Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Conta Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar

Yuki YG 250 NT isimli motorum var, bu 250 cc motorların blok contaları birbiri ile aynımıdır yoksa her motorun contası farklımıdır.

Farklı ise ben nerden bulabilirim motosikletimin üst-alt-yan blok contalarını şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sanayide contacılar yapabiliyor, çok da maliyetli değil ama bloğu söküp götürmek lazım diye düşünüyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayide contacılar yapabiliyor, çok da maliyetli değil ama bloğu söküp götürmek lazım diye düşünüyorum.
    Üst kapak contası yeni değişti ama ustaya gösterdim bi yerinden yağ sızdırıyor uzun yolda blok baya bi yağlı oluyor dedim conta takımının tamamen değişmesi gerektiğini söyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Bir de motor çok yüksek sesli çalışıyor neden olabilir yardımlarınız için teşekkür ederim

conta kestirdikten sonra sızdırma yapan parçanın kenarına sıvı conta uygulayabilirsiniz.ancak sıvı conta kaliteli olmak zorunda ucuza kaçarsanız başınıza daha biyik dertler gelebilir.mesala victor reinz iyi bi marka.sıvı contayı sürerken öyle arko krem sürer gibi sürmiceksin azı şırınga ağzı gibi onun ince bi hat çekiceksin contanın üstüne

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    conta kestirdikten sonra sızdırma yapan parçanın kenarına sıvı conta uygulayabilirsiniz.ancak sıvı conta kaliteli olmak zorunda ucuza kaçarsanız başınıza daha biyik dertler gelebilir.mesala victor reinz iyi bi marka.sıvı contayı sürerken öyle arko krem sürer gibi sürmiceksin azı şırınga ağzı gibi onun ince bi hat çekiceksin contanın üstüne
    Usta yapamamış. Bu yorum da kısmen doğru. Çünkü, sıvı conta dıştan sürülmez blok tekrar açılıp yapışan yüzeye uygulanmalı. Ustaya gidip bu işlemi yaptır ama para verme. Çünkü, yapamamış

yaptığım yorumda conta dıştan sürülür yazdım da benim mi haberim yok acaba?ben zaten conta üstüne sıvı conta uygulancak yazdım yani blok açılıcak.conta kestirilecek üstüne yani contanın yüzeyine sıvı conta uygulanıcak .yağ sızdırmasında ustanın hatası olabileceği gibi parça kaynaklı şeylerde olabilir.yüzeyler tam birbirini öpmüyosa bu sızdırmasına neden olabilir.

yaptığım yorumda conta dıştan sürülür yazdım da benim mi haberim yok acaba?ben zaten conta üstüne sıvı conta uygulancak yazdım yani blok açılıcak.conta kestirilecek üstüne yani contanın yüzeyine sıvı conta uygulanıcak .yağ sızdırmasında ustanın hatası olabileceği gibi parça kaynaklı şeylerde olabilir.yüzeyler tam birbirini öpmüyosa bu sızdırmasına neden olabilir.
    Motorum conta yakmıştı, contayı kestirdi usta yerleştirdi bi yerinden sızıntı şeklinde yağ akıtıyor ama belli değil usta komple conta takımını değiştirmemiz lazım dedi bu arada conta 200 250 km önce değiştirildi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Öyle işleri çankırı da yapan olmaz üstadım

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    üstadlar yeni konu açmak istemedim. Honda XL 200'ün contasından kaçak vardı. Orijinal conta bulup değiştirdik. Tekrar kaçırmaya devam etti. Biraz traşlattık kapağı conta kestirdim. Sorun hala devam etmekte tork anahtarı ile sıkıyoruz. Sıvı conta harici aklınıza başka bir şey geliyor mu?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadlar yeni konu açmak istemedim. Honda XL 200'ün contasından kaçak vardı. Orijinal conta bulup değiştirdik. Tekrar kaçırmaya devam etti. Biraz traşlattık kapağı conta kestirdim. Sorun hala devam etmekte tork anahtarı ile sıkıyoruz. Sıvı conta harici aklınıza başka bir şey geliyor mu?
    Kapağın milimetrik olsada yamulma ihtimali varmı?
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.Kapakta yada blok yüzeyinde çatlak olabilir..özellikle kapağı basınçlı hava ile basitçe kontrol edebilirsiniz..

2.kapak saplamaları uzamışsa tork anahtarıyla bile sıksanız yeterli baskı oluşturmaz..
    Ekrem_06 bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yarın bi kontrol edeyim teşekkür ederim.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sorun kapakta değil de karşı yüzeyinde olmasın?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)