Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
37. sayfa BirinciBirinci ... 273536373839 ... SonuncuSonuncu

MT-ATÖLYE İşi olmayan giremez!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    fesmer17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki tekerli bişey...
    Alıntı yasaraycin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumda yağlama sorunu diye sandığım şey meğer platinin eskimiş olmasından kaynaklanıyordu.platin ve meksefeyi değiştirdim sorunum kalmadı.artık motorum teklemiyor.yağını fazla kaçırsamda sorun olmuyor.işçilik dahil 20 tlye halloldu.çok yakıyor ama motorumu seviyorum.canavar gibi çekiyor.bütün işimi görüyor.yalnız kitapçığında 100 km.de 3 ile 5 lt.arası yakar yazıyor.fakat sürekli kontrol etmeme rağmen 5.5 - 6 lt den aşağı yaktığını görmedim.acaba yakıtını nasıl düşürebilirim.neden fazla yakıyor.bilgisi olanlar yardım ederse memnun olurum.sağlıcakla kalın
    benimde ilk motorum planet idi.Yakıt hep fazla yakardı ama çok zevkliydi emektar.Hala memelekette 150 lira sıkışmış bi yerlerine yatıyor...
    Ben jawa 250 ceylan karbüratörü takmıştım.Ne kadar fark etti şimdi pek hatırlamıyorum ama bi takıp deneyebilirsiniz.Uyum sorunu hiç olmamıştı Çanakkaledeki ustam halletmişti herşeyi kolayca...kolay gelsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı crazy1993 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hava filtresinindeki süngeri sabunlu suyla yıkayıp yeine taktım bi faydası olurmu??? birde motorun açılması için ne yapmalıyız?? bnde çelik 100 cup motor var normal 90 yapıo yokuş aşağı 100 yapıo hız arttrmak için ne yapmalıyz?? şimdiden teşekkürler
    Süngeri yıkayıp güzelce kuruttuktan sonra temiz motor yağı (20-50) ile yağlayıp elinizin sıkabildiği kadarını sıktıktan sonra takarsanız karbüratörünüze daha temiz hava girmesini sağlarsınız.... Partiküller yağlı süngere yapışacaktır...
    anılgan bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ham petrolü nereden alacağız
    Gitcen bi siteye kapici ya dicen abi kazan mazotlu mu yoksa 5 numara yakitlami calisiyo eger 5 numara yakitla calisiyor derse su pet siseye biraz attiriver dicen doldurur sayin hocam.4 numara yada 3 numara derse de olur yani.sonucta hepsi ham petrol birisi biraz ince birisi biraz kalin o kadar..yalniz eski elbise giy bu petrol biyere bulastimi neyle yikarsan yika cimiyo meret....
    anılgan bunu beğendi.
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

yaw arkadaslar pejo mobiletin platin ayarı nasıl yapılıo ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cub motor da hava filtresi nerde yağ filtresi nerede bilen varsa yazabilir mi?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Touring
    bend bişiler yazim ozaman;yağ değiştirirken ilk olarak motosikleti rahat işlem yapacağımız bir alana çıkarıyoruz,motosiklet motoru soğukken çalıştırıyoruz(rölanti de)30sn çalıştırıyoruz(bunun nedeni motordaki yağ ısınır ve akışkan hale gelir) daha sonra kontağı kapatıp atık yağ kabını motosikletin altına yerleştirip yağ tapasını çıkarıyoruz ve atık yağın kaba boşalıp bitmesini bekliyoruz,yağın akışı nerdeyse bitti derken motosikleti tekrar rölantide gaz vermeden çalıştırıyoruz(bunun nedeni daha önce yağın akışkan olması için motoru çalıştırdığımızda yağ pompası silindire ve üst kapağa yağ yollamıştı kalan bu yağın kartere inmesini sağlıyoruz) biraz daha yağ akınca atık yağ tapasını motorun altına yerine vidalıyoruz,yağ filtresini söküp benzinle yıkıyoruz(tek kullanımlık olanlar yeni yağ filtresi takıyor),yağ doldurma tapasını açıp huni yardımıyla temiz yağı motosiklete boşaltıyoruz ve motosikletimizi yine rölantide 30sn çalıştırp yeni yağın yağ pompası sayesinde motosikletin heryerine dağılmasını sağlıyoruz 30sn sonra kontağı kapatıyoruz..motosikletimiz kullanıma hazır...atık yağı ise hani 5 litrelik yağ tenekeleri varya veya plastik bidon da olabilir 5 litreyi geçmeyen(bunun sebebi 5 litrelik bidonu tam dolu iken taşıması atık yağ toplayan yere teslim etmesi kolay olur)yağ boşaltma kabından 5lt lik tenekelere doldurup en yakın yağ toplama istasyonlarına veriyoruz.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar selam,
    Teknik servis'in konusuna girer mi girmez mi tam bilemiyorum aslında ama, bütün ilgili arkadasşlar burayı okuyor diye yazayım dedim.

Geçen bir ilanda gördüm, arkadaşın biri motoru siyah bir malzeme ile kaplatmış. Karbon değil, başka bir şey, yapıştırma gibi. Üzerinde hafif bir desen de vardı yine siyah tabi.

Bu malzeme nedir ne değildir? nerde yapılır kaça yapılır? zararı yararı var mıdır? bilen birileri bilgi paylaşırsa sevinirim .

Saygılarımla
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tühhhh bende yanlış yere konu açmışım sitenin acemiliğinden olsa gerek herkeze selam bu garibana da bir yer varmı

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...imi-buggy.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dragstar 650 arkadaşlar sol sinyali actıgımda arka 2 sinyal sol ön sinyal,
    sag sinyali actıgımda arka 2 sinyal yanıyor sag ön yanmıyor buna karsılık sol ön cok hafif yanıyor alarme bastıgımdada sag ön haric 3 üde yanıyor...
    fikri olan varsa cok sevinirim..
    sevgili arkadaşım büyük ihtimal elektirik tesisatından flaşörden yada, hat üzerinde kısa devre şase durumları var bir şekilde kablolar temas ediyor olabilir tesisatı bir gözden geçmesinde fayda var
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    selamın aleyküm arkadaşlar benim motosikletin silindir üst kapagın ordan yag damlatıyor egzoz un baglandıgı yerin ordan egzoz u tatan iki vidanın oralardan damlıyor yag conta takımı taktırtım ve o rıng ı de degiştirttim sorun yine aynı usta diyorki slindir üst kapak degişecek o da 100-150 tl tutar dedi bende motoru satacagımdan dolayı yaptırmadım sorun çıkarmıyor ama motor yagı eksiliyor satacagım arkadaş a söyledim dedim benim için pek sorun olmuyor istersen yaptırırsın dedim bir sorn yok dedim tamam dedi ustanın dedigi dogru olabilir yada şöylemi yapsam 2 tane conta takımı alıp taksammı ikisinide belki sorun çözülür

Motosikleti
    Sym wolf 250
    slm.. benim motorda sürekli sigorta patlatıyor...el marşını kullanamıyorum ayak marşıda beni bitiriyor sabahları zor oluyor çalıştırması ne yapmalı??

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    şigorta atıyorsa elektirik sisteminde kaçak veya marş motoru gibi elektirikle çalışan bir yerde arıza var demektir. kaçak kontrolünü gözle de yapa bilirsin ( kabaca ) sonra en basitinden bantla kapatır tamir edersin. ama arızalı parça dan dolayı oluyorsa o parçayı deyiştir. Çinlilerin parçası da ucuz mesela sürekli marşa bastığında sigortayı attırıyorsa marş motorunu değiştirmek en güzel çözüm 25 lira civarı bir motor al kendinde değiştire bilirsin

Motosikleti
    motoran torro best 100
    Arkadaşlar ben daha yeni bir üyeyim ama bi sorum olacak size
    1-) Motorumu daha yeni aldım ve motorun gazını bırakınca biri arkadan çekiyomuş gibi oluyor
    2-) Motorum heralde daha açılmadı çünkü 40 varmadan çok bağırıyor
    Bunlara bir çözüm bulabilirseniz çok memnun olurum herkese iyi ve güvenli sürüşler

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    motordan cok fazla bir beklentin olmasın ama kaldıki fren ler cok sıkı ve boşluk yoksa bazı sıkıntılar yaşata bilir.aynı motoru kullanan arkadaşlar sana yardımcı olabilir.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    alıntı;

Arkadaşlar ben daha yeni bir üyeyim ama bi sorum olacak size
    1-) Motorumu daha yeni aldım ve motorun gazını bırakınca biri arkadan çekiyomuş gibi oluyor
    2-) Motorum heralde daha açılmadı çünkü 40 varmadan çok bağırıyor
    Bunlara bir çözüm bulabilirseniz çok memnun olurum herkese iyi ve güvenli sürüşler

debriyaj kaçırıyordur.0 km de motorsa ayardan,ikinci el ise muhtemelen balata bitmiştir.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    benim motor un sag tarafın contasına ne oldu ise yag sızdırıyor anlamadım contasını ben degişmeyi düşünüyorumda tekte olmaz motor aşagı inmesi lazım bide yaparsam ilk motor indirip açmış olucam motor açmış birisi olursa yanımda daha iyi olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Bendende bir ipucu, paylaşıldımı bilmiyorum ama Diyelimki motorunuza bırden bakım yapasınız geldi ama elinizde malzeme yok hemen bir el kremi arko krem vs. alın önce motorunuzu yıkayın kuruluyayın sonra grenajlara depoya far'a egzoza parmak ucu (nohut tanesı kadar sürün yapmak ıstedıgınız yere) sonra temız bır bez ıle yedire yedire sürün pasta ciladan daha orjinal olucagından emın olabılırsınız.
    Bendende bu kadar İyi forumlar =)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendende bir ipucu, paylaşıldımı bilmiyorum ama Diyelimki motorunuza bırden bakım yapasınız geldi ama elinizde malzeme yok hemen bir el kremi arko krem vs. alın önce motorunuzu yıkayın kuruluyayın sonra grenajlara depoya far'a egzoza parmak ucu (nohut tanesı kadar sürün yapmak ıstedıgınız yere) sonra temız bır bez ıle yedire yedire sürün pasta ciladan daha orjinal olucagından emın olabılırsınız.
    krom egsoz da işe yarar mı? bilgiler için tşk pratik bi çözüm ve de ucuz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürdüğün yerler yağlandığı için parlıyor. Böyle bir uygulama hem çok toz çeker hem de temizlendiğinde parlaklığı kaybolur. Eğer illa yağlansın motorum dersen gazyağı sür çok daha kalıcı ve tozlu olur.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krom egsoz da işe yarar mı? bilgiler için tşk pratik bi çözüm ve de ucuz
    Krom parçalar için Metylan kullanabilirsin. Yaklaşık 5 TL bir fiyatı var ve hem krom temizliği hem de parlatılması konusunda çok etkili.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    v motorlrla ilgili bütün sorunularınızı sorabilirsiniz arkadaşlar

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Merhaba üstadlar arkadaşımın planet 5 inin debriyaj balatasını değiştireceğiz, debriyaj kablosu sağ kapaktan geliyor debriyaj batalatasıda sağ kapaktadır herhalde diye düşünüyorum eğer sağ kapaktaysa büyük ihtimalle yağsızdır ve contayla uğraşmayız, birde bu motorların platinide aynı sağ kapaktamıydı? eğer ordaysa açmışken onuda değiştirelim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
37. sayfa BirinciBirinci ... 273536373839 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)