Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

rüzgar :)tek başına kalp krizi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KMYCO VENOX 250
    müthİŞ gergİn ve sİnİrlİ bİr haldesİnİz… :evil:
    birdenbire göğsünüzde,
    kolunuza ve çenenize doğru yayılmaya başlayan
    korkunç bir ağrı
    hissediyorsunuz.
    en yakın hastaneye sadece on dakikalık mesafedesiniz ama hastaneye ulaşmayı başarıp başaramayacağınızdan bile emin değilsiniz.

ne yapacaksiniz???
    :roll: İlk yardim kurslarina katilacak kadar akli baŞinda bİrİydİnİz ama kurstakİ eĞİtmen, sİzİn baŞiniza bİr Şey geldİĞİnde ne yapacaĞinizi öĞretmedİ!!!

yalniz baŞinizayken kalp krİzİ geçİrİrsenİz nasil hayatta kalirsiniz?

pek çok İnsan kalp krİzİ geçİrdİĞİ sirada tek baŞina oluyor; etrafta yardim edecek kİmse bulunmuyor. kalp atiŞlari düzensİzleŞen ve kendİsİnİ bayilacakmiŞ gİbİ hİsseden bİrİnİn
    bİlİncİnİ yİtİrmeden önce
    yalnizca 10 sanİye kadar zamani vardir.

bu durumda ne yapmaniz gerekİr? :arrow:

panİĞe kapilmadan üst üste kuvvetlİce öksürmeye baŞlayin.

öksürmeden önce her seferİnde derİn bİr nefes alin; öksürüklerİnİz güçlü olsun, derİnden gelsİn ve uzun sürsün, tipki göĞsünüzde bİrİkmİŞ balgami atmaya çaliŞir gİbİ öksürün.

her İkİ sanİyede bİr derİn nefes alip öksürün ve bunu ya yardim gelene dek ya da kalp atiŞlariniz tekrar normale dönene dek süreklİ yapin.
    :idea: derİn nefes almak cİĞerlerİ oksİjenle doldurur.
    :idea: öksürmek kalbe tazyİk yapar ve kan dolaŞimini rahatlatir.
    :idea: kalbe uygulanan bu tazyİk, kalbİn normal rİtmİne dönmesİnİ kolaylaŞtirir.
    :idea: bütün bunlar sİze, bİlİncİnİzİ kaybetmeden önce hastaneye yetİŞecek zamani tanir.

bu bİlgİ sayisiz İnsanin hayatini kurtarabİlİr!!!
    asla, “benİm baŞima gelmez!” dİye düŞünmeyİn.
    hayat tarzimizin epeyce deĞİŞtİĞİ Şu son yillarda artik her yaŞta İnsan
    kalp krİzİ geçİrİyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9 B
    hocam işyeri doktorumuz bununla ilgili bi mail yayınladı.öksürün dedii.soona bi mail daha yolladı işe yaramıyomuş öksürmeyin dedi.ama o anda kaybedecek bişi yok zaten denemekte fayda var.yazman iyi oldu

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler bilgi için ama kalp krizi denen olay direkt kalp ritminin yavaşlaması ile başlamaz daha çok sol kolda ve sırta vuran ağrı ve zaman zaman çeneye kadar hissedeilebilir ayrıca göğüs üzerinde yanma, ezilme hissi ile başlar.Bu ağrılara sebep olan faktör ise kalbi besleyen damarların tıkanmasıdır.Bu damarlar tıkanınca kalp kası ölmez ama kalbin atım yapma reflexi azalır ve temiz kan pompalanamaz kirli kanda vücuttan toplanamaz eğer iş buraya kadar gelmiş ve ritim düşüyorsa zaten öksürmeninde bi faydası yok bence yapılacak tek şey -112- veya enyakın sağlık kuruluşu.Bir de kalp ilacı kullanıyorsanız, damarları genişletici (dilatasyon) ve kanı sıvılaştırıcı ilaçlar hemen almak.
    O dediğin daha çok ritim bozukluklarında işe yarar yani bradikardi (ritmin yavaşlaması) oksürmek geçici ritmin yükselmesine yardımcı olur ama orada da yine en akıllı seçim 112 yada enyakın sağlık kuruluşu eğer bu durum yaşam boyunca devam ederse ozamanda hekimin kararı doğrultusunda kalıcı veya geçici pacemaker(kalppili)takılr.

xardias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer
    böyle birşey yapmanız çok saçma , hatta aksine kriz anında kalbinizin dahada zorlanmasına sebep olursunuz.hadi bunları geçelim zaten kalp krizi anında nefes alamaz ve sol omuzdan başlamak üzere kolunuz tutmaz ağrı içinde yere yıkılırsınız.olay genellikle kalpteki uyarımların başlatıldığı sinir yumağı olan keith-flack dan çıkan düzensiz ve ritimsiz sinyallerdir , bunları nefes almakla öksürüp aksırmakla yada O2 ile etkileme gibi bir imkanımız yoktur.
    hatta tehlikeli bile olabilir.
    en mantıklısı dua etmek olur
    ohhh my god please send me azrael in a woman; while i die , i want to fucking with her

Motosikleti
    KMYCO VENOX 250

rüzgar:)

Motosikleti
    öksürürken şehadet getirmenin ne sakıncası war yaw

KORKI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 inşallah
    arkadaslar ben kalp krizi gecirmis biri olarak soyluyorum; derin nefes almak ve oksurmek ise yariyor. gerci tam kriz degilmis gecirdigim (doktor oyle dedi) ama gercekten insanin ne yapacagini sasirdigi an. istem disi hareketler yapiyorsun ve sadece yerde kivraniyorsun (kol ve cene agrisi yasamadim). evde yalniz olmama ragmen ben cok sansliydim, cunku bu yaziyi cok daha once okumustum ve yazilanlari uygulamaya calistim. inanilmaz korkunc bisey. allah kimsenin basina vermesin.
    [B][COLOR="Red"]Yaptığın hiçbirşeyden pişman olma, pişman olacağın hiçbirşeyi de yapma [/COLOR][/B] ::yanliss:

Motosikleti
    Alıntı KORKI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben kalp krizi gecirmis biri olarak soyluyorum; derin nefes almak ve oksurmek ise yariyor. gerci tam kriz degilmis gecirdigim (doktor oyle dedi) ama gercekten insanin ne yapacagini sasirdigi an. istem disi hareketler yapiyorsun ve sadece yerde kivraniyorsun (kol ve cene agrisi yasamadim). evde yalniz olmama ragmen ben cok sansliydim, cunku bu yaziyi cok daha once okumustum ve yazilanlari uygulamaya calistim. inanilmaz korkunc bisey. allah kimsenin basina vermesin.
    hocam belkide öksürdüün için tam bir krize dönişmemiştir. acil şifalar

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    anladığım kadarı ile tam olarak başarı sağlanacağı garanti edilemeyen ama denenmesinin de bir sakıncası bulunmayan bir olay.yani yapmakta bir sakınca görmüyorum ben şahsen.tabii ki asıl temennimiz kimsenin böyle bir şey yaşamaması yönünde...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

alıntı :
    Bir de kalp ilacı kullanıyorsanız, damarları genişletici (dilatasyon) ve kanı sıvılaştırıcı ilaçlar hemen almak. _

hergün 1 aspirin (efervesan iyidir, mideyi zorlamaz), kanı sulandırır, pıhtılaşmayı biraz yavaşlatır..ucuzdur..faydalıdır..

Alcohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YK-200GY2
    hocam eline saglik gercekten hayat kurtarici bilgiler tesekkurler
    İnsanlarla Ugraşmaktansa Makinalarla Uğraşmayı Tercih Ederim....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler