Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

AKÜ AKMASI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Merhaba arkadaslar.
    Symfony sr125 kyllanicisiyim.
    Toprak yolda gittigim icin asiri toz olan motoruma su tuttum bu arada alternatore de Su tutmustum.

5 -10 dakka sonra yaklasik 50 km yol gittim. Ertesi gun 8km kadar yol ardından yaklasik 26 saat sonra aku kapagini actim ve akunun her iki kutubunun da oksitlendiğini gordum. Aku etrafinda da akma izleri vardi. Ayni tv kumanda pilinin akmasi gibi. 20 gun once de gps takip cihazi alıp akuye direk baglamistim.

Simdi akunun bu sekilde iki kutup basinin ayni anda oksitlenmesi ve kumanda pili gibi akinti yapmasi nedeni alternatore su tatmak mi yoksa 20 gun once bagladihgim gps takip cihazinin sürekli aküye bağlı kalması mi acaba.

Motor mayis ayinda alindi.
    Gps cihazi 20 gun once takildi. içinde nokia bataryaası vardı. ve stabil calisiyordu.
    Alternatore su tutarken motor stop halde ve soguk idi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum alternatör dediğin konjektör müdür? o malzeme su almayacak şekilde muhafazalı bir şeydir. alakası olduğunu düşünmüyorum.

kutup başlarına sürekli akım çeken bir devre bağlayıp, kutup başlarına şebeke suyu(genelde yüksek klorlu su) tutarsan mantıken su kuruyana kadar içindeki klor ve diğer mineraller elektrik akımı ile tepkime yapıp bu lekeleri oluşturmuş olabilir. akünde sorun olduğunun düşünmüyorsan takma kafana lekedir sonuçta. her şeyden olabilir.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Oksitlenme olduğundan dolayı su girmiş olmalı, GPS cihazından kaynaklandığını sanmıyorum. Benim eski scooter idi Symphony sr125, Kartal'da Altan motor var yetkili servis oraya bir götürmenizde fayda var.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum alternatör dediğin konjektör müdür? o malzeme su almayacak şekilde muhafazalı bir şeydir. alakası olduğunu düşünmüyorum.

kutup başlarına sürekli akım çeken bir devre bağlayıp, kutup başlarına şebeke suyu(genelde yüksek klorlu su) tutarsan mantıken su kuruyana kadar içindeki klor ve diğer mineraller elektrik akımı ile tepkime yapıp bu lekeleri oluşturmuş olabilir. akünde sorun olduğunun düşünmüyorsan takma kafana lekedir sonuçta. her şeyden olabilir.

kolay gelsin.

alternator dediğim scooter in sağ alttındaki statör denen elektrik üreten parça. suyu buraya tuttum. direk aküye su gelmedi. akü hiç su ile ıslanmadı. sadece statör denen elektrik üreten parçayı yıkadım çok tozlu diye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)