Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum gaz yemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    slm arkadaşlar benim bisan pasific 125 im var ve ben motoru aldığım ilk günden beri BP den 95 oktan benzin kullanıyordum ama bir yeregittiğim için mecburen SHELLden 98 oktan benzin aldım o depoyu yarıladıktan sonra sabahları zor çalışır oldu ve motoru kaldırırken gazına yüklendiğimde gaz yemiyor ve 50 km yi geçmiyor aradabi açılıyor bazende böyle oluyor sanki bişey tıkanıp açılıyor gibi bunun nedeni nedir sizce lütfen bi cevap yazrsanız çok memnun olurum hava filtresini temizledim bujiyi değiştirdim halen aynı zavallı motorum önceden 95 100 diyordu çıldıracağım beni rezil etmeside cabası ne olur bana bi yardım edin eskiden gaza sonuna kadarda yüklensem yiyordu ve kalkışı süperdi ama şimdi aynısı yapsan iyice düşüp hızdan kaybediyor kalkışta bi sorun yok ama 20 den sonra sanki bişey engel oluyormuş gibi:???????? lütfen yardım edin lütfen arkadaşlar bıktım valla günlerim çok sıkıntılı ve sinirli geçiyor ha bu arada servisin cevabı:(bin bişey olmaz sen dert etme)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbürotörün de pislik var temizlettir geçer
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    canım kardeşim ya gerçekten üzme kendini hallolur herşey bak barış yazmış yine olmazsa yine yaz arkadaşlarımız kardeşlerimiz var sana yardımcı olurlar sıkma canını .....
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

metinusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

servis'ine arıza ders'i vermen lazım.

arkadaşım benzin deposunun altında diyafram'a bak daha doğrusu karbürötör'e giden benzin hortumunu çıkar şeffaf bir kaba tut motoru çalıştır benzin akışına bak şayet yeterli benzin akmıyorsa diyafram bozuk yada yanında vakum yani emiş hortumu çatlak olabilir.depoda'da pislik olabilir.

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    Alıntı metinusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benzin deposunun altında diyafram'a bak daha doğrusu karbürötör'e giden benzin hortumunu çıkar şeffaf bir kaba tut motoru çalıştır benzin akışına bak şayet yeterli benzin akmıyorsa diyafram bozuk yada yanında vakum yani emiş hortumu çatlak olabilir.depoda'da pislik olabilir.
    helal olsun ustama
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı metinusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede helal olsun ustama bencede sorun benzin musluğunda arıza yapmış olabilir neden diyeceksin aynı sorun ben de de vardı kalkışta gaz yemiyordu değişik bir ses çıkıyordu sonradan açılıyordu benzin musluğu arıza yapmış benzin yerine hava geliyormuş sen bi baktır
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    YOK
    arkadaşlar benimkinde benzin musluğu yok ayrıca bizim ordaki ustalar başından def etmek için bahane arıyor servise gidiyorum bişey olmaz sen bin diyorlar asıl beni sinirlendiren o ya onun için ilçede tek servis o yoksa onlara bırakmam bıktım bu ilgisizlikten başından savıyor adam resmen ben neyapayım keşke benzini değiştirmeseydim ne olduysa benzini değiştirdikten sonra oldu arkadaş benim servisteki adamlara söyleyeceğim açıkçası onların anlayacağı dilde söylermisiniz bende sizin dediğinizin aynını söleyeceğimde ondan yazdıklarım harfiyen doğru sorunumun hepsi yukarda yazıldığı gibi

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    benzin musluğu olmayan motor varmıki seninkinde olmasın muslıktan kastımız vitesli lerdeki gibi kendin kapat aç olayı değil ince uzun bir hortum seninkinde nasıl yok anlamadım
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    YOK
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin musluğu olmayan motor varmıki seninkinde olmasın muslıktan kastımız vitesli lerdeki gibi kendin kapat aç olayı değil ince uzun bir hortum seninkinde nasıl yok anlamadım
    arkadaşım şimdi bana anlatırmısınız bunda ben bi musluk görmedim depodan bi vida bibi aparatla bağlantılı bi hortum karbüratöre gidiyor bide arada ufak bi filtre var hepsi bu diyafram ne taraf??

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    gaz yemiyorsa bunun mekanik açıdan fazla nedeni yoktur;
    1) yakıt sorunları
    2) hava sorunları
    3) yanma sorunları
    açıklarsak;
    yakıt devrelerini kontrol et ki arkdaşlar gerekli açıklamayı yapmış nerelere bakman gerektiğini.özellikle başka bi yerden farklı yakıt aldığın için onun üstünde durman gerek bence.
    hava filtresi tıkalı yada kirlenmiş olabilir.
    yanma derken de daha derinlerde silindirsegman,piston,valflerde sorunlar olabilir ki bunu sanmıyorum.
    en önemli etken bence yakıt sisteminde sorunlar var. bu depodan silindire yakıt girişine kadar kontrol etmen gerektiğini gösterir. aldığın benznin kalitesine göre elde edeceğin güç de değişir.ama bu kadar da değişeceğini sanmıyorum.
    aklımdakiler bunlar.
    ben de uyuyamazdım motorumda sorun varken rüyalarıma bile girerdi
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

metinusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım anlıyacağın şekilde yazıyorum:1.depo altında daire şeklinde iki ucuna hortum takılı 4cm.genişliğinde metal parça var adı diyafram.2.hortumun biri ince diğeri kalın.3.ince hortum karbürötör'ün arka bölümüne takılı(vakum hortumu).4.kalın hortum karbürötöre takılı(yakıt hortumu).Benzin deposundan sırasına göre başlıyarak arızayı bulursun.vakum emiş yapmassa kalın hortumdan yeterli benzin gelmez.bugünlerde bayi'ler önüne gelene servislik veriyorlar.

Motosikleti
    YOK
    KardeŞler GÖzÜm Aydin Motorum Yapildi Ve Metİn Abİnİn DedİĞİ Gİbİ Dİyaframda İmİŞ Sorun DeĞİŞtİrdİ Motor İlk GÜnkÜnden Serİ Ve Daha Hizli Eskİsİnden 10 Km Daha Fazla Hiz Yapti 110 Ama Çok BaĞiriyor Adam Bana Bİ Hesap Çikardi Sadece Dİyafram 40 Ytl İŞÇİlİk İÇİnde Sİzce Fala DeĞİlmİ Bİde Nedenİnİ Sordum Nİye Bozuldu Dİye Bana FalabİnmİŞsİndİr Isinip PatlamiŞtir Dedİler Ne Yanİ 1 Saat SÜreklİ Bİnİnce Patlarmi Bu Meret En Fazla Bİ Saat SÜrÜp Mola Verİrİm Hadİ Bunla Uzun Bİ Mesafe Yaptim Şİmdİ Bu Motor SÜreklİ 200 Km Gİtmezmİ Sakİn Bİ Devİrde 70 70 Gİtsemdemİ Bu Isinip Patlayip Benİ Yolda Birakacak????!!!!!!

Motosikleti
    YOK
    valla ben yapacağımı biliyorum ben bu yaz motoru garajdan çıkarınca bütün yakıt sistemini söktürüp eciğinden cücüğüne kadar temizletip yeniden taktırıcam aldığımdan beri anahtar değmedi yakıt sistemine bi temizlik gerek

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    getir adapazarına orhan ustama ölüyü(motoru) diriltsin!

ama sakın emanet bırakma başında bekle parçalarını temiz bulursa çalabilir.böyle bi huyu var nonoşun.

bu arada yaşadığın yerde başka servis vardır illaki.oralara başvur boşver yetkili servis dalgasını.
    önüne gelen yetkili servis olmuş
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler