Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CG 125 Isınınca stop ediyor.Çalıştırmak istediğimde hemen çalışıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    suskun2oo4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim bobin değil, bahsettiğim parça volanın dışındakini çentiği okuyan parça. O parçada statöre bağlı olan bir parçadır.
    Anladım o kabloyu nasıl test edebilirim avometrenin bir ucunu o dediğin kabloya diğerini şaseye değdirip devamlılığını mı ölçmem lazım avometrenin buzzer kademesinde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı suskun2oo4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım o kabloyu nasıl test edebilirim avometrenin bir ucunu o dediğin kabloya diğerini şaseye değdirip devamlılığını mı ölçmem lazım avometrenin buzzer kademesinde
    Bahsettiğiniz gibi test etmek doğru olabilir ama bunun için dipsiz ampülde kullanabilirsiniz yani + kısmını ampüle - motosiklete değidirir ve marşa basınca çalıştığını görebilirsiniz ama bu size sonuca ulaştırmaz çünkü her zaman olan bir arıza değil. Ateşlemenin geçtiği tüm elektrik tesisatını kontrol edin ve bağlantı olan yerlere Wd-40 ile temizlik yaparsanız orda oksit birikimi varsa çözer ve sorununuzda çözülebilir.

suskun2oo4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA ÇİTA 180R
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz gibi test etmek doğru olabilir ama bunun için dipsiz ampülde kullanabilirsiniz yani + kısmını ampüle - motosiklete değidirir ve marşa basınca çalıştığını görebilirsiniz ama bu size sonuca ulaştırmaz çünkü her zaman olan bir arıza değil. Ateşlemenin geçtiği tüm elektrik tesisatını kontrol edin ve bağlantı olan yerlere Wd-40 ile temizlik yaparsanız orda oksit birikimi varsa çözer ve sorununuzda çözülebilir.
    Anladım deneyeceğim teşekkür ederim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)