Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nx250 rölanti sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese selamlar
    bugün itibariyle aldım motoru bu arızasını bilerek almıstım burada da danısmak istedim
    motor ısınsa dahi rölantisi 4 -5 bin devir altına inmiyor jikle çekili değil.
    bununla ilgili nasıl bir yol izleyebiliriz yönlendirme yapabilecek var mı ist için
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Sanırım karbüratörlü bir model. Karbüratör üzerindeki rölanti vidasını sola çevirerek rölantiyi düşürebilirsiniz.

evet hocam karburatorlu daha once scooter da vardı karburatorlu dedıgınız gıbı ayarlıyordum yarın bunu bır ınceleyeyım

tesekkürler cevap için

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Gaz teli uygun değil,cook gergin olabilir,gazi bırakmaya rağmen fişek tam sona oturmuyor olabilir.. bunlar kontrolu en basit ve çözümü en ucuz olan ama olasılığı da bir okadar fazla olan hatalardır..
    Kontrolünü öneririm.

Motosikleti
    Jawa 250+LEDOW 250
    rolanti ayar vidasından düşürmeyi dene olmuyorsa yukarıda yazıldığı gibi gaz teli gergin olabilir gaz kolunun altında basit ayarı vardır ordan gevşet yada diğer arızalar karbüratörün bağlantı yerlerinden hava alıyor olabilir manifot varsa oralardan şamandıra ayarı bozuk olabilir karbüratör az benzin dolduruyorsa yüksek devirde çalılşır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)