Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

BU BU NEDİR BU MONDİAL 125 MT LERİN YENİSİNDEKİ BU PARÇA NE?

Motovento
    REKLAM ALANI

bidaha yazsana ne olduğunu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    General_SDaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    ben 3 ay önce almıştım mondial 125mt yi bu bahsettiğiniz parçadan yok tabi .. ben de bi arkadaşta gördüğümde şaşırmıştım.. ama ne olduğunu çözemedim.. bana daha çok eskilerindeki gibi motordan inen ve orta ayaklığın yanında sallanan hortumu hatırlattı.. gerçi onunda ne işe yaradığı meçhul

O parçayı firmadan talep etme hakkınız var bilginiz olsun

arkadaşlar o parçayla ilgili hondanın global sitesinde bi yazı buldum ve o parçayla ilgili olduğunu düşünüyorum... bi bakın isterseniz. tabi ingilizce bilenlere ama benim anladığım 3 te 1 oranın da azaltıyormuş http://world.honda.com/motorcycle-te...pgm-fi/p2.html bakın bu adreste daha ayrıntılı resimler felam da var.. (resim=evrensel dil) burda eksoz gazının temizinden bahsetmiş tabi hondanın ki elektronik dalgala bizim ki analog . manalog idare edelim artık

The newly developed PGM-FI (electronic fuel injection) system for small motorcycles

--------------------------------------------------------------------------------

The development of an ECU-integrated throttle body module for an electronic fuel injection system for small motorcycles

Honda has a goal to reduce the total emissions of HC (hydro-carbon) from new vehicles to approximately 1/3 and to further improve the average fuel economy by approximately 30% (both from 1995) by the year 2005. To realize the goal, we at Asaka R&D Center considered that the small motorcycles used in many countries in the world should be improved further for clean exhaust gas and low fuel consumption. Accordingly, we have started development of the PGM-FI system for small motorcycles with engines of 125cc or smaller, including air-cooled engines.

To ensure clean exhaust gas and high fuel economy, the control of combustion through an accurate fuel supply is a must. As the conventional FI system (electronic fuel injection system) applied to motorcycles is bulky and costly, its application has been mostly in large motorcycles using multi-cylinder engines. In the newly developed PGM-FI, in order to apply to small displacement models, the obstacles have been eliminated by fully using Honda's techniques to down-size components as well as making maximum use of the FI techniques attained from the large motorcycles. The compact PGM-FI offers new benefits such as the reduction of released environmentally detrimental substances and the improvement of driveablity, economy, etc.

*PGM-FI is a registered trademark of Honda Motor Co., Ltd.

General_SDaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    dostum o parçayı talep etmesine edelim de, servis takabilecek potansiyeli taşıyo mu acaba onu merak ediyorum... sonradan takılınca bi işe yaramıcaksa hiç uğraşmayalım.. dün servisteydim yine bi mondial topluyorlardı . aynaların altındaki lastikleri ters takmışlar uyardım yok abi bu böyle diyolar benim mondiali gösterince inandı adamlar...

bi de şu yedek parça fiyatları konusunda bilgisi olan varmı ben bi ön sinyal camını getirttim.. abi fiyatı gelince söyleyelim dediler... 45 ytl diyo adamlar.. ön alt çamurluk şase de 26 ytl miş bilginiz olsun...

oha 45 mi ne bu ya çamurluk daha ucuz.... malesef servislere kurs verilmeli bu konuda

bak burda daha ayrıntılı bişeyler var sonradan eklenince nolur bilemem

http://world.honda.com/motorcycle-te...pgm-fi/p4.html

125mt_Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    O hortum, eksozdaki sıcak havadan faydalanıp, karbüratördeki benzin boğazının donmasını engeller. Her karbüratörlü araçta görebilirsiniz. Benzin dar bir boğazdan geçen hava tarafından (bernoli etkisi) çekilir, çok dar bir yerden geçen benzin orayı iyice soğutur. Bazen karbüratörde buzlanma olur, nedeni budur. Özellikle kış aylarında motor ve parçaları çalışma sıcaklığına gelene kadar iş görür. Daha soğuk memleketlerde sürekli kullanılmak zorundadır.
    Eğer motorunuz sıcaksa ya da yaz aylarındaysanız karbüratöre giden kısmını çıkarabilirsiniz. Yakıta bir etkisi yoktur. Ancak çok sıcak ortamda oradan geçen havayı genleştirir bu da silindire daha az benzin hava karışımı gitmesine sebep olur. Fakat bu durum azımsanacak kadar küçük br durumdur.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125mt_Murat, 3 ay önceki başlığı hortlatmışsın...Zaten burada yazanların bi kısmı artık aramızda bile değiller

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler