Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Varyatörden gelen tak tak sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Merhabalar saygı değer ustalarım. Motorumun bagaları çok kötü durumdaydı ve bunun farkındaydım, birkaç güne baga siparişi verip değiştirtecektim. 3 gündür motoru çalıştırmıyorum, bugün bi çalıştırıp bindim ve motorda "boş" kavramının olmadığını gördüm. Motorum normalde 2000 devirin altında boşa düşerken 1000 devirde bile çok rahat gaz yiyordu. Acaba benzinden mi dedim, çünkü benzinim azdı, gidip benzin aldım fakat düzelmedi. Tam eve geldim, yarın tamirciye götüreyim dedim. Garaja girdim, az bi gaz açtım arkadan bişey tak etti ve aşağıdaki videodaki göreceğiniz gibi ses gelmeye başladı. Bir anda oldu, zaten tamirciye götürecektim artık daha da erken götürmek zorunda kaldım. Sizlere iki sorum var:
    1- Bunun sebebi nedir, çok fazla masraf açar mı?
    2- En azından tamirciye götürene kadar, yaklaşık 2 kilometre, sürsem problem olur mu?

Yanıtlarınız için teşekkürler.
    Video linki:
    https://www.youtube.com/watch?v=tlY3Qoy7164

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Yanıt verebilecek herhangi birisi yok mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    kayıs takılı kalıyordu ayna gıbı olan kasnaklar var ıcınde onlar yer yapmıs cızılmıs olabılır acmadan bılınmez kayıs da bıtmıs olabılır bagalar dan da olabılır km ye bağlı debrıajın da bıtmıs olabılır açmadan bellı olmaz

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayıs takılı kalıyordu ayna gıbı olan kasnaklar var ıcınde onlar yer yapmıs cızılmıs olabılır acmadan bılınmez kayıs da bıtmıs olabılır bagalar dan da olabılır km ye bağlı debrıajın da bıtmıs olabılır açmadan bellı olmaz
    Yanıtınız için teşekkürler. Motorum 5.5 bin kilometrede, bakım zamanı geldi zaten. Bagalarım eskimişti ve değişecekti, onu biliyorum. Tahminimce kayışım da eskidi. Umarım bu ikisindendir :(

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kayış uzamışsa varyatör haznesine çarpıyor tak tak sesi bundan olabilir sökünce çarptığı yerde izini görebilirsin..kayış koparsa yolda sıkıntı çekersin tehlikeli durumlar yaşayabilirsin , vakit geçirmeden bakımını yaptır..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Varyatör kısmını açıp incelemeniz iyi olur, bu tarz gelen sesli durumlarda arızayı ilerletmeden ve arızanın etrafına daha çok zarar vermeden işlem yapmak en sağlıklısıdır, 2 kilometre hızla dönen bir parça için çok daha fazla yara açabilir.

Motosikleti
    Yuki ZN250T
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varyatör kısmını açıp incelemeniz iyi olur, bu tarz gelen sesli durumlarda arızayı ilerletmeden ve arızanın etrafına daha çok zarar vermeden işlem yapmak en sağlıklısıdır, 2 kilometre hızla dönen bir parça için çok daha fazla yara açabilir.
    Aslında düşününce mantıklı, en kısa sürede yaptırayım. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış uzamışsa varyatör haznesine çarpıyor tak tak sesi bundan olabilir sökünce çarptığı yerde izini görebilirsin..kayış koparsa yolda sıkıntı çekersin tehlikeli durumlar yaşayabilirsin , vakit geçirmeden bakımını yaptır..
    Zaten kayış ve bagalarimin bakım zamanı gelmişti, o zaman onlardan sanırım. Yorumunuz icin teşekkürler, durum hakkında bilgilendirmeye çalışacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)