Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marş motoru bağlanması hk

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba dragon50 cup marş motorunu değiştirdim önceki üzerindeki tek kırmızı kablo idi bu kablo direk marş rölesine gidiyordu. Yeni aldığım marş motorusu hem kırmızı hemde yeşil kablo var ve soketi ben bu yeşil kabloyu kullanmak zorundamıyım bu şase kablosu sanırım bunu takmasam bir sorun olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı PowerLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba dragon50 cup marş motorunu değiştirdim önceki üzerindeki tek kırmızı kablo idi bu kablo direk marş rölesine gidiyordu. Yeni aldığım marş motorusu hem kırmızı hemde yeşil kablo var ve soketi ben bu yeşil kabloyu kullanmak zorundamıyım bu şase kablosu sanırım bunu takmasam bir sorun olur mu
    Yeşil şase kablosudur çok yüksek ihtimalle fakat bundan emin olmak lazım. Motora takmadan önce kırmızıyı artı kutba, yeşili eksi kutba anlık değdirerek çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

Yeşil eğer şase ise bağlamasanızda olur, çünkü marş motorunun gövdesi zaten şase görevi görecek. Ben olsam hazır koyulmuşken bağlardım.

Bağlamadım yeşili zaten konjektör değişti marş motoru değişti statör yeni beyin yeni Akü boşalıyor kullandıkça durduğu zaman kullanılmadığı zaman Akü kendini toparlıyor fakat uzun sürmüyor 1 kaç saate sonra yine boşalıyor kullanılınca anlamadım gitti vesselam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Bugün far grubunun oradaki soketlerin hepsini söktüm, soket bağlantılarını kontrol ettim birkaç yer gevşekti onları düzelttim ayrıca birkaç kabloyu direk kesip bağladım şuan daha iyi gibi belki zamanla kendine geliyor Akü kaçak vardı sanırım tesisatta.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)