Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kymco Agility City 125 Aşırı Derece Yağ Ve Benzin Yakma Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Today 50 - Spacy Alpha
    Merhabalar. Yaklaşık 2.5 yıldır Babamla ortak Kymco Agility City 125 kullanmaktayız. Yaklaşık 28.xxx km civarı satın almıştım şuan 43.000 km'de. Bu motor her Allahın Günü 20 Liralık benzin alıyoruz. Önceden babam sadece Yağ ve Lastik değiştirirdi başka hiçbirşey değiştirmezdi. Bende bu sene motosiklet tamircisine çalıştım yakın zamanda ayrıldım. Neyse bu motor 1000 km'de 600 gr civarı yağ yakıyor, 100 km'de civarı ise 3.5-4.5 civarı. Hava filtresini temizledim karburatör ayarı yaptım temizledim ve benzin filtresini değiştirdim.Bujide NGK CR7HSA değişlei 5000km oldu. Sizce neden bu kadar yağ ve benzin yakıyor olabilir ? Bir diğer sorum silindir piston değiştirmeyi düşünüyorum ama kendi ustam yansanayi silindir piston takalım diyor ben ise asla yansanayi parçaları sevmem kolay kolay taktırmam. Yansanayi silindir piston yağ yakma sorununu çözermi ve perfonmansını düşürürmü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yan sanayi parçalar uzun ömürlü olur mu meçhul. Bunu yapıp 20 bin km sonra tekrar motor açan var. Eğer yağ bir yerden akmıyorsa 1000 km. de 600 gr vakit geldiğine işarettir. 43 bin km.de ise hayıflanacak bir durum yok. 25 bin km.de motor açan da olabiliyor.
    Laggers99 bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben de sym 125 fideel 2 var ıkı adet.bırını oglum bırını ben suruyorum.oglum 1 ayda 500km yapıyor ilçe içinde ve hıc yag eksıltmesı yok ben 2500km yapıyorum uzun yol artcı ıle beraber 500gr eksiltme oluyor standart

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

oğlanın motor 6000km de ebım kı 16000km.kullnım ve sartlarla alakalı dıye dusnuyorum zıra benım motorun hıcbır yerınde yag kacagı yok.usta uzun yolda yakıyordur ufluyordur bellı etmez kendını normal dedı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

her ıskının de yakıt tuketımı 100km de 3 lt.aglıty fideel aynı tür motorlar kardes fırma kıa hyundaı gıbı
    Laggers99 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de sym 125 fideel 2 var ıkı adet.bırını oglum bırını ben suruyorum.oglum 1 ayda 500km yapıyor ilçe içinde ve hıc yag eksıltmesı yok ben 2500km yapıyorum uzun yol artcı ıle beraber 500gr eksiltme oluyor standart

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

oğlanın motor 6000km de ebım kı 16000km.kullnım ve sartlarla alakalı dıye dusnuyorum zıra benım motorun hıcbır yerınde yag kacagı yok.usta uzun yolda yakıyordur ufluyordur bellı etmez kendını normal dedı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

her ıskının de yakıt tuketımı 100km de 3 lt.aglıty fideel aynı tür motorlar kardes fırma kıa hyundaı gıbı
    Uzun süre tapagaz kullanımda motor hava filtresine yağ atabilir. Hava filtresine atılan yağ miktarını eksilen yağdan düşmek lazım. Fakat hava filtresine ne kadar yağ gittiğini ölçmek zor.
    mehmetseza bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Today 50 - Spacy Alpha
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan sanayi parçalar uzun ömürlü olur mu meçhul. Bunu yapıp 20 bin km sonra tekrar motor açan var. Eğer yağ bir yerden akmıyorsa 1000 km. de 600 gr vakit geldiğine işarettir. 43 bin km.de ise hayıflanacak bir durum yok. 25 bin km.de motor açan da olabiliyor.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef dediğiniz gibi değişimi gelmiş gibi. Silindir piston fiyatları dolar yüzünden cidden çok aşırı pahalanmış. Yan sanayi silindir pistona hiç ısınamadım ve taktırmakta istemiyorum. Aklıma tek takılan bir arkadaşımın süper 8 'i var oda aynı motor bloğu 67 binde yağ eksiltme sıkıntısı yok. O aklıma takıldı. Kendi scooterım yağ bakımlara asla ihmal edilmezdide.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanıtınız için teşekkür ederim. Şu benzin konusu cidden insanı bitiyor. Fiddle 2 ile Agility'lerin motor bloğu çok benzer. 16 binde yakmasıda ilginç. Bence bazı motorsiklet tamircileri 20w50 açık yağ ( Araba-Tır) yağı koyuyorlar ondan dolayı olabilir
    mehmetseza bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben kendi bakımını kendi yapan castroldan sasmayan bır kullanıcıyım.bu motorlarda surat ve devamlı kullanım ardından yag yakımını beraberınde getırıyormus.havanın sıcaklıgı artcı sürat yokuş kötü yollar....

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:32 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre tapagaz kullanımda motor hava filtresine yağ atabilir. Hava filtresine atılan yağ miktarını eksilen yağdan düşmek lazım. Fakat hava filtresine ne kadar yağ gittiğini ölçmek zor.
    aynı hususu usta da soyledı bu sebeple ben yag yakımının uzerınde fazla durmadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler