Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Inazuma gösterge, sinyal ve korna arızası ile ilgili bir soru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakurahoshi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Imazuma GW250
    Merhaba arkadaşlar,

İki gün önce 10bin bakımı yaptırmıştım. Bugün yolda sürüş anında birden gösterge komple kapandı. Sadece ışığı yanıyor. Daha sonra sinyal vermek istediğimde sinyallerin ve kornanın da çalışmadığını anladım. Bir de çakarlar da yanmıyordu. Çakarlar şasi ve + ile basit bir devre ile çalışıyor. Henüz ilgilenme şansım olmadı fakat buradan sigortanın attığı gibi çıkarım yapabilir miyim. Bir yerlere voltaj gitmiyor gibi anlıyorum bir sebepten dolayı.

Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Akü de sorun çıkarmış olabilir.

Motosikleti
    Suzuki Imazuma GW250
    Dün yedek sigortaları denedim fakat bir sonuca ulaşamadım malesef. Aküden nasıl kaynaklanabilir dostum? Başka fikri olan var mı?

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Soketlere kontak sprayı sıkmayı deneyin, sigorta atmasından ziyade temassızlık var gibi, tesisattaki ek yerlerini oynatmayı deneyin, bir de motor sadece anlık olarak mı böyle bir sorun çıkardı, yoksa gostergeler hala calismiyor mu tam olarak anlayamadım

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    pope dostum haklı. temassızlık ta olabilir, belki bir yerden şasi de yapıyor olabilir.

tesisatın atım yatağını (bu kısmı askerlik yapanlar bilir) elle, gözle kontrol edip kurma kolu bırak

kolay gelsin.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Selam dostum,

Gösterge soketleri bakım sırasında yerinde çıkmış olabilir.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    yamaha git ver 100 tl teşiş i koydur yaptırtma kendin yap uraşma güzelim elektrik tesisati ile senden sonra alanlarda üzülmesin
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Suzuki Imazuma GW250
    Muhtemelen soketlerden kaynaklı. Sorun hala devam ediyor. Ustaya götüreceğim cumartesi sabahtan. Bakım sırasında yerine tam oturmamış da olabilir. Şasiyi de almıyor olabilir diye düşünüyorum. Sorunun kaynağını öğrenince buraya yazacağım. Teşekkürler bilgilendirmeler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı vişneçürüğü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostum,

Gösterge soketleri bakım sırasında yerinde çıkmış olabilir.
    Bir de sadece gösterge arızalı değil. Sinyal, korna, stop, çakarlar, gösterge.. Ve bakımdan yaklaşık 200 km sonra sürüş esnasında kesildi.. Far ve marş çalışıyor sadece. Tahmin ediyorum ki şasi bağlantısında sorun olabilir o bloğun. Hepsi birden aynı anda gitmesini buna yoruyorum. Marş ve farın şasi bağlantısı farklı yerden olduğu için de çalışıyordur. Yanlış birşeyler söylüyorsam affola

Motosikleti
    Suzuki Imazuma GW250
    Arkadaşlar selam,
    Dün ustaya gösterdim. Çakarların düğmesi ark yaptığı için takılan sigortayı da attırıyormuş. Düğmesi değişti ve düzeldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler