Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanlı motor tam gaz yememe sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamın aleyküm meraktan dolayı heveslendim eski bir Mobylette bionik 51 aldım motor çalışıyor fakat tam gaz yemiyor tam gaz yemediği içinde çok aşırı yavaş gidiyor karbüratörünü söküp için vs temizledim yinede düzelmedi acaba karbüratörde bı hava ayarı falan varmı diye baktım oda yok eğer bu motorlardan anlayan varsa yardımcı olabilir mi şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de 8 sene kullandım
    Yakıta yağ çok koyulunca oluyor
    Ama genelde egzost sebep oluyor yağlı benzin yaktığı için egzost kurum bağlıyor ufacık egsozt hemen tıkanıp motoru boğuyor belirli aralıklarla egzostu söküp kurumları dağlamak gerekli tamirciler tüplü şalama ile egzostu ısıtıp yağlı kurumu yakar ve yanan kurum dökülüp egzosttan çıkar
    Temizlikten sonra motor çok serileşiyor
    Hava filtresi yok ama telli bir ızgara vardır onlarda o da tıkalı olabilir jikleleri de kontrol etmek lazım
    İvn_moto ve yulis bunu beğendiler.

Cevabınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi egsozu söktüm içi tıkanmış başka egsoz taktım sorun çözüldü.
    yulis bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Çok yavaş kullanıncada buji ıslanıyor kurum oluyor yağla karışık oda tam ateşleme yapmıyor geç çalışıyor vs.bazen o kurumlar omaj yapıp ark atlama yapıyor kıvılcım tam çıkmıyor.Bujisinide değiştirirseniz faydalı olur....

Öneriniz için teşekkürler bujisini de yeni değiştirdim.
    bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)