Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Grenaji hangi boyayla boyamaliyim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar. Grenajim daha onceden yaptigim bir kazadan oturu kirikti ve kendi imkanlarimla tamir ettim, boyamam gerek. Motor rengim beyaz, ruhsatta da beyaz diye geciyor. Hangi boyayla boyamam lazim, marka oneriniz olur mu? Bir de boya öncesi zimpara atacagim, boyayi attiktan sonra vernik mi atacagim yoksa baska bisey mi? Değerli yanitlariniz icin tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Akçalı kullan boya olarak sprey başka marka sakın alma atma solma vs yapabiliyor bide boyanın üstüne vernik 'cila attınmı tmmdır
    vFurky bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akçalı kullan boya olarak sprey başka marka sakın alma atma solma vs yapabiliyor bide boyanın üstüne vernik 'cila attınmı tmmdır
    Merhabalar yorumunuz için çok teşekkürler. Şu olur mu:
    https://www.trendyol.com/akcali/spre...0-ml-p-3020372

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Zımpara, macun, zımpara istenilen düzlüğe geldikten sonra ilk önce astar sonra boya sonra vernik
    vFurky ve kryeck bunu beğendiler.

Evet dostum bu olur büyük bi parçamı küçükmü
    vFurky bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zımpara, macun, zımpara istenilen düzlüğe geldikten sonra ilk önce astar sonra boya sonra vernik
    Tesekkur ederim. Zımpara kac numara olmalı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum bu olur büyük bi parçamı küçükmü
    Hocam buyuk ya. Sol grenaj komple boyayacagım. Kırık bir yeri var daha once iran yapıştırıcısıyla kendi imkanlarımızla tamir etmiştik, şuan plastik kaynak yapmak istiyorum fakat yapıştırıcıyı nasıl çıkartacağım hiçbir fikrim yok.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Oto boya satan bir dükkana gidip motosikletinizin renk koduna göre boya bastırmanızı tavsiye ederim, motosikletinizin aksamı plastik olduğundan dolayı da plastik astar kullanmanız çok çok sağlıklı olur.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim. Zımpara kac numara olmalı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Hocam zeminin durumu nasıl bilmiyorum çok kötüyse kalınla başlayıp ince ile bitir.. atıyorum çok çok fena macunludur 80 ile girişirsin sırasıyla 80-120-220-1000-2000-3000 gider
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Hocam zeminin durumu nasıl bilmiyorum çok kötüyse kalınla başlayıp ince ile bitir.. atıyorum çok çok fena macunludur 80 ile girişirsin sırasıyla 80-120-220-1000-2000-3000 gider
    Hocam hic macun yok. Sadece kırık yeri yapıstırmak icin iran yapıstırıcısı kullandım, onun dısında zemini duz yani. Ben yanlıs anlamısım dediginizi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oto boya satan bir dükkana gidip motosikletinizin renk koduna göre boya bastırmanızı tavsiye ederim, motosikletinizin aksamı plastik olduğundan dolayı da plastik astar kullanmanız çok çok sağlıklı olur.
    Tesekkurler hocam. Tahminimce sanayide vardır, sanayiye bi gideyim. Tekrar tesekkurler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı vFurky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yorumunuz için çok teşekkürler. Şu olur mu:
    https://www.trendyol.com/akcali/spre...0-ml-p-3020372
    bu boya olmaz, 3 4 günde tekrar pul pul dökülür.
    kalıcı olması için, sanayide boyacılardan renk koduna göre tüp bastır.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu boya olmaz, 3 4 günde tekrar pul pul dökülür.
    kalıcı olması için, sanayide boyacılardan renk koduna göre tüp bastır.
    Yorumunuz icin tesekkurler. Tupu sprey olarak kullanabilir miyim? Bir de once zımpara, sonra boya, ustune vernik mi?

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    evet ister sprey olarak bastır ister rötüş yapıcam de ufak bi kapta versinler.. istersen yapacağın yerin fotoğrafını at iyice tarif edelim.. Sıra şu şekilde olacak.. zımpara, macun macuna gerek yok diyorsan direkt astar sonra boya sonra vernik

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Astar konusu pek önemsenmiyor veya ek maliyet olarak görülüyor fakat boyanın dayanıklı olması, kalıcı olması isteniyorsa mutlaka boya öncesi astar atılmalıdır.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astar konusu pek önemsenmiyor veya ek maliyet olarak görülüyor fakat boyanın dayanıklı olması, kalıcı olması isteniyorsa mutlaka boya öncesi astar atılmalıdır.
    evet ister sprey olarak bastır ister rötüş yapıcam de ufak bi kapta versinler.. istersen yapacağın yerin fotoğrafını at iyice tarif edelim.. Sıra şu şekilde olacak.. zımpara, macun macuna gerek yok diyorsan direkt astar sonra boya sonra vernik
    https://youtube.com/shorts/InlMo0bkt7E?feature=share
    Videoda belirttim hocam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)