Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu parçayı nasıl bulurum Benelli 125S için

Motovento
    REKLAM ALANI

burada işaretli gösterdiğim yerdeki parçanın adı nedir arkadaşlar ve nerede bulabilirim kaza sonrası kırıldı orası ve bulmam lazım servis dahil her yerde aradım bulamıyorum istanbulda bildiği yer olan var mı motor yürümediği için bi ustaya götüremiyorum. motor model benelli 125S

2.sorum

burada ayaklık bağlama demiri diye geçen parçada piyasada yok herhangi başka bir marka modelin parçası uyar mı ne düşünüyorsunuz. Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TkCruzier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/1subgvg.jpg

burada işaretli gösterdiğim yerdeki parçanın adı nedir arkadaşlar ve nerede bulabilirim kaza sonrası kırıldı orası ve bulmam lazım servis dahil her yerde aradım bulamıyorum istanbulda bildiği yer olan var mı motor yürümediği için bi ustaya götüremiyorum. motor model benelli 125S
    Ön dişli kapağından bahsediyorsak https://motoyedek.net/tr/products/be...r-disli-kapagi

hayır hocam okun gösterdiği aparattan bahsediyorum vites pedalıyla vites dişlisi arasındaki yer

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Çok fazla bilmemekle beraber m6 yada m8 saplamaya benziyor muhtemelen gergisini ayarlıyordur
    TkCruzier bunu beğendi.

GÜNCEL.....

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sonra "neden çinli (benelli vb) motor alınmaz?" diye soruyorlar. Al işte işe cevabı bu başlıkta.

Yahu bu nasıl bir servis hizmetidir? motoru getiriyorsan motordaki en ufak civataya varana kadar yedek parçasını da tedarik edeceksin arkadaş.

Stokta yoktur, yurt dışından gelecektir, bekleme süresi vardır anlarım, parça fiyatı az yüksektir hadi neyse der yine anlarım ama servisin "parça bizde yok" demesini kabul edemem.

Japonlar kolay kolay japon olmuyor. zamanında xmax250 skuterimin varyatörünü söktüm temizledim toplarken kızak kayıt plastiklerindne biri eksik. 4 tane olması lazım bir tanesini kaybetmişim. Ara ara bulamadım, gittim yamaha servisine, dedim böyle böyle şu parçadan bana lazım. Arkadaş az bekle abi dedi, depoya girdi, 5dk sonra elinde parçayla geldi.

Yine arkadaşın honda pcx ine bir parça lazım oldu, ufacık bişey, atladık gittik hondaya. Parçayı tarif ettik, stokta varmış alıp döndük, işimiz halloldu.

Neden 10 yaşındaki japon sıfır çinli/hintliden iyidir, aha işte bu yüzden.

Hocam serviste parça yoksa işin zor. Eğer aynısını bulamazsan çözüm olarak motoruna şase olarak benzeyen bir çinli motor bul, ondan uydurmaya çalış. Kırık parçayla yedek parça satan yerleri teker teker gezip vida delik çapı ve delikler arası mesafesi aynı olan bir parça bulman lazım.

Yada kırık parçanın tüm parçaları elindeyse bir kaynakçıya gidip kaynatmayı dene. Şimdiden kolay gelsin.
    TkCruzier ve espresso bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Braket'i diyorsun galiba.
    Bracket olarakta aratabilirsin.

hocam aynn öyle yaptım rulman lazımmış vites mili için onları buldum uyanları denedim sonra montajını yaptım pedal baglaam demiri de dökümmüş normal kaynak tutmadıgı icin sanayide yapıcak yer aradım en son jant tamiri yapan yerlerin bu tarz döküm maddelere kaynak yaptıgını söyledir gidip öyle hallettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)