Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Disk Kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI
    forumbabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba,
    Bu aralar yeni bir motor alıcam ve onun için güvenlik önlemlerinide şimdiden düşünmeye başladım.
    Disk kilidi yada onun gibi kapının önünden bizim aletin alınıp götürülmesine azda olsa katkıda bulunabilecek bişey nereden temin edebilirim.
    yardımları için herkese teşekkür.
    bu arada izmir deyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kahramanlardaki motosiklet mağazalarının birinden alabilirsin.atatürk lisesinin mc. donalds tarafındaki fuar kapısı yan yolundan devam et.ilk kavşaktan sola dön, motorları görürsün zaten.

ancak şunu söyliyeyim.motorunu yinede güvenli bir yere koy.hele çok hırsızlık olan bir muhitte isen ya kapalı bir yer bul yada alarm taktır.

kamyonete atıp gidebileceklerinide unutma!denk gelirsen artık camdan şöyle yaparsın: :snipersmile:

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Yahu bu kamyonete atma geyiği nedir ya?
    çekici getirip arabayı da çekebilirler. Yani bu sadece motosiklet için geçerli değil.
    Böyle dedikleri zaman uyuz oluyorum
    - Abi bunu kamyona atıp götürmezler mi?
    gibi sorular ayar ediyor beni. Lafım sana değil JaWA kusura bakma dellendim
    DBTYSG

catlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tmm cekici aracı cekebilir fakat, adamlar hususi onun icin kamyonla dolasıyorlar, fırsatını bulduklarında 2-3 kisi kaldırıp atıyorlar kamyona motoru.....sonra motoruna

forumbabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ben izmirliyimde kilidi orda bakıcam yeri ondan sordum, ama muğla ortaca'da yaşıyorum. maaşallah muhitimiz pek sakindir öyle kamyonet olayları falan hiç olmadı. Günlerce ana caddenin üstünde durdu motorum gelip dokanan bile olmamıştır.
    neyse biz burda biraz şanslıyız galiba ama tedbiride alak şart tabi ne olur ne olmaz
    tarifin içinde teşekkürler bu arada jawa

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Forum babası çelebici falanmısın?

hayret bi şey!
    yahu arkadaşım sen ilk mesajında izmir'deyim demedin mi???

ama zaten senin ilk mesajını komple hepimiz yanlış anlamışız.şimdi tekrar okudum da sen resmen bizimle dalga geçiyorsun.
    Merhaba,
    Bu aralar yeni bir motor alıcam ve onun için güvenlik önlemlerinide şimdiden düşünmeye başladım.
    Disk kilidi yada onun gibi kapının önünden bizim aletin alınıp götürülmesine azda olsa katkıda bulunabilecek bişey nereden temin edebilirim.
    yardımları için herkese teşekkür.
    bu arada izmir deyim.
    senin aleti kapının önünden alınıp götürülmesine azda olsa katkıda bulunabilecek bişey senin cebinde.anahtarı kontak üzerinde bırak oldu bitti.eğer yinede alıp götürmezlerse "ey hırsız kardeş.bu motorda kilit milit olmadığı gibi anahtarda üzerinde.hadi kolay gelsin, hayırlı işler." şeklinde bir levha asabilirsin motora.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Jawa kızma arkadaşı tanıyorum galiba yanlış bir şey yapmaz.Tahmin ettiğim kişi ise motorunu sattı yeni motor alacak,onun için kafası karışık.

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    Alıntı murrat adlı üyeden alıntı
    çekici getirip arabayı da çekebilirler. Yani bu sadece motosiklet için geçerli değil.
    benim motoru çaldılar adam üstünemi binip gitti?direksiyon kitli tabiki kamyona atıp götürdü motoru
    murat_by

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Arkadaşlar,benim kivre 250 lim mz aldı 2 ay sonra bahçenin içinden almışlar motoru yaklaşık 170 cm demir korkuluk var bahçenin etrafında,yani adamlar kafaya koyduğu zaman adamın altından donunu alırlar haberin olmaz.Alarm taktırim kilt taktırim bu tür şeyler adanada sökmüyor kapalı garajın varmı kafan rahat yoksa ...
    böle duvara vurursun kafayı kivrem öyle yaptı çünkü o zamandan beri motor almadı...
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

muRRat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR
    Alıntı murat_by adlı üyeden alıntı
    Alıntı murrat adlı üyeden alıntı
    benim motoru çaldılar adam üstünemi binip gitti?direksiyon kitli tabiki kamyona atıp götürdü motoru
    Ben kamyona atıp götüremezler yazmadım. Bu sadece motor için geçerli değil dedim. Arkadaşım motoru duvar ile araba arasına sıkştırdı. Ertesi gün motor yok
    Yani çözüm devlette. Hırsıza ömür boyu verecek 6 ay değil
    ya da çaldığını ödeyene kadar belediyede çalıştıracak maaş almaksızın. Karın tokluğuna!
    DBTYSG

aslında olayın mantığı basit ama anlamak istemeyenler var.bir malı insan gücüyle kaldırıp götürebiliyorsan o mal çalınır.motosikleti 2 kişi kaldırıp götürebilirsin.goldwing türü anormal boyutlardaki motorlardan bahsetmiyorum.arabayı çekici ile çekmeye gerek yok.içine binip gidiyorlar, yeter ki alarm olmasın.çekici pahalı bir araç bir hayli donanımlı hırsız olmak gerekir.
    motoru anadol gibi bi kamyonete atıyorlar.unutmayın bu adamlar mücevher kasası hırsızı romantik hırsızlar değiller.ceplerinde 3-5 milyon para olan, eğitimsiz, yeni bir fikir üretemeyen, muhtemelen 17-26 yaş aralığında, yaptıkları işi kas gücüne dayandıran tipler.motoru daha tam çözemediler.tam olarak öğrendikleri zaman emin olun çalıştırıp gidecekler.şu an için yaptıkları, iki yada daha fazla kişi bir olup önce bulunduğu yerden daha az dikkat çekecek bir yere kadar taşıyorlar.burada ya mevcut kilitleri parçalayıp yanlarında yürüterek götürüyorlar, yada kamyonet falan(4x4 toyota değil, bildiğimiz 1500 ytl değerinde anadol yada yamuk bacak skoda.hatta belki at arabası!) ayarladılarsa üstüne atıyorlar.eğer kilit basit bir şeyse hiç uğraşmayıp direkt olduğu yerde kilit/kilitleri kırıp yürütüyorlar.
    motosiklet çalmak ile araba çalmak arasındaki farkı bilmem anlatabildim mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler