Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sesli sinyal uyarısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125
    Dönüş sinyalini kullandıktan sonra sinyali açık unutuyorum. Louise sitesinde bazı elektronik sistemler gördüm, sinyal sürücüyü sesli olarak da uyarıyor. Hatta 30-35 kez çalıştıktan sonra sesli uyarının devreye girdiği sistemler de mevcut.

Böyle bir sistemi Türkiye'de bulabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.
    :cat: [COLOR="DarkRed"]En büyük küçük![/COLOR]
    [B]Dylan 150 hakkında bilgiler[/B]:
    [INDENT]dylan150.wordpress.com[/INDENT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana 'sistem' olursa pahalıya patlar gibi geliyor.

İst.da karaköy selanik pasajı elektronikçiler cennetidir mesela oraya gitsen bulurdun veya hemen yaptırabilirdin. Ankara'da oraya benzer biryer varsa git konuş çok karışık bir devre değil hazırda bile vardır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    YBR 125
    Sevgili BIYIKLI,

verdiğin bilgi için sağol. Ankara'da da Konya Sokak var, oraya gidip tabi ki soruşturabilirim. Ama ben bu konuda aynı şeyi daha önce denemiş arkadaşların deneyimlerini öğrenmek istemiştim.

"Sistem" konusundaki ironik ifaden dilimize karşı duyarlı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle küçük bir düzeltme yapmama izin ver; "sistem" her zaman senin düşündüğün gibi büyük ve karmaşık, dolayısıyla pahalı bir şey olmak zorunda değil. "Yol, yordam" anlamında da kullanılıyor.

Ayrıca, öğrendiğim kadarıyla, istediğin özelliklere bağlı olarak bazılarında sinyal rölesi falan da değişiyormuş. Yani komple sinyal sistemini yeniliyorsun.

Kal sağlıcakla.
    :cat: [COLOR="DarkRed"]En büyük küçük![/COLOR]
    [B]Dylan 150 hakkında bilgiler[/B]:
    [INDENT]dylan150.wordpress.com[/INDENT]

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    deyisik ve (en azindan almanyada pahali olmayan) sistemler var. birincisi, sinyali yakdiktan senin ayarlayabilecegin (15,30,60 sn) zaman diliminden sonra kendi kendine kapaniyor.
    iklncisi, dedigin gibi yine belirli bir süre sonra sesli uyarl veriyor.
    ücünüsü ise sinyali acdiktan sonra iki kere frene (durdugun icin veya viraya girdigin icin) basdiktan sonra ativ duruma geciyor ve sinyalini kapatiyor.
    all you need is love

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    250 cc Regallerde var ama sistem nasıl bilmiyorum......Servisine sorup fikir alabilirsiniz....

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yol, yordam anlamında kullandıysan ve 'sistem' diye atılabilecek kazıklardan kendini koruyacaksan sorun yok. Aşağıdaki adres belki işine yarar. Sen de sağlıcakla, esen kal.

http://www.unuvar.com/elektroniklist.htm
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    bunu ben amerikada verdikleri ehliyet kursu için hazirladiklari kitapcigi okurken gormustum.

ozellikle yeni kullanicilarin sık yaptiklari bir hata olarak motosiklet sinyallerinin kendi kendilerine(arabalarinki gibi) kapanmamasından dolayi. başta dikkat edin tecrube kazandikca otomatik haline gelecektir diyordu.

Motosikleti
    mondial 100 kh
    benim aklıma her iki sinyalede birer buzzer takmak geldi gerekli dirençle beraber seri olarak. böylece elektrik gelince dit dit öter?

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    ilk gelen mondial zat 150 lerde böyle uyarı sinyali vardı görünce benimde hoşuma gitmişti
    [B]TÜRK MİLLETİ PARAYA BENZER İÇİNDE [COLOR="DarkOrange"]ATATÜRK [/COLOR]YOKSA SAHTEDİR:cat:[/B]

selanik pasajı 18 numaradan elektronik malzeme almayın

selanik pasajından birşey almayın özellikle 18 numaradan fırsat buldukca kazıklamaya çalışıyorlar.esnaflık değil bunların yaptığı hırsızlık.
    yolun karşısında daha iyi herşey

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    arkadaşım senin istedigin şey kanuni racer200 de var. sinyali yaktıgında acık unutmayasın diye ötüyo diiiiiiiiiiit diiiiiiiiiiit diye servislere sor bence

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    Arkadaşım sesli uyarı veren bir motorun meselaa titanxxx arkadaşımızın dediği motorun ses devresini alıp sinyal çıkışlarıa bağlaman yeterli .. boşuna konya sokakla falan uğraşma... orada elli kere devre yaptırdım otomobil için elliside belli süre sonra iptal oldu. en güzeli o... ha bunudamı yapamadın? git renault clionun sinyal uyarı düdüğünü al bağla.....
    dışkapı yiba nın altında kanuni parçası var... clio içinde kazım karabekire yada sanayi sitelerinden birisine git tamamddır...
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorda var :D nasıl olduğunu bilmiyorum

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Elektronik flaşörler ver 6-12 v lik bunlara düdüklü flaşör deniyor. sinyal verdiğinde aynı anda ötmeye başlıyor. Çok maliyetli birşey değil. 5 lira gibi birşeydi.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı motosikletlerde görmüştüm..
    Yaptırmak kolay be paşam..
    Gerçi sende biraz uğraşsan yapabilirsin gibime geliyo..

Başkentin Asi Çocuğu (Emrah) net ve öz anlatmış..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Nasıl unutulur sinyal ben onu anlamıyorum Ben hiç unutmuyorum
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı motosikletlerde görmüştüm..
    Yaptırmak kolay be paşam..
    Gerçi sende biraz uğraşsan yapabilirsin gibime geliyo..

Başkentin Asi Çocuğu (Emrah) net ve öz anlatmış..
    Abi yaptırmaya falan gerek yok. Motorcularda var al kanuninin regalin ya da ramzeyin sinyal flaşörünü işlem tamam.
    Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    caracal 200de de var aynı flaşör. hatta arkadaş kontağı açık unutuyo da kendi kendimize diyoduk bu gıcık ses nerden geliyo diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    arbetus çok dogru söylüyo benım kanunı hussarda da flaşör var sinyal verdiğim
    zaman baslıyo çıt çot çıt çot ötmeye biliyorum o sesi taklid etmek benimde
    çok komiğime gitmişti. herhangi 1 motorsiklet flaşöründen alıp takabilirsin

tubis abla sen sinyali açık unutmuyor olabilirsin fakat herkes senin kadar
    dikkatli olamıyor sinyali açık unutan kardeşimizin aklında kim bilir kaç tane sorun vardır
    benım hussarda flaşör olmasına rağmen bende unutuyorum flaşör bas bas bağırmasa kapatacagım
    yok zaten genellikle kafam dalgın olduğu zaman unutuyom normalde bende hiç unutmam..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Çevrendeki araç sesleri ,kendi motorunun sesi ve diğer ses kaynakkları yüzünden(camiler,ambulanslar,sirenler ve ağır tonajlılar)zaten sinyal sesi
    eriyip gidecektir.Pek fayda göreceğini sanmıyorum ama kadrandaki ışıklı
    uyarı yerine kibrit kutusu büüyüklüğünde bir ışık asla unutmamanı garanti
    edecektir.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler