Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Ön Varyatör Bagaları Değiştirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir süredir scooter ön arka kavrama temizlik ve bakımlarını kendim yapıyorum. Youtube da konu ile ilgili epey araştırma yaptım. Fakat baga yönü konusunda tatminkar bir bilgi bulamadım. Baga markalarının çoğunda bir tarafta baganın içindeki metal halka daha içeride kalıyor(aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi) diğer tarafı ise metal kısmın üzeri kaplamalı oluyor.
    Uzun lafın kısası bagaların yönünü soruyorum. Aşağıdaki resime bakarak cevap verilebilir. ( Neredesin @kuralZ help )

Ben resimdeki bagaları yazılı kısım(içteki metal katman derinde alan taraf) sağa bakacak şekilde taktım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fotografta görünen taraf varyatöre yaslanmayacak..yada şöyle tarif edeyim varyatörü mile yerleştirdiğinde en üstteki baga nın fotoğrafta görünen yazılı tarafı öne bakacak , bu şekilde bagalar varyatörle beraber dönerken yuvasında diğer geniş tarafından yaslanır düzensiz aşınma yaşanmaz.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönüş yönünün tersine yerleştirilmesi gerekiyor..resme göre cevap istemişsin , resimde görünen taraf varyatöre yaslanmayacak..yada şöyle tarif edeyim varyatörü mile yerleştirdiğinde en üstteki baga nın fotoğrafta görünen yazılı tarafı öne bakacak , bu şekilde bagalar varyatörle beraber dönerken yuvasında diğer geniş tarafından yaslanır düzensiz aşınma yaşanmaz.
    Cevap için çok teşekkür ederim. Doğru takmış olduğumu anlayınca sevindim.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Bunların elipse benzeyen şekillileri var. Onlardan kullanan, takan, memnun olan var mı ?

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunların elipse benzeyen şekillileri var. Onlardan kullanan, takan, memnun olan var mı ?
    XCITY250 de Dr.Pulley kullandım.Memnun kaldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler