Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 KONTAK ARIZASI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Msx125
    Arkadaşlar merhaba Cbf150 kullanıcısıyım bir hafta motorun marşına basılmadı bir hafta sonra kontağı açtığımda hiç bir şey çalışmıyordu. Aküden şüphelendim ölçtüm sağlamdı sigortalar sağlamdı geriye kontakt kaldı iki kırmızı kabloyu birbirine deydirip motoru çalıştırdım daha önce kontak arızalanan oldu mu herhangi bir şekilde onarım oluyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kontağa giden soketlere bakmak lazım eğer içerden pinler vs gittiyse tamir olmaz

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı FurkanAYTİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba Cbf150 kullanıcısıyım bir hafta motorun marşına basılmadı bir hafta sonra kontağı açtığımda hiç bir şey çalışmıyordu. Aküden şüphelendim ölçtüm sağlamdı sigortalar sağlamdı geriye kontakt kaldı iki kırmızı kabloyu birbirine deydirip motoru çalıştırdım daha önce kontak arızalanan oldu mu herhangi bir şekilde onarım oluyor mu?
    Temazsızlık varsa tamir edersin fakat kısa süre sonra eski haline gelebilir. Wd40 sık biraz içine belki oksit yaptıysa açılır baktın olmuyor değiştirmek en sağlamı çünki riske atılmayacak bir parça. Hızla giderken motorun stop ederse ciddi sorun olur (tecrübe ettim). 4-5 ay önce orjinalini 100tlye alıp kendim takmıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)