Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza Sonrası Ön Fren Kitlemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Merhabalar,

İki gün önce motosiklet kazası yaptım 55-60 gibi bir hızda önüme çıkan arabanın sol ön lastiğinin oraya vurdum ve uçtum. Kaza sonrası arkadaşlar motoru almaya gittiğinde ön lastiğin patladığını ve ön fren manetinin yumuşadığını tekerin asla hareket etmediğini söylediler. Hala da öyle ön fren aktif bir şekilde tutuyor. Bunun sebebini biliyor musunuz ? İyi forumlar diler teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ...........!
    Geçmiş olsun.

Ön kısmın gönyesi kaçmıştır.

diskin yamulmuştur.

Kaliperi tutan civataların yuvaları yamulmuştur.

Olası masraflar: Amortisörler değişecek. Ön çatal değişecek. Kaliper bir ihtimal değişir. Fren diski değişecek.

En güzeli ustana göster yaptır. Buradaki masraftan da kaçınma. Ön düzen önemlidir.

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Teşekkür ederim kaza raporunu bekliyorum yüksek olasılık haklı çıkacağım karşı tarafın kaskosu yaptıracak motoru sizin aranıza katılalı daha 1.5 ay olmuştu acemi şofördüm daha olacağı varmış cf moto 150 nk bir çinliye göre kurtulabilecek en iyi şekilde kurtuldu. Galiba eski Çin Malı kavramı kayboluyor yavaştan.

Motosikleti
    ...........!
    Büyük geçmiş olsun. İnşallah bir daha böyle olay yaşamazsın.

Motorunuzu mutlaka ama mutlaka yetkili servise verin ve parça değişimi isteyin. Tamiratını yaparız ederiz diyen diğer ustalara rağbet etmeyin.
    Dediğim gibi ön düzen önemlidir.

Yetkili servis sigorta anlaşması yok ise bile yolları var nasıl yetkili serviste yaptıracağının. Sigortacıya veya servise sorarsın.

Neden böyle: parçayı değiştirdim deyip tamir yaptıran esnaflar var. Sigorta parasını cebe indiriyorlar.
    Yetkili serviste elinizde onaylı belge olur şu şu parçalar değişti diye.
    En önemlisi kafanız rahat olur ve motora güvenebilirsin.

Motosikleti
    Suzuki GSX-S 125
    Yetkili servisle kaza yaptığım gün aradım söyledim. Motoru sıfır aldım dediğim gibi daha 1.5 aylık motor kaza raporundan sonra servise bırakacağım artık ne olur ne biter bilmiyorum

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben kaza yaptıktan sonra kaskomu yaptırdığım sigortamı aradım, motoru çektikleri yeddiemin otoparkından yetkili servise çekiciyle götürdüler. Yamaha yetkili servisi değişecek parçaların listesini çıkardı, sigorta eksperi onayladı, hatta çizilen sağ aynanın değişmesine itiraz etmiş, onu zımparayla düzelttiler, değişmedi. Yetkili servis faturayı bana ve bir örneğini sigortaya gönderdi, sigorta ödemeyi benim hesabıma yaptı, ben de yetkili servise havale yaptım ve motoru düzgün tamir edilmiş şekilde teslim aldım.
    Bunları niye yazdım, sigortanın yetkili servisle anlaşması yoksa bile yetkili serviste işlem yaptırılıyor. Sigortaların motosiklet servisleriyle çoğuyla anlaşması yok zaten, işler böyle yürüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)