Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dişli Kutusu Yağı

Motovento
    REKLAM ALANI

ey motosiklet.net camiası.

mz etz 251 motorun dişli kutusuna kaç numara yağ konuyor bilen varmı?varsa yazsın, yoksa dört bir yana haber salsın.zira bugün şahane bir hava vardı oysa ben motorun debriyaj arızasını halletmekle günü geçirdim.

ayrıca bu motorun el kitabını satmak isteyen olursa almaya hazırım(fotokopide olabilir).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tamam bab bizim burdaki motorcuya sorayım hemen nasıl yağ konduğunu cevabı yarın verırım pazar günü

Jawa kardeşim , 90 numara yağ kullanacakmıssın bizim burdaki motorculara sordum

hadi kolay gele

speed sizin oradaki motorcular sallamış arkadaşım.ama gidip sorduğun için sağolasın.ben burada tesadüfen benzin isatasyonundaki pompacıdan şu bilgiyi aldım, kendisininde sepetli motoru varmış.90 numara 1 litre yağa 30 numara yarım lştre yağ katıp karıştır bunu koy diyo.zira ben zaten önce 90 numara koymuştum ama kalın geldi.debriyaj balatası yapıştı.tekrar boşaltıp dişli kutusunu söktüm.debriyaj balatasını söküp tek tek sildim ve toplayıp 80/90 yağ koydum.internetin karman çorman diyarlarından ispanyolca bir siteden SAE 80 konması gerektiğini zannettiğim bir yazı gördüm(ispanyolca bilmiyorum).tahminim doğrusu bu.elinde kitabı olan biri çıkıp "aha bu!" diyene kadar durum böyle.
    motor çalıştımı diye soracak olursanız, bilya dağıttı yeni bilya alıp çaktım.aküyüde bugün şarja verdim.bunca uğraşıp dururken akü boşaldı.yarın alıp deniyecem.durumu bildiririm.

tamam bab ansıldı yanlıs soyledıgım ıcınde kusura bakma ben sordum ama bana oyle soyledıler

speed benim sana birşey dediğim yok, sorduğun kişi sallamış dedim.

durumu bildiririm demiştim,aküyü alıp taktım.motor gayet güzel çalışıyor.

eyvallah helal bab

Motosikleti
    makinaLar
    şanzıman için 90 numara..bütün motorLarda öLedir.. ama benzin tarafı için 30-50 numara yağ Lazım...
    GSX-R 1100 aFFetmEz....

motorun servisinden kesin numarayı öğrendim.

mz etz 251 dişli kutusu yağı: SAE 80

Misafir
    şanzımanda 80 yada 90 numara yağ kullanılabilir.benim şu ana kadar 2 tane 2 zamanlı motorum oldu,ikisindede 90 numara kullandım hiçbir sorun çıkmadı.senin balataların yapışması yağdan değil başka bişeydendir(ayardan olabilir) diye düşünüyorum.bide şanzımana koyacağın yağın kaliteli olmasına özen göster,açık satılan yağlardan koymamanı tavsiye ederim.castrol ve bp nin yağları gayet iyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler