Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTORSİKLET STOP SIKINTISI

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar motora yeni başlamış birisi olarak motoran crazy 125 kullanmaya başladım motor 1500 km bakımına girene kadar hiç bir problemim yoktu 1500km bakımında sonra stop problemlerim başladı ustaya götürdüm usta rölanti ayarını kurcaladı (Devirde artış olmadı 1000 rphm hatırladığım kadarıyla o 1500 rphm'lerde idi) vel-hasıl tekrar olursa gel dedi motoru daha servisten çıkarıp yola çıkmaya kalmadan tekrar stop etti bende geri döndüm bıraktım.

(Genel olarak ısındığında stop etmekte soğukken gayet düzgün çalışıyor)

Subap ayarı yapıldığını söyledi.. fakat sorun hala devam etmekte bujilerde bi problem olduğun sanmıyorum motoruda gayet düzgün kullandım rodajını düzgün yaptım sorunu sebebi ne olaki rölanti düşüklüğünden kaynaklı diye düşünmekteyim fikirlerinize danışmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    motoru başka servise götür. birşeyleri bozmuşlar belliki.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    subab sorunu olabilir mi acaba.

çünkü subab ayarsız olursa motorda gazı bırakınca stop edicek gibi olur bazen eder.

Motosikleti
    CBR125r
    IRau arkadaşında dediği gibi yüksek ihtimalle sübaplar sıkı olabilir.Aman karbüratörü temizleyecez diye söktürme benim gibi elinde kalır.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alakası var mıdır bilmiyorum ancak sıfır aldığım CBF'de de buna benzer sorunlar vardı, benzin hortumları katlanmış ve hava yapıyor teşhisi kondu, yetkili serviste hızlıca düzeltildi ve sorun tekrarlamıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler