Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr650r subap sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar 2022 6500km de cbr 650r sahibiyim ilk aldığım hafta ilk dört silindirim olduğundan boğuk dört silindir sesine odaklanıyordum sonraları soğuk çalıştırmada ve ara rolantilerde subap seslerine dikkat etmeye başladım motor soğukken gürültülü subap sesi ısınınca az duyulacak hale geliyor ama bunun haricinde bazen motor ısınsa dahi ışıkta durunca subap sesi haricinde çıt çıt gibi asenkron ses duyuyorum bu sesi bi türlü kaydedemiyorum çünkü bi ışıkta dursam ilerde sağda kaydedeyim diyorum ses yok bazen duyuyorum bazen hiç yok gibi ben mi kuruntu yapıyorum yoksa bu normal mi anlayamadım.bu bahsettiğim asenkron ses 3. bi ses gibi( dört silindir hormudanması + subap sesi + bu ses ) her zaman yapmıyor bunu belli km sonra kayboluyor sonra ger geliyor zaten giderken duymak imkansız dediğim gibi ışıkta beklerken veya rölantide duyuyorum duyduğum zamanlar ne olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    egzantrik gergisi de böyle sesler yapabilir. yağ seviyesini kontrol etmişsindir diye düşünüyorum.
    eudorias bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Denildiği gibi tansiyoner bozuk olabilir, sanırsam sizin tansiyonerinizde yağla çalışan tansiyoner değil bundan dolayıda yağdan kaynaklanacak bir problem olmayabilir. Güvendiğiniz bir yetkili servise danışmanız çok daha iyi olacaktır.
    eudorias bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Normal sübap sesi arıza değil bu.Yağ yoğunluğu ve sıcakla alakalı bazen ses artıp azalabilir.Enjektörlerdende bazen ses gelebilir.Yeni motor sübap aralıkları tam soğukken çok şıkırtılı ses gelir ısınınca azalır.Normal.Sübaplardaki yağ rolantide ve devirli kullanıp rolantiye geçince aynı olmaz.Anormal gibi geliyorsa motorcu motordan anlayan bir arkadaşınız varsa o kullansın baksın veya servise götürün...
    eudorias bunu beğendi.

arkadaşlar internette bakarken yabancı forumlarda bu sese ticking noise diyorlar mouse tıklaması gibi örnek video buldum.

https://www.youtube.com/watch?v=80Oj-vojwrI

bu sesi bazen duyuyorum bazen duymuyorum bahsetikleri şey "pair valve" den kaynaklanıyormuş emisyon düzenlemesi için bi vana gibi bişeymiş. endişilenecek birşey yok diyorlar.
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Video yorumlarında normal demişler birkaç kişidende geliyormuş...Örnek yamahanın xmaxindede o sübap tik sesi var veya bazı motorlarda.Bi arkadaşımın gsxr 1000 i vardı...Motor lakır lakır çalışıyordu çok düşük km ve yeni motordu.Yinede şüphede kalmayın düzgün işten anlayan bir ustaya veya servise gösterin yada aldığınız yere.Bazen enjektörlerdende düşük seste o açılıp kapanma valf sesi gelir.
    eudorias bunu beğendi.

sanırım bazı motorların karakteristik sesleri mevcut
    bassturbin bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende cbr650f vardı bu sesin birazdaha sessiz olanı vardı. Benim usta egzantirik demişti değiştirdik gene gelmeye devam etmisti. Sonra baktım diğer motorlardada benzer ses var çok üstüne düşmedim
    eudorias bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı eudorias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım bazı motorların karakteristik sesleri mevcut
    Yaşa!
    eudorias bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)