Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racinglerin ortalama motor ömrü ne kadardır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Night_Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak,

1_) Racing motorların ortalama motor ömürleri ne kadardır?
    2-) 10-12 bin ytl arası 20-30 bin km lerde motorlar var bu motorlar alınır mı?
    3_) mesela 50 bin km yapmış bir racing makine bitmişmidir ?

Verceğeniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Hoşçakalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbx 750
    15 binden sonra bitiyo die biliyom iyi kullanırsan 20 bin ondan sonra satılıyo sorun çıkarabilir

unsalyzf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 Kanuni Hussar 125 - YZF R1 2006
    Hadi canım sende benim kanuni 13600kmde hiç birşey yok daha racingler 100-150bin KM gider bakımları periyodik yapıldıktan sonra yanlış bilgilendirmeyelim.
    GÖRÜNMEZ ADAMLAR

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Tamamen race motor sahiplerinin kullanımına baglı bir konu
    yani adam kendini moto GP de sanıp her bindiginde 13-15-17bin devirlerden inmiyorsa tek teker meraklısıysa hor kullanma rahatsızlıgı varsa 15-20 bin km lere gelmeden de geberebilir motorlar .
    sana şöyle bir örnek vereyim (tam emin degilim) moto GP deki motorlar 1 yada 2 yarış görüyor.
    bence modelle km alakası yok tamamaen kullnıma baglı
    2006 mod olup 10 bin kmde ölmüş motorda var
    1998 mod olup 48 bin kmde hala tay gibi motorlarda var piyasada.
    dolayısıyla böyle bir motor almayı düşünüyorsan ve anlamıyorsan mutlaka bilen anlayan bir arkadaşınla gidersen senin için iyi olur.

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    10 km'de motor bitiren bence motora hiç binmesin gidip at alsın ona binsin.hem masrafı daha az,su ve ot,benzinmiş yagıymış yok bakımıymış hiç bişiyle ugraşmazsın.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    yarış tipi motosikletlerin normal cadde kullanımlarındaki ömürleri 35.000-50.000 arasındadır. daha erkenide daha geçide olabilir. olmaz diye bişey yok. ama bu tip motorlar devamlı tam yük altında kullanılamadığı için çabuk bitmesi gibi bir durum olmaz. 15.000de bitemez demiyorum ama genel itibariyle bitmez. 150.000km yapma olayına gelince. aksi olmaz idye bişey yok. ama 150.000 yapılıyorsa devamlı 6.viteste düşük devirlerde kullanımla mümkün olan bişeydir. aksi mümkün değil. benim kendi gördüğüm 40.000den sonra bu motorların krankları sarsıntı yapmaya başlıyor.
    motogp motorlarındaki durum yarış pistinde en hızlı olmak için motor üretmektir. yani 150km dayanması yeterli olur tam yükte. gerisine ihtiyaç yoktur. daha dayanıklı motor beraberinde ağırlığı getiri. ağırlıkta yavaşlığı. bu sebepten ötürü motogpdeki motorları normal yarış motorları ile karşılaştırmak doğru değil.
    satınalma konusuna gelince, belli kmden sonra iş şansa kalıyor. 30.000km bana kullanılabilr geliyor. ama ben bundan önce 33.000de r1 satmıştım ve 40.000 göreceğini düşünüyordum. haricinde başka yüksek kmli motorum olmadı. ama 63.000den yüksek kmli yarış motoru görmedim.

Sevgili arkadaşlar insanların aklını yalan yanlış bilgilerle doldurmuyalım lütfen.Raceing motorlar 13000 devir çeviriyorda turing motorlar dahamı az çeviriyor onlarda yüksek devirde çalışan motorlar güzel yağını değiştirin motorun periyodik bakımlarını yapın o motor sizi 100bin km götürür yagç ok önemli muhakkak değiştirin yag pompanızı muhakkak her kontrolde kontol edin.hava girişlerini kotrol ettirin.15000 bin km de olan motor yeni rodojaı bitmiş artık tam performans çalışan bir motordu herşey yerine oturmuştur 30 35 binde ise artık gerçek bir canavara biniyorsunuzdur adam gibi bakımını yaparsanız.Ama aslında bir bakıma İyi evet söyledikleriniz doğru 35bin de motorlar biter sen bana sat motorunu madem bitti o motor ben sana 1000rr için 5 milyar veririm uygunsa hemen ver de bitik motorla gezim bir 65000km daha.Türkiyedeki piyasa işte insanlar motordan anlamaz arabadan anlamaz anladıkları tek şey televole hadi hayrlı traşlar size.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler