam veremediğim ve inat ettiğim bir konu var .. 2005 Model Asya 125 T var elimde 24 bin km oldu gayet iyi durumda 90 110 arası sürati fakat şu var geçen 2 hafta önce motorun sesi değişti düzensiz çalışıyor servise gittiğimde biyel kolunun kırık oldugunu söylediler .. 110 ytl gibi de masraf cıkardılar bana yaptırmadım 3 haftadırda biniyorum sadece 60 km yi gecmıyorum bir motorda biyel kolu kırık oldugu halde gidebilirmi ? ben gidiyorum da acaba diyorum sizce boşluk oluşmuş olabilir mi .. Servise pek güvenimi yitirmeye başladım da..

kanlıcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mr
    mondial 125 skuturu olan arkadaş akinal 33 motorunu güçlendirmen için 150 ytl harçaman kafi bunun için 150 cc lik kafa takılıyır o zaman seni kimse tutamaz yanlız çeki çok artar sürat çok bir şey değişmez

Motosikleti
    150 zone
    Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun hakknda cok az bilgi vermissin , kac km de, motoru ilk aldiginda rodaj suresi boyunca kullanim tarzin nasildi vs... anlat bize bi bakalim...
    motor 2005 model 2850 km de her 1000 km de yağını bakımını vs yaptırdım rodaj süresinde motorumu fazla sert kullanmadım ama kitapçıkta yazdığı gibi çok yumuşakta sürmedim motorun markası mondial 125 mt çekişinde bi sorun yok bu aralar biraz güç kaybı var gibi ama oda herhalde eskidiği içindir ama hala çok dik rampalarda banamısın demiyor ama işte hızlanmıyor bir türlü

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    benim motoru 14500 km dir kullanıyorum iyi bir rodaj yaptım 125 cc çin işi scooter için gerçek en yüksek hız 80 - 90 km / saat. daha yukarı çıkmaz mı çıkar fakat motor ömründen gider
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

125 mt de 10,000 km yi devirdim aldığımdan bu yana ortalama 60-70 giderim.isyesemde bu sürati zaten geçmez bu alet bazen 80-90 görüyorum ama yokuş aşağı.20 ytl benzin alır 165 km sonra yine 20 ytl alırım.şu ana kadar sadece egzos ve frenler değişti.bu paraya bundan iyisi can sağlığı derim.çin malı motor sayesinde zevkimi alıp hergünde yaz kış biniyorum.herkese kazasız binişler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)