Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda cgl 125 yağ kaçağı sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, motosikletimi kontrol ederken alt tarafta yağ kaçağı tespitettim, sanırım şu kırmızı noktayla işaretlediğim somundan geliyor diye tahmin ediyorum.

Sorum şu kırmızı noktalı yerde yağ filitresimi var?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    O yağ boşaltma tapasıdır, yenisi ile değiştirirseniz problem çözülebilir.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Yag boşaltma tapasi o değil. Yag tapasi onum altindeki küçük somun. Senin dedigin yer yag filtresi. Ordan eminsen tapayi degistir.

Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag boşaltma tapasi o değil. Yag tapasi onum altindeki küçük somun. Senin dedigin yer yag filtresi. Ordan eminsen tapayi degistir.
    Yağtapası biliyorum yağını kendim değiştirdiğim için, benim dediğim yerin yağ filtresi olup olmadığından şüphem var, sen eminsen orayı sökmeyi düşünüyorum?

Motosikleti
    xv250
    içinde metal filtre de olan yağ tapası ama motorun aısl yag filtresi değil bu

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bahsettiğin yağ tapası.
    Ama senin sorunun ordan değil.
    Vites mili keçesinden kaçırıyor yağı.
    Açıkça belli. İyi bakın.

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin yağ tapası.
    Ama senin sorunun ordan değil.
    Vites mili keçesinden kaçırıyor yağı.
    Açıkça belli. İyi bakın.
    Yok oradan bir yerlerden kaçırıyor, Oraları biraz temizledim belli oluyor zaten oradan biryerden tam bulamadım. Arka taraftaki yağa takılmayın zinciri çok yağlayınca oradan akıyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Onun altında yağ süzgecine benzer birşey var galiba kapağın oringi olması lazım oring eskidiyse yağ kacirabilir. Tek başına oringi bulmanız zor kapağı değiştirirseniz sorununuz çözülür. Hazır onu değiştirmişken yağ tapasinida değiştirin bence

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun altında yağ süzgecine benzer birşey var galiba kapağın oringi olması lazım oring eskidiyse yağ kacirabilir. Tek başına oringi bulmanız zor kapağı değiştirirseniz sorununuz çözülür. Hazır onu değiştirmişken yağ tapasinida değiştirin bence
    İşte orayı sökünce farklı şeyler ortaya çıkarsa korkum o, motor bloğunu komple sökmek zorunda bırakacak durumlar oluşmasın diye uğraşıyorum

Motosikleti
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok oradan bir yerlerden kaçırıyor, Oraları biraz temizledim belli oluyor zaten oradan biryerden tam bulamadım. Arka taraftaki yağa takılmayın zinciri çok yağlayınca oradan akıyor.
    Resim ters duruyor. İyi bak keçenin kendiside yağ içinde olduğu gibi aşağı doğru ( resinde yukarı doğru) yağ damlasını görürsün.
    Tapanın contasını değiştir ordaki yağı kes ama o keçeyi değişmedikten sonra yağ kaçağın tamamen kesilmez.
    30 yıllık motosikletçi ve makina bakım usta öğreticisi olarak söylüyorum bunu.
    Halen ısrar ediyorsan bildiğini yapmakta serbestsin tabi. Senin bileceğin iş.

Resim ters duruyor. İyi bak keçenin kendiside yağ içinde olduğu gibi aşağı doğru ( resinde yukarı doğru) yağ damlasını görürsün.
    Tapanın contasını değiştir ordaki yağı kes ama o keçeyi değişmedikten sonra yağ kaçağın tamamen kesilmez.
    30 yıllık motosikletçi ve makina bakım usta öğreticisi olarak söylüyorum bunu.
    Halen ısrar ediyorsan bildiğini yapmakta serbestsin tabi. Senin bileceğin iş.
    Doğru söylüyorsun, biraz önce söktüm keçeyi oradan da kaçırıyor tabi o keçeyi bulmak sorun onun için gezineceğim bugün. neyse kırmızı noktaladığım yeri de soktüm içinden bir yay ve çay süzgeci gibi bir şey çıktı filitresi buymuş içinden küçük metal artıkları çıktı, onun da contasını değiştireceğim. Her şey için teşekkürler arkadaşlar.

Motosikleti
    Keçenin üzerinde ölçüleri yazılıdır. O ölçülere göre rulmancılarda bulabilirsin. Motosikletçiler 10 katı fiyat isteyebilir. En babası 3-5 liradır.

Keçenin üzerinde ölçüleri yazılıdır. O ölçülere göre rulmancılarda bulabilirsin. Motosikletçiler 10 katı fiyat isteyebilir. En babası 3-5 liradır.
    Aynen abi dediğin gibi tamircilerle uğraşılmaz Söktüm hem keçeyi hem o kırmızı noktaladığım yerdeki contayı değiştirdim ikisinin maliyeti 4 tl

Sağol abi yardımların için

Önceki siyah keçeydi bu mavi sordum aynı bir şey olmaz dedi satıcı bakalım artık.

Taktım oradaki yağları elimden geldiğince temizledim ulaşılması zor bir yer biraz zorlandım temizlerken, 10 km sürdüm motoru yüksek devirlerde sonuç şimdilik bu yağ kaçağı gözükmüyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)