Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor boğulup stop etme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba uzun süredir yatan bir 125cc ATV satın aldım benzinini ve yağını değiştirdim motor çok rahat çalışıyor fakat mavi duman atıyor ve 100 metre falan gidince boğulup stop ediyor tekrar çalıştırdığımda ise çalışıyor fakat gaz verince stop ediyor sorun ne olabilir önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    mavi duman pek hayra alamet değildir, yağ yakıyor olabilir.

büyük ihtimalle karbüratörlü bir modeldir. pistona fazlaca benzin pompaladığından boğulma yaşanabilir. uzun süre yattıysa büyük ihtimalle diyafram, conta falan çürümüştür. ya bu parçaları yada komple karbüratörü değiştirin.
    kryeck bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Teşekkürler bugün karbüratörü değiştirmeyi deneyeceğim.

Konu hala günceldir yağ yakıyor diye komple silindir piston sekman subap keçelerini sıfır alıp taktım ilk çalıştırdığımda herşey normaldi motor düzelmişti ertesi gün çalıştırdığımda pat diye bir ses geldi sanki motor kitlemiş gibi statörün ordan duman attı toplarken düzenli bir şekilde topladığımdan eminim subap ayarlarını da emme 0.5 egsoz 0.8 ayarında yaptım boğulma sorunu gitti ama bu kezde böyle bir şey başıma geldi başına gelen veya bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    RKS Pesaro 125
    Karbüratörden dolayı olabilir. Ben bugün tamire verdim, bana karbüratör sorunlu olduğunda arada motorun istop edeceğini, zor çalışacağını ve çok benzin yakacağını söyledi. Fakat mavi duman ise yağ yakıyor olabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim ama karbüratörü sıfır aldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler