Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mondial 125 mt deki cik cik sesi nereden geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar kasisli yolda ara gaz yada kalkış yapınca motor cik cik cik diye bi ses yapıyor debriyaja filan baktırdım oralarda bazı yağsız alanlar varmış oraları yağladılar motorun atikliği arttı değişti güzel oldu ama hala daha cik cik sesi geliyor eksozda böle bi bilye olduğundan bahsetti biri böle bi bilye varmıdır veya bu ses nerden geliyo yaptığımız araştırmalarda amortisör yada şanzımandangelmediği ortaya çıktı yarın motor askılarına bakılacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hsgb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence önce ki diskle yada arkada ki balata ile alakalı olabilir , bu tür motorlarda bu cok sık karsılasılan bir problem , arkada ki balata ise zımparalayarak düzeltmek mümkün Disk te ise ozaman birazcık basın agrıyabilir ...,

Motosikleti
    Hangisi ?
    Onlarda az-çok adet bu durum.

Zincirin, zincir korumasına çarpmasından kaynaklanıyor. Bu aynı klasmandaki diğer motorsikletlerde çok nadir oluyor. Çünkü Mondial'lerin bazılarında zincir fazla serbest. Yani gergin durmuyor...

Mondial de zincir yerine Tahrik kayışı olmasın ... Bukadar da olmaz ki bilmiyorsan susta insanlar bişi biliyor zannetsin

moymullu kardeş hoca doğru sölüyor ben baktım bu gün zincir yok kayış var. ses zaten arka fren balatasını ayarlattırdıktan sonra gelmeye başladı ama bu cik cik sesi sanki bir metal sesi balata olduğunu sanmıyorum hatta balatanın oralarıda komple söktürüp baktırdım

Arkadasım emin ol balata ile alakalı , eger servisin bişiler biliyosa söyle zımparalasın göreceksin ses kesilecek, kesilmezse ben bişi bilmiyorum

ama hocam ses balatadan gelse fren kısıp bırakıncada yapar
    motor kasisli yolda ara gaz yapınca yapıyor. motor kendini kastığında oluyor yani. hatta motor çalışır durumdayken ayaklıktan indirincede yapıyor nadiren. ama çalışmaz ken olmuyor senin msn nedir

Motosikleti
    Hangisi ?
    Alıntı Hsgb adlı üyeden alıntı
    Mondial de zincir yerine Tahrik kayışı olmasın ... Bukadar da olmaz ki bilmiyorsan susta insanlar bişi biliyor zannetsin
    Ben MT 110 sahiplerinden duyduğum benzer bir şikayeti ilettim. KT 125'leri sadece arabayla geçerken gözümle süzdüm o kadar.

Öyledir doğrudur...

Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    - Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamazlar...
    - Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    - Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    - Şikâyetler için... info@motosiklet.net

acıkca söyledim keşke biraz acık gözlü olup anlasaydın , zincir olsa dahi , sürtse bile cik cik cik ötmez , devamlı olarak metal sürtme sebi gelir gördügün gibi gene yalnışsın ,

gereksiz polemiğe gerek yok arkadaşlar şurda sorunu çözmeye çalışıyoruz boşverin

Motosikleti
    alamadık kader utansın
    bence sen bir orta ayaklık ile ayakla çalıştırdığımız yere bak birbirine değiyor kasislerde birbirine deyip ses yapıyor.bir bak derim...

yok hocam oraya baktık bu gün motor askılarına bakılacak

kuş vardır kuş.motora kuş girmiştir o ötüyordur.

ses zaten arka fren balatasını ayarlattırdıktan sonra gelmeye başladı
    kendin yazmışsın ya!?

yok arkadaş bu gün de baktık motor askılarına bilmem nelere hala şık şık sesi geliyor . java biz tepinelim sen dalganı geç... başka önerisi olan varsa yazsın

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ariftoteles, sorunun büyük bir ihtimalle arka fren balatası, tambur (yada kampana) balataları oval olduğu için bazı kısımları (genelde uçlar) bu ovalliğin 0 noktasından fazla olabilir (ucuz parçalarda). O kısmın zımparalanması ile giderilebilir bu ses, yada beklersen kendi kendine aşınarak da geçer
    "Balatadan olsa fren sıkınca yapar" diyorsun, o zımparalanması gereken yerlerdeki fazlalık kampanaya çok yakın olduğu için motor esnediğinde-zıpladığında-virajda yatırdığında kampanaya değdiğinden yapar genelde.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    ariftoteles, sorunun büyük bir ihtimalle arka fren balatası, tambur (yada kampana) balataları oval olduğu için bazı kısımları (genelde uçlar) bu ovalliğin 0 noktasından fazla olabilir (ucuz parçalarda). O kısmın zımparalanması ile giderilebilir bu ses, yada beklersen kendi kendine aşınarak da geçer
    "Balatadan olsa fren sıkınca yapar" diyorsun, o zımparalanması gereken yerlerdeki fazlalık kampanaya çok yakın olduğu için motor esnediğinde-zıpladığında-virajda yatırdığında kampanaya değdiğinden yapar genelde.
    hocam ses balata sesi değil şık şık şekilnde motorun hareketiyle oluşuyor motor kendini kastığı anda şıkdiyor yani ara gazda ve kasisli yolda ara gaz verince . senin dediğin şartlarda motor stop etmişken de gelir yada üstüne binildiğinde stop durumundayken yani ses balatadan gelen ciyak ciayk şeklinde değik ara gaz verdiğinizde yani motor sıkışıp serbest kaldığında oluşan bi şık şık sesi . ayrıca balatanın oralarıda komple söküp taktılar

evet arkadaşlar başka önerisi olan var mı =-?

Motosikleti
    Hangisi ?
    [quote="ariftoteles"]
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    hocam ses balata sesi değil şık şık şekilnde motorun hareketiyle oluşuyor motor kendini kastığı anda şıkdiyor yani ara gazda ve kasisli yolda ara gaz verince . senin dediğin şartlarda motor stop etmişken de gelir yada üstüne binildiğinde stop durumundayken yani ses balatadan gelen ciyak ciayk şeklinde değik ara gaz verdiğinizde yani motor sıkışıp serbest kaldığında oluşan bi şık şık sesi . ayrıca balatanın oralarıda komple söküp taktılar

evet arkadaşlar başka önerisi olan var mı =-?[/quote

Sen bunu "servis İsmail'e" yine olmadı Tuğrul'a bir göster.

ismail abi baktı zaten bulamadı şık şık sesli mondial dersen bilir tuğrula götürmedim onunda bakacağı yerler aynı..

ses halengelmekte konuyla ilgili uğura bilgi verdim bakalım nolacak çözülemedi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler