Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farkli ebat lastik takilir mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar. Malum kis geldi ve motor lastiklerim cok kotu. Motosikletime yeni lastik arayisi icindeyim. Arka lastik ebatim 130/60/13R. Lastik olarak 130/70/13 takabilir miyim? İlla aynisi mi olmali? Tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Malum kis geldi ve motor lastiklerim cok kotu. Motosikletime yeni lastik arayisi icindeyim. Arka lastik ebatim 130/60/13R. Lastik olarak 130/70/13 takabilir miyim? İlla aynisi mi olmali? Tesekkurler.
    60 profil yerine 70 takarsan çekiş çok düşer , konfor artar , düşük hızlarda pek bir fark olmaz ama yüksek hızlarda virajda eski tadını vermez..

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Hmm tesekkur ederim. Michelin City Grip 2 alacagim, nasil acaba?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm tesekkur ederim. Michelin City Grip 2 alacagim, nasil acaba?
    Yol tutuş olarak en iyisi diyebiliriz , çivi gibi cisimlerden çok çabuk deliniyor , ben sırf bu sebeple tercih etmiyorum..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    - @Nikk'in dediği gibi ivmelenmen hissedilir şekilde düşer.
    - Motor 2,5cm yükselir. Arka lastik vurmasın tümsekten geçerken?
    - Bir scooter için geometri değişimi çok konuşulacak bir konu olmayabilir ama 2,5cm de az değil, sürüş değişir. Yine @nikk'in dediği gibi arkası biraz daha zor devrilmek ister ve arkadaki tutuş da azalır ama bu azalma hissedilir olmayabilir çoğu zaman.
    - Teorik olarak son hızın 10% kadar artar. (Eğer vitesi bitirebilirsen)
    - Motorun hızı nereden okuyor tam bilmiyorum ama, büyük ihtimalle kadrandaki hız da km sayacı da yine 10% hatalı göstermeye başlar.

Mutlaka 100% aynı ebat olmalı diye bir kural yok, ama senaryoların 99%'unda aynısı olması en doğrusu oluyor.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - @Nikk'in dediği gibi ivmelenmen hissedilir şekilde düşer.
    - Motor 2,5cm yükselir. Arka lastik vurmasın tümsekten geçerken?
    - Bir scooter için geometri değişimi çok konuşulacak bir konu olmayabilir ama 2,5cm de az değil, sürüş değişir. Yine @nikk'in dediği gibi arkası biraz daha zor devrilmek ister ve arkadaki tutuş da azalır ama bu azalma hissedilir olmayabilir çoğu zaman.
    - Teorik olarak son hızın 10% kadar artar. (Eğer vitesi bitirebilirsen)
    - Motorun hızı nereden okuyor tam bilmiyorum ama, büyük ihtimalle kadrandaki hız da km sayacı da yine 10% hatalı göstermeye başlar.

Mutlaka 100% aynı ebat olmalı diye bir kural yok, ama senaryoların 99%'unda aynısı olması en doğrusu oluyor.
    Tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol tutuş olarak en iyisi diyebiliriz , çivi gibi cisimlerden çok çabuk deliniyor , ben sırf bu sebeple tercih etmiyorum..
    Tesekkurler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)