Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Solvent Katkili Benzin E Dikkat

Motovento
    REKLAM ALANI
    c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    arkadaşlar bugün 1 abimizin motorsiklet servise gittim öle 1 uğriyim 1 de neler gelmiş bakıyım dedim aman dikkat arkadaşlar dükkanda 8 motorsiklet yatıordu 3 ünün benzini solvent li olduğundan dolayı motor kitlemiş ve ramzey 125 cc jinding 150 cc ve sahsuvaroğlu 150 cc motorlar aşağı yukarı 500 ile 600 ytl arası maliyet çıkıormuş

sorun ise solvent li benzin arkadaşlar benzin deposunu 1 açıp kokladım tinerden farksız 1 koku ve boğuluordum motorlarımıza dikkat edelim bizlerinde başına gelebilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasal prosedür nedir benzine solvent karıştırmanın cezası yokmu eğer varsa son benzin alınan yerden gidip benzin için numune alınır ve bu firma bu zararı ödemeye mecbur kalır
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    herhangi 1 fiş fatura ile ibraz edilir ise savcılığa ozaman hak idaa edilebilir

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasal prosedür nedir benzine solvent karıştırmanın cezası yokmu eğer varsa son benzin alınan yerden gidip benzin için numune alınır ve bu firma bu zararı ödemeye mecbur kalır
    yasal prosedür baya zahmetli ve işi yokuşa sürer nitelikte.
    bir müşterimizin aracı tekleme şikayetiyle gelmişti,tüm ateşleme ve yakıt sistemini gözden geçirdik ve sorunla karşılaşamadık.müşteriye enson nezaman benzin aldınız,bu arıza ondan nekadar sonra kendini gösterdi diye sorduk.benzini aldıktan birkaç km sonra dedi(benzini gece almış,eve gelip parketmiş.ertesi sabah yola çıkınca başlamış)depoyu boşaltıp bildiğimiz bir istasyondan biraz benzin aldık ve yola çıktığımızda araç düzeldi.müşterimiz dişli birisiydi ve boşalttığımız benzinden biraz alıp tahlil için özel bir labaratuvara gönderdi.gelen sonuçta benzinde solvent olduğu ortaya çıktı.
    işin yasal yönünü araştırmaya girişti,öğrenmiş oldukki benzinde solvent olduğunun ispatı için ortadoğuda bi ülkede tahlili gerekiyomuş.bizim ülkedeki özel kurumların sonuçlarını dikkate almıyolarmış.benzin yurt dışına tahlile gidecek,gelecek,dava açılacak.......iş baya külfetli olduğu için müşteri vazgeçti.dişli biri olduğundan işi kendisi halletti zaten.istasyon benzini iade aldı ve parayı geri ödedi.(depodan boşalttığımız benzini alıp,kendi depolarına olduğu gibi boşalttılar)servis masraflarınıda ödemişler.herkes böyle şanslı olamıyor ama,özellikle motosiklet kullanıcıları.zaten araçtan sayılmadıkları ve zaten az benzin aldıkları için gerek istasyon,gerek kullanıcıların kendileri işin üstüne düşmüyor ve olay kapanıyor
    benim bildiğim bukadar,yanlışım varsa kusuruma bakmayın.daha detaylı bilen,hukuki yönden değerlendirecek olan varsa seviniriz

Motosikleti
    Aeon 180 cc ATV - 125 cc Dorado Scooter
    yalnız bazı istasyonlarda bir kaç pompa normal diğer pompalar ise solventli benzin verildiği söyleniyor. o zaman nasıl olacak bütün pompalardan numune alınıp tahlil edilmesi biraz zor gibi görünüyor. akaryakıt üretici şirketler bunu tespit etseler bile ticari dava açılıp aradaki sözleşmenin bitimine kadar benzin vermek ve orada logo, amblem bulunması gerekiyor. bazı kanunlar hırsızı koruyor gibi

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Benim başıma geldi, aldıgım benzin, arabanın deposunda ve ondan sonraki her yerinde lapa lapa turuncu öbeklere yol açtı! arabanın her yeri sökülüp temizlendi. Ana firmaya şikayet ettim, , o benzinciyi baya bi terlettiler, sonra "abi bunlar gariban affet" falan dediler, ki hakikaten kötü görünüşlü bir yerdi, ben de orada bıraktım olayı.

Yani diyecegim, ana firmaya şikayet edin, ses getiriyor.

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Geçtiğimiz pazar bir abimizinde Suzuki Intruder'ı bu sebeple arıza yaptı. Şu an komple sökülüyor. Geziye çıkmadan önce depoyu devamlı benzin aldığınız bir benzincide fulleyin. Özellikle köy, kasaba tarzı yerlerdeki benzinler kirlilikten sorun yaratıyor. Solvent kullananlar genelde şehirler arası yollardaki benzinciler. Zaten adlarıda bir acayip. Şehir içi bu işi yapanlar zaten korkusuz adamların teki. Git şikayet et kardeşim der çıkarlar.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Benzine Solvent katılması yeni bir olay değildir. Bu zaman zaman art niyetli istasyonlarda yapılır.Yaptırımları da ağırdır yakalandıkları zaman, ama korkusuzca da yapmaktadırlar. Büyük istasyonlar belirli aralıklarla kendi firmaları tarafından devamlı olmasa da ara sıra denetlenirler.
    Benzin alırken her zaman aldığınız istasyondan almaya gayret gösterin. Eğer bu imkanınız yoksa büyük istasyonlardan almaya gayret edin.Ayrıca her benzincinin birden çok pompası vardır. Herkese verdikleri pompadan almaya çalışın. En kıyıda köşede kalmış pompayı gosterseler dahi hareket olan pompayı tercih edin.
    Benzini aldıktan sonra koklayın. Eğer tinere benzer keskin bir koku hissederseniz motorunuzu çalıştırmayın.Kesinlikle solvent karışımıdır? Ama bunu ıspat etmek için de ilgili firmaya yazılı muracaat ta bulunmanız gerekmektedir.Prosedürün işlemesi çok uzundur.Doğrudur.
    Büyük kuruluşların Türkiye de gelişmiş laboratuarları var ama uluslararası geçerliliği olan kendi laboratuarları hep yurtdışındadır.
    Bayilerin pişkinliklerine aldırmayın. O yuzden bayilere değilde once bolge temsilciliklerine şikayetinizi bildirin.
    O yüzden de ne olduğu belirsiz istasyonlardan benzin almayın ki yasal yollara gittiğinizde çözüm bulunsun. Ama biz millet olarak uğraşmaya vaktimiz olmadığı için "Lanet olsun" diyerek hakkımızı aramıyoruz. Vede sonuçlarını sinemize çekiyoruz.

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Nedir bu benzincilerden çektiğimiz bee kimi eksik benzin verir kimi solventli benzin satar ( solvent daha fena ), Önerim belki böyle konu vardır, iyi ve kötü benzinciler için konu açmak orada iyi benzinciler şunlar kötü benzinciler şunlar diye. ( Ben arabayada motoroda yıllardır fulya bp den benzin alıyorum hiç bir şikayetim yok )

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi 1 fiş fatura ile ibraz edilir ise savcılığa ozaman hak idaa edilebilir
    Kredi kartı ödeme ekstresi ile olur mu acaba? O olmazsa bir de istasyonlarda video kayıtları vardır. Polis zoruyla alınabilir diye düşünüyorum. Gerçi şimdi fiş vermeleri mecburi oldu yanılmıyorsam.

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    arkadaşlar benzin e solvent vede nafta karıştırılması yeni bir olay değil
    bu işi yapan insafsızların mutlaka bir boya imalatçı belgeleri mevcut
    bu yollada solvent ve naftayı yasal yollardan temin ediyorlar yapılması
    gereken mümkün mertebe firmalara yakıt güvencesi veren iştasyonlardan
    yakıt almak .benim bildiğim opet ford ve fıat a güvence veriyor bu nedenle
    daha fazla denetim yaptırıyorlar bu arada almış olduğunuz fişte km bilgisi
    olmadığından istasyon her türlü paçayı kurtarıyor ama müşteri tanıtım kartı alıp
    km yazdırılırsa yasal hak bir yetkili servis raporu ile geçerli oluyor .bir ikinci
    şık yine aynı firmada pompa seçimi için sıfır araçlar hangi pompaya yönlendiri
    liyorsa sizde o pompadan devamlı olarak yakıt alabilirsiniz zira yeni araca
    sahte yakıt satmaya pek cesaret edemezler çünki zararı tazmin riski mevcut
    bu bilgileri bir yetkili serviste çalıştığım ve hergün sıklıkla yakıt sorunu ile
    uğraştığım için paylaşma gereği duydum herkese kazasız günler...

DELERİUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Abi buda bişeymi yaa neler duyuyoruz gecenlerde tv de cıktıda şaşırdım 500 adet aracın yakıtını test etmişlerde yarısından fazlasının benzini sahte cıkmış. araçlara ne zarar weriyormuş bir bilseniz... anlaşılmıyomuş bide kimyasal inceleme yapmadan aracın motorunun ömrünü kısaltıyomuş sonra büyük masraflar açıyormuş sonra araacım niye bozuldu, ülkemizdeki kanunlar kağıt üzerinde uygulanıyo ne yazıkki böyle şerefsizce para kazanan istasyon ve şirketlere helal olsun diyorum devam edin....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler