Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet marşı takılı kalıyor çat sesi gelior

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    arora joker kadırga kd250
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar motosiklet buji kablosu takılıyken marşa basınca takılı kalıyor ve çat sesi geliyor Ve kablo takılı değilkende az gaz verincede takılı kalıyor nadiren olsada bazen motor çalışıyor sorun ne olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

bazen bu şekilde çalışıyor ama çalışırkende motor çok ısınıyor

https://www.youtube.com/shorts/oZ1iFf_pjlM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suskun2oo4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı Tayfun koç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı bayramlar arkadaşlar motosiklet buji kablosu takılıyken marşa basınca takılı kalıyor ve çat sesi geliyor Ve kablo takılı değilkende az gaz verincede takılı kalıyor nadiren olsada bazen motor çalışıyor sorun ne olabilirhttps://www.youtube.com/watch?v=VzbCcW4dTeI

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

bazen bu şekilde çalışıyor ama çalışırkende motor çok ısınıyor

https://www.youtube.com/shorts/oZ1iFf_pjlM
    Marş rolesine şase yaptırıp çalıştırmayı dene reis çalışırsa role bozuk gene çalışmıyorsa akü değerini ölç gene çalışmıyorsa pipoyu çıkart ateşleme var mı bak varsa pipoda arıza olabilir

Motosikleti
    hocam hepsini denedim ateşleme var akü araba aküsünden takviyeli tesisattan olabilirmi yoksa mekanikmidir

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    hocam hepsini denedim ateşleme var akü araba aküsünden takviyeli tesisattan olabilirmi yoksa mekanikmidir
    Araba aküsü 24v aküye zarar verir akü değerini ölçtün mü? elinde imkan varsa başka motorun aküsünü takıp dene

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Avans ayarı kaçmış gibi davranıyor, yani olması gereken yerden farklı bir yerde ateşleme yapıyor gibi ama elektronik ateşlemedede bu pek mümkün bir şey değil, Bujiyi değiştirip denediniz mi? Bu arada araba aküleri 12 volttur istediğiniz gibi takviye yapabilirsiniz yeterki 2 tane 12 voltluk aküyü seri bağlamayın.

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı suskun2oo4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba aküsü 24v aküye zarar verir akü değerini ölçtün mü? elinde imkan varsa başka motorun aküsünü takıp dene
    Düzeltiyorum benim kafa tır aküsüne gitti 12v araç aküsü amperi fazla sadece o da tesisata zarar verebilir.

Motosikleti
    Hocam motor bazen çalışıyor ama sorunu çözemedim gitti tesisattan böyle birşey yapabilirim veya karbüratörden

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Hocam motor bazen çalışıyor ama sorunu çözemedim gitti tesisattan böyle birşey yapabilirim veya karbüratörden
    Bazen çalışıyor diyorsun çalıştığı zaman gaz tepkimesi nasıl gaz verdiğinde boğularak alır ilk başta ısınınca düzelir eğer ısınınca guzel gaz yerse bi 10 15 dakika sür motor şarj etsin ertesi gün tek marsta alması lazım karbüratörü oynamadıysan eğer eğer gene videodaki gibi yapıyorsa konjektor şarj etmiyordur

Bence sorun akü veya konjektör değil. Sanki ateşleme yanlış zamanda oluyor gibi, ecu ile ilgili bir arıza olabilir mi?

Motosikleti
    Hocam araba aküsü ile çalıştırıp aküyü söktüm çalışıyordu konjektör sağlam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Ateşleme ile ilgili gibi ama çalışırkende sorun olmuyor

Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Hocam araba aküsü ile çalıştırıp aküyü söktüm çalışıyordu konjektör sağlam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Ateşleme ile ilgili gibi ama çalışırkende sorun olmuyor
    Sorunun ateşleme ile ilgili değil akün şarj etmiyor tam veya sen tam sorunu anlatamadın yada biz anlamadık attığın videoda sorunun aküden kaynaklı olduğu görülüyor başıma geldi bir arkadaşımın da başına geldi şuan yamaha servisinde yapılıyor motor şarj etmiyor o da attığın videodaki gibiydi böyle çalışacak çalışmayacak isteksiz gibiydi sorun konjektör ile sargıdan çıktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler