Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda'nın desteği/kösteği

Motovento
    REKLAM ALANI
    chess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Arkadaşlar merhaba, pazar günü sabah İstanbul'dan Gebze Ballıkaya'lara doğru giderken otoban çıkışına bir, iki km kala arka lastiğim "mısır" gibi patladı. Motoru yol kenarına çektiğimde arka lastikte yumruk büyüklüğüne varan şişlikler gördüm. Hemen Honda yol servisini arayıp durumumu bildirdim. Telefonumun akabinde gerekli birimlerin beni hemen arayacaklarını söylediler. Gerekli birimleri dört beş kez aramamdan, bir buçuk iki saat beni otobanda beklettikten sonra aradılar. Onlarda beklediğimin aksine çekici gönderebileceklerini söylediler. Hani bir arka lastik kapıp gelme gibi bir şey söz konusu değil. Honda'nın telefon destek birimi bana yetkili servis telefonlarını verdi. Ama servislerinin kapalı olduklarından haberleri yok! Beni yol kenarında uğraştırdılarda uğraştırdılar. 150 YTL çekiciye verip İstanbul'a döndükten sonra bu günde tek lastiğin maliyetinin 220 € olduğunu öğrendim. (Ön lastik 155€, tekrar çekici maliyeti 40 Ytl, lastik takım ücreti 40 YTL, ... )

Yolunuz açık olsun...
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Aracın üzerindeki lastik Michelin'dir. Ön lastiğide lastikler arasında marka/hamur/desen/km farkı olmasın diye (serviste önerildiği gibi) değiştirdim. Fiyatlarda her marka lastik ve her serviste hemen hemen aynı. (Özen, Mototal, Mutluhan, Esengül vs vs vs) Umarım bu başlıkta sorulan bütün sorulara cevap vermiş olabilmişimdir.

CBR 600F
    (10 000 küsür km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    çekici değil de keşke bi pick up felan çagırsaydın heralde daha ucuz olurdu sağlamca da kasa ya bağlardın.
    tabi bu tarz motorlarda gülü seven dikenine katlanır diye düşünüyorum.220euro için

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    lastik ne markaydı.

balon yapması enteresan

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hondanın parçalarının pahalı olduğunu hepimiz biliyoruzdur herhalde
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Motosikleti
    Şuanki motoru Honda cbr125R hayali cbr 1000RR
    Geçmiş olsun arkadaşım lastiğin fındıklamış lastik patladıktan sonra kaç km gittin az da olsa üzerinde gittiysen lastiği gevdirirsin ve fındıklama (balonlama)yapar lastik. Palıymış lastiğin eeeee büyük motorun büyük sorumluluğu olur.

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    burası türkiye böyle şeyler olur geçmiş olsun daha kötüsu olabilirdi

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanın parçalarının pahalı olduğunu hepimiz biliyoruzdur herhalde
    bi o kadarda saglam oldugunuda sen biliyosundur heralde kardeşş dimi bilmem anlatabildimmi
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    bir sorun varsa bunu hondaya bildirmek lazım. biz burda ne desek boş.

bence söylenenleri dikkate alıp geregini yaparlar diye düşünüyorum...

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    bu durumu yetkili honda bayiilerine bildirmeni ve bu işin peşini bırakmamanı tavsiye ederim

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    parçalar garantiden değişti , yol param ve Honda Assist dahil bütün masraflarım karşılandı.
    tekrarlamakta yara var .belki okumayanlar,gözünden kaçanlar vardır

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hondanın öle yol servisi felan yok benim bildiğim bmw gibi sen galiba o tarz bişey bekliyorsun ama yok öle bişey fakat hondanın anadolu yakasındaki bir servis 25 ytl ile yola çıkıyor her 1km için artı 5 milyon tarzı bir tarifesi var orda gelip tamir edebiliyorlar yapılabilecek birşeyse tabi

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    geçmiş olsun arkadaşım.bu lastik içine sıkılan tüplerin faydası olmuyor mu böyle durumları önlemek için?
    cevaplarsanız sevinirim.

Motosikleti
    shanary 110 cup
    geçmiş olsun honda böle yaparsa çin mallarına ni ye laf sölüyorurzki bence tükedici koruma derneğine başvurmanı öneririm hakkını ara garanti kapsamında olmasada servis hizmetini yapması lazım yahuu paranla rezil oluyon

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada anlamadığım konu şu, arka patladıysa neden ön lastik değişiyor , ve ayrıca neden senden habersiz yapılmış gibi konuşuyorsun? Faturaya imza atmadıkça , senin rızan dahilinde olmayan hiçbir maliyeti ödemekle yükümle değilsin.

Alıntı chess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, pazar günü sabah İstanbul'dan Gebze Ballıkaya'lara doğru giderken otoban çıkışına bir, iki km kala arka lastiğim "mısır" gibi patladı. Motoru yol kenarına çektiğimde arka lastikte yumruk büyüklüğüne varan şişlikler gördüm. Hemen Honda yol servisini arayıp durumumu bildirdim. Telefonumun akabinde gerekli birimlerin beni hemen arayacaklarını söylediler. Gerekli birimleri dört beş kez aramamdan, bir buçuk iki saat beni otobanda beklettikten sonra aradılar. Onlarda beklediğimin aksine çekici gönderebileceklerini söylediler. Hani bir arka lastik kapıp gelme gibi bir şey söz konusu değil. Honda'nın telefon destek birimi bana yetkili servis telefonlarını verdi. Ama servislerinin kapalı olduklarından haberleri yok! Beni yol kenarında uğraştırdılarda uğraştırdılar. 150 YTL çekiciye verip İstanbul'a döndükten sonra bu günde tek lastiğin maliyetinin 220 € olduğunu öğrendim. (Ön lastik 155 €, tekrar çekici maliyeti 40 Ytl, lastik takım ücreti 40 YTL, ... )
    Chess'in yazdıklarından benim anladığım;tek lastiğin (arkayı kastetmiş) maliyetinin 220 € olduğu,ön lastiğin fiyatını da bizlere ek bilgi olarak verdiği yönünde...

Yazılanlardan anladığım kadarıyla kendisinden habersiz yapılan bir durumdan bahsetmiyor.

'Faturaya imza atmadıkça,senin rızan dahilinde olmayan bir hiç bir maliyeti ödemekle yükümlü değilsin' derken ne yapmasını bekliyordun ki?Çekiciye motosikletini atıp adamdan çekici hizmeti karşılığında kendisinden istenen 150 YTL'yi ödememesini mi?Hem çekicinin fatura kestiğini filanda zannetmiyorum.Kesse bile Chess faturaya imza atmayıp ben ödemem mi desin?Düşmüşsün adamın eline.Motosikleti ya da aracı bozulan ve çekici çağıranlar az çok ne demek istediğimi anlamıştır.

Yine 'Hani bir arka lastik kapıp gelme gibi bir şey söz konusu değil.' derken 600'lük hem de Honda kullanan bir insan lastiğin garanti kapsamına girmeyeceğini,girse bile Honda'yı alakadar etmeyeceğini ve lastik şirketinin sorumluluğunda olduğunu biliyordur herhalde.

Benim kanınca Chess'in derdi lastiğin ya da çekicinin parasından çok Honda'nın takındığı tavır.Adamlar çekici gönderse lastiğin de yenisini taksa ve gerekli ücreti talep etse ödemekten başka yapacak bir şey olacağını zannetmiyorum.

Ha önceden başınıza bu veya buna benzer bir durum gelmiştir de,daha ucuza başka bir marka lastik edinirsiniz,çekici yerine o anda bir araç çevirirsiniz,size yardımcı olabilecek eşinizi,dostunuzu ararsınız,yardım ve araç istersiniz o ayrı.Ben şahsen 600'lük Honda kullansam;özellikle motosikleti güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayacak özel donanımlı bir çekici varsa öncelikle onu tercih eder,iyice işin içinden çıkamazsam başka bir hal çaresine bakar,lastiğin fiyatı ne olursa olsun oldukça yüksek hızlara çıkan bir motosiklet için en iyisini tercih etmeye çalışırdım.Bu tarz ve fiyattaki bir lastiği takmak her motosiklet kullanıcısının bilgi ve kabiliyeti dahilinde olmadığına göre,takma ücretini de peşinen kabullenmek lazım...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben zaten imza atma konusunda çekiciye laf etmedim... Honda'yı arayıp çekici istediğinde konuştuğun herşey telefona kayıt ediliyor ve çekici istediğini kabullenmiş oluyorsun ayrıca çekici göndermeden önce fiyatı sana söyleniyor...
    Çekicinin parasını ödemek zorundasın... Lastiğin patlamış Honda servisi ücretsiz olarak motoru çekmek zorunda değildir.

Ayrıca yukarıdaki yazımda da dedim , tekrar söylüyorum. Çekicinin masrafını ödemek zorundasın , fakat eğer garanti kapsamına giriyorsa motorun sorunu , çekici masrafın servis tarafından karşılanır.

Ben lastik konusunda imza dedim... Eğer servis arka lastiğe 250€ masraf çıkartıyorsa faturayı imzalamazsın , yaptırmazsın , paşalar gibi gidersin başka biyere yaptırırsın veya yenisini alırsın.

Son olarak , benim başıma geldi...
    Problemim garanti kapsamındaydı ve eğer 560ytl çekici masrafı çıksa dahi Honda bunu ödeyeceği için çektirirdim...
    Fakat problemim garanti kapsamında olmasaydı (lastik patlaması gibi) ben olsam en yakın benzinciye kadar gider bir tamirci bulur getirtirdim... Veya o da olmadı arkadaşın yaptığı gibi Honda'yı arayıp ücretini ödemek şartıyla çektirirdim.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

geçmiş olsun

220 avro çok değilmi bir lastik için ? yaklaşık 380 ytl ediyor.

Motosikleti
    HYOSUNG
    arkadaşlar,honda çok sağlam kaliteli ama ne demiştim daha önce
    Honda ,kazık onda....
    serwis bakım bile dünyanın parasına mal olabiliyor ,zira ex arabamın honda crx olduğunu düşünürsek!!!:(
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Lastiğin Honda ile alakası yok. Honda sonuçta lastiğini kendi üretmiyor. Gidip başka yerden de lastik alabilme hakkınız var.

Diğer yandan Honda kazık değil, SS'ler maliyetli. Bir enduro lastiği SS lastiğinin yarı fiyatına alınabiliyor. SS binecekseniz bu tür şeylere katlanacaksınız. Ne kadar çok silindir o kadar çok maliyet ayrıca
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem ucuz olsun, hem sağlam olsun, hem 300 yapsın.

Arkadaşlar bu kadar otomobil varken yollarda, onların bile yolda servis imkanları yeni yeni oturmaya başladı.

Keşke imkanlar daha iyi olsa, temennimiz o yönde ama. Neyse daha fazla uzatmanın kimseye faydası yok.

Geçmiş olsun arkadaşım, en azından kaza yapmadan durabilmişsin. Lastik patlaması da tehlikeli olabiliyor.

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı illegalrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi o kadarda saglam oldugunuda sen biliyosundur heralde kardeşş dimi bilmem anlatabildimmi
    Büyük kazalarda honda veya çin dinlemiyor değil mi ama

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrarlamakta yara var .belki okumayanlar,gözünden kaçanlar vardır
    Sonuçta bütün ürünlerde garanti 2 yıldır, birde sonrası var

Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,honda çok sağlam kaliteli ama ne demiştim daha önce
    Honda ,kazık onda....
    serwis bakım bile dünyanın parasına mal olabiliyor ,zira ex arabamın honda crx olduğunu düşünürsek!!!:(
    Beni bi anlayan çıkmış sonuçta
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)