Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Şanzımanı Kilitlendi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Herkese iyi günler.

Dün gece RKS Titanic 150-S model motosikletim ile eve dönerken ışıklarda durmak için yavaşlamaya ve vites düşürmeye başladım. 4. vitesten 3. vitese düşürdükten sonra hemen arka teker kendini kitledi ve motor hemen olduğu yerde durdu. Neyse ki motordan düşmedim ve motoru sürükleyerek kaldırıma çektim. Motosikletin debriyajını sıktığım zaman motor çalışıyor. Ama arka teker hiçbir şekilde dönmüyor. 3. Viteste takılı kaldı motor. Hiçbir şekilde vitesi düşürüp yükseltemiyorum. Arka tekerde asla dönmüyor.
    Gece çekici ile özel bir motosiklet servisine bıraktım. Ustam şanzıman kilitledi muhtemelen dedi. Sizce sorun tam olarak ne olabilir? Şanzıman dişlileri dışında da masraf çıkartabilir mi? Görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Ustanızın bahsettiği gibi yüksek ihtimal şanzımanda problem var onun haricinde pek bir problem çıkacağını zannetmem, sorun olarak hilallerde, vites karşılıklarında veya seçicide bir problem çıkmış olabilir şanzımanın başka elemanlarındada çıkmış olabilir görmeden bir şey demek doğru olmaz. Eğer kırılan parça varsa ve bir yere zarar vermediyse başka yerlerde masraf çıkmaz.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustanızın bahsettiği gibi yüksek ihtimal şanzımanda problem var onun haricinde pek bir problem çıkacağını zannetmem, sorun olarak hilallerde, vites karşılıklarında veya seçicide bir problem çıkmış olabilir şanzımanın başka elemanlarındada çıkmış olabilir görmeden bir şey demek doğru olmaz. Eğer kırılan parça varsa ve bir yere zarar vermediyse başka yerlerde masraf çıkmaz.
    Teşekkür ederim bilgi için. Umarım şanzıman dışında bir masrafı yoktur. 1 ay motora binemeyeceğim sanırım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arka teker rulmanı dağılmış olabilir mi? Sym Wolf'te benzer birşey başıma gelmişti.

Motosikleti
    Motosikletin şanzıman dişlileri kırılmış. İşçilik dahil 5500 TL fiyat çekti özel servis. Fiyat nasıl sizce?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Rheago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin şanzıman dişlileri kırılmış. İşçilik dahil 5500 TL fiyat çekti özel servis. Fiyat nasıl sizce?
    Ben vites dişlisi takımının sıfırını 2.067 TL'ye buldum. Başka hangi parçalar değişecekmiş?

https://www.motosikletsepeti.com/uru...ik-150-s/12681

Motosikleti
    Conta, motor yağı, filtreleri, vites karşılıkları vs.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motor contası: 140 TL
    Yağ filtresi: 73 TL
    Motor yağı: 200 TL
    Vites karşılığı: Dişli takımı zaten set olarak satılıyor. Hilalleri de değiştirecekse 430 TL

Bunlar benim bulduklarım. Sen kendi araştırmanla karşılaştırmanı yaparsın.
    Rheago bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)