Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletime led ampül nasıl bulabilirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar. 2011 model bir scooterim var. Malum eski olunca lambaları da halojen ampül oluyor. Stop lambalarını ve sinyal lambalarını halojenden lede çevirmek istiyorum. Farlarım da halojen fakat onları OSRAM marka led ampüller ile değiştireceğim. Bu stop lambalarıdır, sinyal lambalarıdır vs. internette bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Bunlar motosiklete uyar mı, otomobilinki falan olur da uymamazlık yapar mı?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanıtınız için teşekkür ederim. Bunlar motosiklete uyar mı, otomobilinki falan olur da uymamazlık yapar mı?
    Ampullerin eskilerini söküp bakın. zaten duy tipleri farklı farklı 3-5 standart halindedir. hangi şekildeyse o şekle uyacak olanı alın.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir de muhtemelen röleyi de değiştirmeniz gerekecek.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de muhtemelen röleyi de değiştirmeniz gerekecek.
    O niye acaba? Almam gereken seyi link atar misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampullerin eskilerini söküp bakın. zaten duy tipleri farklı farklı 3-5 standart halindedir. hangi şekildeyse o şekle uyacak olanı alın.
    Tesekkur ederim.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Oto elektrikçi, motosiklet tamirhanesi yada bu işten anlayan bir arkadaşın varsa ondan birebir yardım alman daha doğru olur. Yanlış yada hatalı yapacağın bir işlemde tesisatı yakabilirsin. Elektrik işi şakaya gelmez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oto elektrikçi, motosiklet tamirhanesi yada bu işten anlayan bir arkadaşın varsa ondan birebir yardım alman daha doğru olur. Yanlış yada hatalı yapacağın bir işlemde tesisatı yakabilirsin. Elektrik işi şakaya gelmez.
    Tesekkur ederim, bir elektrikciyle konuşayım o halde.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Röle ya da flaşör dediğimiz parçayı kullanmadığınızda ya da değiştirmediğinizde diyelim, sinyalleriniz düzensizce hızlı hızlı yanacaktır. Halojen ampulleri led ile değiştirdiğimizde ona uygun bir flaşör gerekir diye aklımda kalmış. Lakin hangi flaşör sizin motora uyumlu bilemiyorum. Mertowski'nin oto elektrikçi önerisine katılıyor, konu başlığınıza da arkadaşların verimli bir çok fikir vereceğine inanıyorum.
    mertowski ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Röle ya da flaşör dediğimiz parçayı kullanmadığınızda ya da değiştirmediğinizde diyelim, sinyalleriniz düzensizce hızlı hızlı yanacaktır. Halojen ampulleri led ile değiştirdiğimizde ona uygun bir flaşör gerekir diye aklımda kalmış. Lakin hangi flaşör sizin motora uyumlu bilemiyorum. Mertowski'nin oto elektrikçi önerisine katılıyor, konu başlığınıza da arkadaşların verimli bir çok fikir vereceğine inanıyorum.
    Degerli yanitiniz icin cok tesekkur ederim 🙏
    tommygun bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 2011 model bir scooterim var. Malum eski olunca lambaları da halojen ampül oluyor. Stop lambalarını ve sinyal lambalarını halojenden lede çevirmek istiyorum. Farlarım da halojen fakat onları OSRAM marka led ampüller ile değiştireceğim. Bu stop lambalarıdır, sinyal lambalarıdır vs. internette bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
    öncelikle söküp kendi soket yapınızı öğrenmeniz lazım

sonra alıcagınız ledin sizin takıcagınız yerde yeri varmı diye bakmalısınız uzun ve kısa soğutma kısımlı ledler var eğer arkasında bir kapak tarzı birşey varsa ve ledi taktıktan sonra o kapağı takamazsanız sıkıntı mesela benim kendi motorumda uzun olan olmuyor kapak kapanmıyor

uzun(ekstra fanlı soğutmaya sahip olduğu için)

kısa yapılı pasif soğutmalı modeli

eski tip ampillerde arka kısım yok bu şekilde

sizin baktığınız modellerin yanı sıra mercekli modellerde var ve baya iyi keskin bir aydınlatmaya sahipler
    tabi fiyatlarıda aydınlatma kalitesine göre artmaktadır

alıcagınız far modellerinde isteginize göre renk seviyeleride var ****K diye değerlendirilir

mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle söküp kendi soket yapınızı öğrenmeniz lazım

https://i.ebayimg.com/images/g/xXYAA...aM/s-l1600.jpg

sonra alıcagınız ledin sizin takıcagınız yerde yeri varmı diye bakmalısınız uzun ve kısa soğutma kısımlı ledler var eğer arkasında bir kapak tarzı birşey varsa ve ledi taktıktan sonra o kapağı takamazsanız sıkıntı mesela benim kendi motorumda uzun olan olmuyor kapak kapanmıyor

uzun(ekstra fanlı soğutmaya sahip olduğu için)

https://m.media-amazon.com/images/I/..._AC_SX522_.jpg

kısa yapılı pasif soğutmalı modeli

https://m.media-amazon.com/images/I/..._AC_SX522_.jpg

eski tip ampillerde arka kısım yok bu şekilde

https://productimages.hepsiburada.ne...pg/format:webp

sizin baktığınız modellerin yanı sıra mercekli modellerde var ve baya iyi keskin bir aydınlatmaya sahipler
    tabi fiyatlarıda aydınlatma kalitesine göre artmaktadır

https://www.erogluoto.com.tr/wp-cont...-750x750-1.jpg

alıcagınız far modellerinde isteginize göre renk seviyeleride var ****K diye değerlendirilir

https://cdn.shopify.com/s/files/1/00...g?v=1691048364
    https://cdn.shopify.com/s/files/1/00...g?v=1684926381
    Yanitiniz icin cok tesekkur ederim, bu kadar detay bilmiyordum cok sagolun 🙏

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)