Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Far Ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Today 50 - Spacy Alpha
    Herkeze merhabalar. Tekrardan sizlere ufak bir sorum var. Agility City 125 Scooterımın farının içine baya su girmişti. Suyu çıkarttım. Sonra Led Far Ampülümü tekrar yerine taktığımda sanki biraz sağa yatık gibiydi. Bende bir tane vida gördüm onu kurcaladım. Meğerse o far yükseklik ayarıymış. Far aşağı gösteriyor ve ben bunun yüzünden 2 sefer az kalsın taşa çarpıp düşüyordum. Uzun lafın kısası scooterlarda nasıl far ayarı yapılır. İnternetteki bilgilere bir türlü kafam basmadı uğraştım yapamadım. Sonunda kendimi mal yerine koydum. Sizlerden ricam scooterlar için en basit ve en detaylı anlatımla bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Keyifli Sürüşler
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Kısa far aşağı bakıyorsa ayar vidasını bir iki çevirerek, deneme yanılma yolu ile ayarlayabilirsin. Asıl sorun farın su alması. Kymco Agility City'nin orijinal farı led değil, halojendir. Muhtemelen led ampul tam olarak uymuyor. Genellikle led ampullerin arka kısmında soğutucu olduğu için normal ampulden biraz daha büyüktür. Farın su ve toz almasını engelleyen plastik kapak tam yerine oturmaz. Muhtemelen sizin far bu yüzden su almış. Bence led ampulü söküp normal halojen ampul takın(sanırım 35w H4 ) ve arkadaki koruyucu plastiği tam yerine oturtun.
    Laggers99 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Today 50 - Spacy Alpha
    Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz yolu deneyeceğim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler