Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

speedfight'a yağ ekleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    speedfight'ı olan arkadaşlara bi sorum olacak, ne kadar sürede bir ne kadar yağ eklemeliyim? motor şimdi 290km'de ve daha ilave etmedim, bayiye sordum depoyu aç yağ görünüyosa sorun yok dedi pek mantıklı gelmedi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

heuehue hoşgeldin hemşerim bende speedfight manyagıyım , speedfight ile ne istersen sor bana sorayım bak simdi

yaklaşık 3oo-35o km de yağı değiştirmen gerekir oda motor yeni oldugu ıcındır. sonradan yağı daha cok sıklıkta degıstıreceksın yanı 2oo-25o km de falan zaten yag deposu küçük 1 litre

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    neden o kadar sıklıkta değiştiriliyor speed??

2 zamanlı oldugu ıcın fazla yiyor , normalde bu kadar yemesi gerekmez ama ne bilem benım motor normal speedfightlardan biraz daha güçlü + 2 zamanlı ondan benımkı daha erken bıtıyordur. 1 ayda falan koyuyorum ben 1-2 ay arası

Motosikleti
    KTM 250 EXCR
    Ya motorun arkasına 1 litrelik yağ koyacaksın. Ara sıra yağ kapağını açıp sonuna kadar yağ dolduracaksın işte

valla mjolminator ben o kadar aradım ama yağ tıpasını bulamadım belki çok hassas bir yere koymuslardır

Motosikleti
    Motor ve bilgisayar
    250 km yi ben 1 ay değil, 5 günde yaparım. Racinglerde böyle bir sorun yok değil mi?. Yağı kaç kmde değiştiriyorsunuz racing motorlarda?

valla racıng motorlarda yag deposu 3-4 litre 4 zamanlı oldugu ıcın yag ile benzin problemi cıkartmaz

invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    Alıntı leader81 adlı üyeden alıntı
    250 km yi ben 1 ay değil, 5 günde yaparım. Racinglerde böyle bir sorun yok değil mi?. Yağı kaç kmde değiştiriyorsunuz racing motorlarda?
    Kullandığın yağa görede değişir ama 6.000km

ohaa invent o ne lo öyle

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    kontrol edeceksin gözün yağ lambasında olacak yağı değiştermene gerek yok çünkü devamlı yağı ekleyerek yeniliyorsun çünkü 2 zamanlı motorlarda motorun ihtiyacı kadar yağ benzinle ayrı kanallardan karışıyor çok km yaparsan yağa çabuk eksilir ve full çizgisine kadar eklemen lazım
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

evet junior 2 zamanlı motorlarda neredeyse benzin gibi yağ yiyor bende anlayamıyorum o kadar yağ yemesine rağmen birde koku yapıyor :geek:

Misafir
    arkadaşlar 2 zamanlı motorlarda 4 zamanlı motorlardaki gibi yağ karteri,yağ pompası gibi sistemler bulunmadığından silindir,piston,krank bilesi gibi hareketli parçalar benzinle beraber motora göndrilen yağla sağlanır,bu yüzden yağda benzin gibi sürekli tüketilir.bu benzine ölçekle karıştırılabileceği gibi(örnek olarak ben) bazı motorlardaki otomatik sistemlerlede olur.ayrıca 2 zamanlı motorların duman çıkarmasının sebebide benzinle beraber yağın yanmasıdır.2 zamanlı motorlar 4 zamanlılar gibi komplike olmayan ucuz motorlardır.bu yüzden tamir ve bakımı daha kolaydır.(acaip bilimsel konuştum yalnız,ben bile inanamıyorum kendime )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler