Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin Deposu Yakıt Kaçağı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba
    Karbüratörün tahliye vidası sıkılı olmasına rağmen karbüratör tahliye hortumundan yakıt sızıyor. Ürünü aldığım yeri aradım şamandıradandır dedi. Sıfır şamandıra taktım sorun hala devam ediyor. Benzin musluğu ile karbüratör bağlantısını kopardım. Benzin musluğundan da yakıt sızdığını fark ettim. Musluğun vanasını kapalı konuma getirdim fakat yine sızıntı devam etti. Musluk bozuk olabilir mi? Musluk açık konumda iken neden karbüratör tahliyesinden yakıt sızıyor? Bir türlü anlayamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı mesyen47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Karbüratörün tahliye vidası sıkılı olmasına rağmen karbüratör tahliye hortumundan yakıt sızıyor. Ürünü aldığım yeri aradım şamandıradandır dedi. Sıfır şamandıra taktım sorun hala devam ediyor. Benzin musluğu ile karbüratör bağlantısını kopardım. Benzin musluğundan da yakıt sızdığını fark ettim. Musluğun vanasını kapalı konuma getirdim fakat yine sızıntı devam etti. Musluk bozuk olabilir mi? Musluk açık konumda iken neden karbüratör tahliyesinden yakıt sızıyor? Bir türlü anlayamadım.
    Musluk sızdırmamalı, sızdırıyorsa bozuk...İçiyle uğraşmam ben olsam, çok para değildir.
    Karbüratörden akan musluktan sızıp boruyla aşağıya inen olabilir mi? Değilse hatırladığım kadarıyla O ring ler vardır bir yerlerinde, onlar aşınmış olabilir. Şamandıra kapatmazsa benzin tahliyeden akar evet. Şamandıra hazne dolunca tam kapatabilmeli...

Evet musluk kapalıyken sızdırmamalı musluğu değiştireceğim uğraşmayacağım. Anlamadığım musluk açıkken neden karbüratör tahliyesinden yakıt sızıyor. Karbüratörün şamandırası mı bozuk acaba?

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı mesyen47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet musluk kapalıyken sızdırmamalı musluğu değiştireceğim uğraşmayacağım. Anlamadığım musluk açıkken neden karbüratör tahliyesinden yakıt sızıyor. Karbüratörün şamandırası mı bozuk acaba?
    İllaki, başka yerden benzin gelmediğine göre haznedeki benzin akar ve biter. Kaçağı gözle izleyip bulabilirsiniz...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Şamandıranın tersi ve düzü vardır eğer kaçırmaya devam ediyorsa jetin şamandıraya takılan kısmıyla ufak yamultarak yaparak doğru ayarı tutturmaya çalışarak sorunun önüne geçebilirsiniz. Benzin musluğunda depoya takılan kısmında ve musluğun altında o-ringler olması lazım onlarda yıprandıysa oradanda kaçak yapabilirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)