Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Hussar'la İlgili Ufak Bir Soru !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    matraks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Merhaba arkadaşlar,Ben 1.5 ay mondial'i bekledim ama gelmediği için Hussar almaya karar verdim,ve bugun paranın bir kısmını verdim.Pazartesi Günü motoru teslim alıcam(ilk motorum),ancak daha bu konularda acemi oldugum için bir kaç sorum olucak

1-)Motoru sıfır almama karsı kilometre sayacında 20km yazıyordu
    Bu hepmi boyle yoksa bi gariplikmi var??

2-)Renk olarak maviyi sectim ama mavi renktende bi tane varmış onunda anahtarı kaybolmuş eger istersem motorun anahtar kısmını sokup yeni anahtar çıkarttırabilirlermiş,ve hiç bi farkı olmaz dediler ve bende kabul ettim yarın yaptıracaklarmıs yeni anahtar.
    Bu yukardaki aksaklıkların bi sakıncası varmı??
    (ilk motorum oldugu için biraz ince dusunuyorum,kusuruma bakmayın)Şimdiden tesekkürler

Saygılarımla.....

Fatih

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdemgc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    20 kilometrede olmasının sebebi motor ilk geldiği zaman direk servise gider. Servis ile satış noktasında getirildiği için 20 km gibi bir mesafe olmuştur.

Motosikleti
    MONDIAL 50 TT
    20 biraz fazla değil mi? Servise motorların kamyonda gittiğini sanıyorum.Bu nedenle bence en fazla 1,5 - 2 km olması lazımdı..20 biraz fazla.
    Asfalta yapışmadan motorcu olunur mu ki?

Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Banada biraz fazla gibi geldi
    peki arkadaşlar anahtar konusu hakkında bilgisi olan varmı???
    [b]Bastığın yerleri \'toprak!\' diyerek geçme, tanı:
    Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
    Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:
    Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı. [/b]

twister1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER6N
    bu motordan kötü kokular seziyorum

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    bence hiç endişelenme kontak değişir ve kilometreye gelince test etmişlerdir yada bayii gezmiştir kendisi endişelenmene gerek yok
    şimdiden hayırlı olsun (hussar kardeşiliği )
    ERASER WİLL COME BACK

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bencede 20 km biraz fazla, b ende geçenlerde bir tane Hussar aldım (çok memnunum) ama km 2 idi. Motoru servise bayiye filan binerek getirmezler, tahta sandıkta gelir (hatta benimkini benim yanımda açıp topladılar) Bu işte bir iş var satılıp geri gelmiş olabilir, anahtarın kayıp olmasıda çok tuhaf. Bence biraz kıllan arkadaşım, ben kıllandım çünkü. Hem niye böle birşey yapıyorsun ki? O motoru heryerde bulabilirsin nie illa onu istiyon bence ondan vazgeç başka bir bayiye git. Ben kıllandım bu işten...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ve galiba anlattığından anladığıma göre adamlar kontağı (ve depo kapağını vs.) komple değişmeyecekler, kontağa göre yeni bir anahtar yazdıracaklar. Bu hiç mantıklı değil...

Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    merhaba arkadaşlar,
    Aslında şimdi açıkcası bende tedirgin oldum,ama mesela selesindeki naylon falan açılmamıştı.Eyong;evet yani servisin bana dedigi kontak kısmını sokup ona gore bi anahtar yazdıracaklar.Ya acıkcası ben mavi renk istedigimden dolayı boyle oldu.
    birde powerbyaydın ve Eyong benim bu hussarda bisey daha dikkatimi cekti.
    Siz kullandıgınız için bilirsiniz.
    Cumartesi motoru gormeye gittigimde bi kactane fotosunu cekmiştim ,eve gelip kanuninin sitesine girip ve broşürünede baktıgımda ordaki hussar'ların Egsozun benim motordakinden farklı oldugunu gordum.!!!Acaba sizinkiler nasıl?

Motosikleti
    Honda NC 750X
    2004 ile 2005 arasında çok fazla değişiklik var, ve bunnar 2004 deki şikayetlerin giderilmesi için yapılmış bazı şeyler. İyikide yapmışlar, zaten marka olmak böle bişey. Benim senin almak istediğin motorla ilgili hala şüphelerim var, poşetinin üzerinde olması önemli değil benimkide hala üzerinde bence o mkotordan vazgeç ve başka motor iste, eğer yokuşa sürerlerse paranı geri al ve başka bayiye git. Sana yardımcı olmak isterim bana messengerdan ulaşabilirsin olcay@molasahsap.com teknik olarak o motordan bir sorun çıkmayabilir ama resmi olarak ilerde başın ağrıyabilir (eğer daha önce birine satıldıysa fatura işleri filan)

Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    ya arkadaşlar bayiiyi aradım bu egsoz işini sormak için ve korktugum cevabı aldım Motor eski kasaymış ve işin kotusu bursa ve ilcelerindeki bayiilerdede yeni kasa yani 2005 model yok.Artık beklemeye sabrım yok acıkcası eger al derseniz gider alırım,yani ekstra bir kotulugu yoksa 2005 modelden.

Misafir
    2004-2005 arasındaki en bariz farklar arka amortisörün 2004 dekinde tek 2005 de ise çift , egsoz sistemi ve şeklinin değisik olması bende 2004 model var memnunum eğer 20 km deyse kesinlikle test için kullanılmıştır
    motor garanti süresinde olduğu için anahtar önemsiz bir ayrıntı 20 km de kafaya takılacak bir şey değil ........ al aramıza katıl

yahu 2005 modeli çıkmış bir aracın 2004'ü nü niye alsın adam?ne biçim tavsiyelerde bulunuyorsunuz!eyong ne yazmış okumuyormusunuz; 2004 deki şikayetlerin giderilmesi için 2005 modelde değişiklikler yapılmış diyor.demek ki 2004'de ufak tefekte olsa bazı sorunlar var.

arkadaşım biraz daha sabret ölmezsin.git söyle ben 2005 model istiyorum de.para sokaktan bulunmuyor.anahtarı yok, 20 km. bu ne yav!

Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Merhaba;ya java abi hussar'ı aldım...Ama mesala km. 20 degilmiş 2 ymiş ama her 100mt de atan 0'ı gorunce 20 zanntemişim(acemilik).Bekleme diyosun ama sabredemedim,ve suandada gercekten cok mutluyum.Nasip buymuş...

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Kısmette ne ise o olsun, hadi hayırlısı...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

batucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bilgisayar,futbol ve motor
    2yse sorun yok gibi gözüküyor.
    Herbalife ürünleri için pmden mesaj atın
    35 BTU 55

shadow97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 600 vlx deluxe
    EYONG KARDESIM TEBRIK EDERIM SENI SENIN GIBI AKILLI TUKETICILER OLMASA BU MEMLEKETTE NE SERVISLER ADAM OLUR NE DE URETICILER. AMA BOYLE TUKETICILER OLDUKÇA TURKIYEDE SATIYOR ADAMLAR ISTE. YAHU BIR MOTOSIKLET SATICISININ SATTIGI MALIN ANAHTARI KAYBETMESINDEN DAHA BUYUK BIR GAF OLABILIRMI. NORMALDE BU ANAHTARIN URETICIDE NUMARASI OLUR VE ISTEDIGIN KADAR YAPTIRIRSIN. ÇILINGIRCIYLE GÖBEK DEGISTIRI R GIBI BU DA NESI. KAPI KILIDI MI BU KARDESIM. YADA ESKI MODEL ARABA KILIDIMI KONTAGI AYRI DEPOSU AYRI BAGAJI AYRIII.
    MATRAX CIGIM KUSURA BAKMA AMA INSANDA BIRAZ AKIL OLUR MADEM INANIP GUVENMEYECEKSIN BIZE VE AKILLI ARKADASLARA YAZMA BU FORUMA GIT ISTEDIGIN YERDEN ISTEDIGIN URUNU AL. BILE BILE LADES SENINKISI 1 SENELIK DEGER KAYBETMIS MOTORU ALIP GELMISSIN MOTORUNUN FIYATINI BILMIYORUM AMA ODEDIGIN PARADA DIREK YÜZDE YIRMI ZARARIN VAR HAYIRLI OLSUN. BAYIINE DE SELAM SOYLE AKILLI ADAMMIS AMA BURASI TURKIYE OLUR BOYLE SEYLER TAKMA KAFANA. BIR DAHA KI MOTORUNDA BIZI DINLERSIN INSALLAH ZATEN KISA SURE SONRA SENI TATMIN ETMEMEYE BASLAYACAK KAFANA TAKACAK BIR SEY YOK SEN DE HERHANGI BIRINE 2005 DIYE SATARSIN TURKIYE ORTAMINDA .

Motosikleti
    Honda NC 750X
    shadow97 kardeşim eyvallah sağol ama olmuş bir kere, hevesini kırmayalım matraks 'ın. Bahsettiğin değer kaybı doğrudur ama nasılsa ruhsatında 2005 model yazıcak, o da öyle satar artık. Yaptığı hareket pek mantıklı değil ama biraz da çaresizdi galiba matraks , Messenger da konuşmuştuk onunla o bölgede tek bayi o imiş ve diğer bölgelerdede bulamamış yeni kasasını. Sağlık olsun, Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin inşallah...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    @shadow97 öncelikle formda büyük harflerle yazmıyalım
    hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Kanuni HUSSAR
    Merhaba Arkadaslar !!
    saol powerbyaydin.
    Sevgili Shadow !!!!
    Saygı Değer AKILLI ABİ ! Kusuruma bakma ama sen nesin?Benim burda sormak istedigim sey 2004 kasa kullananların memnun olup olmadıgı ve suan 2004 kasa kullananların hiç birinden bir sorun duymadım,vede bende motorumdan memnunum.
    Hem Senin kadar akıllı birinin bu soruya cevap vermesine gerek yok.Bana bu motoru kullanan arkadaslar lazım onlarda saolsun yardım ettiler.(eyong,powerbyaydın vs...)Benim sorum zarar edermiyim etmezmiyim degil!!!Zaten buda seni ilgilendirmez !!!Benim sordugum bu motorun eksileri,kotu yanları ve iyi yanları bu konuda bir bilgin varsa yaz yoksa SUS..
    Herkesin bu konuda gorusu ayrıdır,sende eger bu konu hakkında bir yorum yapıcaksan ADAM gibi yap...

Byee

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler