Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2007 Model cbr 125 rölanti dalgalanması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125
    2007 Model Cbr 125 im var . Rölanti çok fazla dalgalanıyor hatta ısındıktan sonra stop bile ediyor çoğu zaman. Geçen gün bujisini ve yağını değiştirdim. Bu sefer de egzos da duman yok ama yağ yakıyor galiba elime siyah siyah bişeyler attı egzosdan yağ eksiltiyor mu diye baktım o da yok . Karbüratör den olma ihtimali var mı ne yapmam gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    -Subap ayarları düzgün olmayabilir
    -Karbüratör ayarınız zengin karışımda olabilir
    -Emme kısmında hava alıyor olabilir
    -Karbüratör diyaframınız yıpranmış olabilir
    Bana sorununuz subap ayarlarında bir sorun varmış gibi geliyor çünkü ısınınca stop ettiği için bu başlıca nedenlerinden biri, subap ayarınız sorunluysa ayardan sonra mutlaka karbüratör ayarı yapınız. Subaplarda problem yoksa diğer saydığım 3 maddeyi gözden geçirin.

Motosikleti
    Cbr 125
    Subap ayarı ve karbüraör temizliği masraflı birşey mi peki hocam

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    İyi bir esnafsa çok yüksek paralar almazlar ama paragöz ve işten anlamayan biriyse motosikleti dahada maf edebilirler, yapılan işler zaten uzun sürecek ve zor bir iş değil.

Motosikleti
    Cbr 125
    Çok bi motosiklet kullanıcı arkadaşım yok o yüzden ustam falan da yok yeni kullanmaya başladım ankara da bahsettiğiniz gibi bir yer bulabilirim inşallah

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı motto95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bi motosiklet kullanıcı arkadaşım yok o yüzden ustam falan da yok yeni kullanmaya başladım ankara da bahsettiğiniz gibi bir yer bulabilirim inşallah
    Ankara'da iyi bildiğim Ruhi usta var, Youtube'den bakıp onunla iletişime geçebilirsiniz.

Motosikleti
    Cbr 125
    eyvallah hocam çok teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Buji değiştirdin fakat pipolar değişti mi? Yırtık olursa kıvılcım yanma odasına değil şasiye atlar. Dediğin gibi rölanti dalgalanmasına sebep olur.

Pipoparı ve ateşleme kablolarını da kontrol etmelisin hocam.

Motosikleti
    Cbr 125
    Hocam bipoların ne olduğunu bilemedim ama karbüratörden benzin falan da akıyor önceden de akıyordu ama bu kadar dalgalanma yoktu rölantide artık stop etmekten kaldıramıyorum bile motosikleti giderken.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hocam bipoların ne olduğunu bilemedim ama karbüratörden benzin falan da akıyor önceden de akıyordu ama bu kadar dalgalanma yoktu rölantide artık stop etmekten kaldıramıyorum bile motosikleti giderken.
    Karbüratörden benzin akıyor derken dışarıya benzin mi akıyor?

"Pipo" buji kapağı...Kablosunu da kontrol etmeli... Sorunun yakıt gibi...Tek silindirli motorda buji nin dalgalanmaya sebep olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    Cbr 125
    Aynen hocam tahliyeden olduğunu söylediler bi kaç facebook grubunda fotoğraflarını atmıştım şamandıra takılı kalıyormuş galiba. Yakıt konusunda da öyle kötü yerlerden de almıyorum yakıtı ya shell ya bp den alıyorum

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Aynen hocam tahliyeden olduğunu söylediler bi kaç facebook grubunda fotoğraflarını atmıştım şamandıra takılı kalıyormuş galiba. Yakıt konusunda da öyle kötü yerlerden de almıyorum yakıtı ya shell ya bp den alıyorum
    Karbüratörün içinde şamandıranın ucunda küçük bir jet bulunmakta, şamandıra takılı kalırsa o jet düşükte kalır ve karbüratör yakıt almaya devam eder. Karbüratörünüz açılıp temizlenirse bu sorununuz büyük ihtimal çözülür çünkü karbüratörün içine düşebilcek tortular ve pislikler tıkanmalara veya takılı kalma gibi durumlara sebebiyet verebilir, bir başka ihtimal daha ise tahliye vidası gevşemiş olabilir.

Motosikleti
    Cbr 125
    Tahliye vidasına baktım hocam gram oynamıyor hatta vidayı biraz aşındırdım bile uğraşırken. Karbüratörü temizlettirirsem rölanti dalgalanması stop etme de düzelir mi

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Tahliye vidasına baktım hocam gram oynamıyor hatta vidayı biraz aşındırdım bile uğraşırken. Karbüratörü temizlettirirsem rölanti dalgalanması stop etme de düzelir mi
    Maalesef bilemiyorum motosikletinizi görmeden dinlemeden bir şey diyemem ama yüksek ihtimal probleminiz karbüratörden yana gibi duruyor, temizlik ve hassas ayar sonrası düzelme ihtimali var.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bence sizin şamandıra sinüs eğrisi gibi bir periodda hareket ediyor. Bir taşırıyor bir boşalıyor. Benzin fazlalığında karışım zenginleşiyor, devir yükseliyor, fazla benzin yanıp şamandıra haznesi normalleşince devir de normale dönüyor. Hatta demekki bazen karışım o kadar zengin oluyor ki motoru boğup durduruyor..
    Karbüratörü söküp temizleyin. Sökük iken benzin verin şamandıranın hareketini izleyin. Tahliyeden akarken şamandırayı elle kaldırın, akıntının kesilip kesilmediğini kontrol edin.

Ateşlemeye bakıldı mı, şarj sorunu var mı?

Motosikleti
    Cbr 125
    Şarjdan kastınız akü ise herhangi bir sorun yok yarım marşta çalışıyor resmen ateşlemede bir tek bujiyi iridyum ile değiştirdim yeni aldım motosikleti pek bilmiyorum parçalarını yeni kullanmaya başladım basit şeyleri internetten baka baka öğrenmeye çalıştım ama bu rölanti sorununun içinden çıkamadım. Usta aramaya başladım hava filtresi karbüratör temizliğini falan yapacak yerler arıyorum Ankara da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)